Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » World Travel Awards: Copernicus najlepszym hotelem w Polsce, Modrzewie Park – butikowym, Bania – familijnym

World Travel Awards: Copernicus najlepszym hotelem w Polsce, Modrzewie Park – butikowym, Bania – familijnym


Ogłoszono wyniki konkursu World Travel Awards, nazywanego Oscarami branży turystycznej. W Polsce najlepszym hotelem (Poland’s Leading Hotel) wybrany został krakowski Copernicus. Nagrody przyznano w sześciu hotelowych kategoriach.

World Travel Awards to jedna z najważniejszych nagród w branży turystycznej. Co roku w konkursie wybierane są m.in. najlepsze hotele na poszczególnych kontynentach i w poszczególnych krajach, a także organizacje i firmy związane z różnymi aspektami branży turystycznej. Zwycięzcy wybierani są przez zarejestrowane grono międzynarodowych ekspertów (przedstawicieli biur turystycznych, travel agentów, organizatorów podróży służbowych, dziennikarzy branżowych itp.).

Podczas tegorocznej edycji najlepszym hotelem w Polsce wybrany został krakowski Copernicus z 29 pokojami, należący do Holdingu Liwa braci Likus. W latach 2013 i 2014 zdobywał on tytuł Poland’s Leading Boutique Hotel. W tym roku tytuł najlepszego hotelu butikowego w Polsce zdobył Modrzewie Park Hotel w Szczawnicy, a za najlepszy hotel rodzinny uznano – po raz drugi z rzędu – Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej. Najlepszym hotelem biznesowym w Polsce wybrany został gdański Hilton, najlepszym hotelem konferencyjnym – warszawski Intercontinental, a w kategorii najlepszy apartament wygrał – po raz trzeci z rzędu – apartament prezydencki w Hiltonie Warszawa.

Najlepszym hotelem w Europie po raz siódmy z rzędu uznany został Ciragan Palace Kempinski w Stambule, hotelem butikowym – grecki Kivotos Mykonos, designerskim – portugalski 1908 Lisboa Hotel, luksusowym (po raz czwarty z rzędu) – Peninsula Paris, biznesowym – Hilton London Bankside, konferencyjnym – Hilton Moliono w Wenecji, a lotniskowym – Hilton Heathrow. Hilton Hotels & Resorts wygrał też – po raz piąty z rzędu – w kategorii Europe’s Leading Hotel Brand.

Z kategorii niehotelowych, m.in. za najlepszą linię lotniczą uznano Lufhansę, chociaż już w kategorii Business Class wygrał…Aerofłot, podobnie jak w kategoriach: najlepsza marka lotnicza i najlepsza linia do Azji. Za najlepszą linię low-cost uznano Norwegian, a za najlepsze lotnisko Zurich Airport. W kategorii City Break Destination wygrały Ateny, jako City Destination – Lizbona, a Portugalia zdobyła tytuł Europe’s Leading Destination.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Unirest otworzy Indigo we Wrocławiu

Spółka Unirest kupiła XIX-wieczną kamienicę w centrum Wrocławia przy ul. Kościuszki, gdzie planuje otworzyć sieciowy hotel. Z informacji „Hotelarza” wynika, że będzie on działał pod (...)

Satoria Group otworzy Hilton Garden Inn w Toruniu

W  Starym Browarze w Toruniu otwarty zostanie hotel Hilton Garden Inn ze 120 pokojami. W ub.r. Stary Browar kupiła spółka Polskie Projekty Inwestycyjne należąca do (...)

W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection by Hilton

Dysponujący 113 pokojami hotel marki Curio Collection by Hilton powstanie w zabytkowym budynku dawnego hotelu Saskiego przy ulicy Sławkowskiej w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie (...)

W Ustce ruszył kolejny hotel rodziny de Lubicz – The Sun

Rodzina de Lubicz Szeliskich, która prowadzi już w Ustce dwa hotele – Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka oraz Lubicz Spa & Wellness – otworzyła trzeci. The (...)

110 pokoi i apartamentów w Szczawnica Park Resort & Spa. W condo.

W grudniu tego roku pierwszych gości przyjąć ma 4-gwiazdowy hotel Szczawnica Park Resort & Spa, którego inwestorem jest Grupa Kapitałowa Szczawnica Park. Hotel dysponować będzie (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA