Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » World Travel Awards: Copernicus najlepszym hotelem w Polsce, Modrzewie Park – butikowym, Bania – familijnym

World Travel Awards: Copernicus najlepszym hotelem w Polsce, Modrzewie Park – butikowym, Bania – familijnym


Ogłoszono wyniki konkursu World Travel Awards, nazywanego Oscarami branży turystycznej. W Polsce najlepszym hotelem (Poland’s Leading Hotel) wybrany został krakowski Copernicus. Nagrody przyznano w sześciu hotelowych kategoriach.

World Travel Awards to jedna z najważniejszych nagród w branży turystycznej. Co roku w konkursie wybierane są m.in. najlepsze hotele na poszczególnych kontynentach i w poszczególnych krajach, a także organizacje i firmy związane z różnymi aspektami branży turystycznej. Zwycięzcy wybierani są przez zarejestrowane grono międzynarodowych ekspertów (przedstawicieli biur turystycznych, travel agentów, organizatorów podróży służbowych, dziennikarzy branżowych itp.).

Podczas tegorocznej edycji najlepszym hotelem w Polsce wybrany został krakowski Copernicus z 29 pokojami, należący do Holdingu Liwa braci Likus. W latach 2013 i 2014 zdobywał on tytuł Poland’s Leading Boutique Hotel. W tym roku tytuł najlepszego hotelu butikowego w Polsce zdobył Modrzewie Park Hotel w Szczawnicy, a za najlepszy hotel rodzinny uznano – po raz drugi z rzędu – Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej. Najlepszym hotelem biznesowym w Polsce wybrany został gdański Hilton, najlepszym hotelem konferencyjnym – warszawski Intercontinental, a w kategorii najlepszy apartament wygrał – po raz trzeci z rzędu – apartament prezydencki w Hiltonie Warszawa.

Najlepszym hotelem w Europie po raz siódmy z rzędu uznany został Ciragan Palace Kempinski w Stambule, hotelem butikowym – grecki Kivotos Mykonos, designerskim – portugalski 1908 Lisboa Hotel, luksusowym (po raz czwarty z rzędu) – Peninsula Paris, biznesowym – Hilton London Bankside, konferencyjnym – Hilton Moliono w Wenecji, a lotniskowym – Hilton Heathrow. Hilton Hotels & Resorts wygrał też – po raz piąty z rzędu – w kategorii Europe’s Leading Hotel Brand.

Z kategorii niehotelowych, m.in. za najlepszą linię lotniczą uznano Lufhansę, chociaż już w kategorii Business Class wygrał…Aerofłot, podobnie jak w kategoriach: najlepsza marka lotnicza i najlepsza linia do Azji. Za najlepszą linię low-cost uznano Norwegian, a za najlepsze lotnisko Zurich Airport. W kategorii City Break Destination wygrały Ateny, jako City Destination – Lizbona, a Portugalia zdobyła tytuł Europe’s Leading Destination.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Planuje kolejne markowe hotele

W najnowszym „Hotelarzu” rozmawiamy z Arturem Kozieją, inwestorem hotelarskim który otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, otwiera Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce i (...)

Co dalej z Orbisem?

Rok 2018 był kolejnym dobrym rokiem Grupy Orbis, jeśli chodzi o przychody i wyniki hoteli w całym regionie. I dobrych wyników można się było spodziewać (...)

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w (...)

Hilton Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska z portfolio 15 marek i ponad 5600 nieruchomości z prawie 913 000 pokojami w 103 krajach, została Sponsorem Platynowym organizowanej (...)

Orbis wciąż rośnie, zysk netto za ubiegły rok to 141,9 mln zł

Grupa Orbis podsumowała ubiegł rok. Spółka podtrzymała wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych piąty rok z rzędu. Dobre wyniki operacyjne potwierdza także wzrost przychodów o +4,1% w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-12 Kierownik Zmiany Bankietów Arche Hotel Krakowska
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-21 kelner Jeleśnia
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
  2019-02-19 Key Account Manager Warszawa
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
  2019-02-21 Manager Sprzedaży i marketingu Warszawa lub dowolna miejscowość w okolicy - praca z domu
  2019-02-19 Kelner /-ka Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-19 Specjalista ds. Sprzedaży/Sales Executive Hilton Garden Inn Rzeszów, Al. Kopisto 1, 35-315 Rzeszów
  2019-02-15 Recepcja Hotel Aspen
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA