Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » World Travel Awards: Copernicus najlepszym hotelem w Polsce, Modrzewie Park – butikowym, Bania – familijnym

World Travel Awards: Copernicus najlepszym hotelem w Polsce, Modrzewie Park – butikowym, Bania – familijnym


Ogłoszono wyniki konkursu World Travel Awards, nazywanego Oscarami branży turystycznej. W Polsce najlepszym hotelem (Poland’s Leading Hotel) wybrany został krakowski Copernicus. Nagrody przyznano w sześciu hotelowych kategoriach.

World Travel Awards to jedna z najważniejszych nagród w branży turystycznej. Co roku w konkursie wybierane są m.in. najlepsze hotele na poszczególnych kontynentach i w poszczególnych krajach, a także organizacje i firmy związane z różnymi aspektami branży turystycznej. Zwycięzcy wybierani są przez zarejestrowane grono międzynarodowych ekspertów (przedstawicieli biur turystycznych, travel agentów, organizatorów podróży służbowych, dziennikarzy branżowych itp.).

Podczas tegorocznej edycji najlepszym hotelem w Polsce wybrany został krakowski Copernicus z 29 pokojami, należący do Holdingu Liwa braci Likus. W latach 2013 i 2014 zdobywał on tytuł Poland’s Leading Boutique Hotel. W tym roku tytuł najlepszego hotelu butikowego w Polsce zdobył Modrzewie Park Hotel w Szczawnicy, a za najlepszy hotel rodzinny uznano – po raz drugi z rzędu – Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej. Najlepszym hotelem biznesowym w Polsce wybrany został gdański Hilton, najlepszym hotelem konferencyjnym – warszawski Intercontinental, a w kategorii najlepszy apartament wygrał – po raz trzeci z rzędu – apartament prezydencki w Hiltonie Warszawa.

Najlepszym hotelem w Europie po raz siódmy z rzędu uznany został Ciragan Palace Kempinski w Stambule, hotelem butikowym – grecki Kivotos Mykonos, designerskim – portugalski 1908 Lisboa Hotel, luksusowym (po raz czwarty z rzędu) – Peninsula Paris, biznesowym – Hilton London Bankside, konferencyjnym – Hilton Moliono w Wenecji, a lotniskowym – Hilton Heathrow. Hilton Hotels & Resorts wygrał też – po raz piąty z rzędu – w kategorii Europe’s Leading Hotel Brand.

Z kategorii niehotelowych, m.in. za najlepszą linię lotniczą uznano Lufhansę, chociaż już w kategorii Business Class wygrał…Aerofłot, podobnie jak w kategoriach: najlepsza marka lotnicza i najlepsza linia do Azji. Za najlepszą linię low-cost uznano Norwegian, a za najlepsze lotnisko Zurich Airport. W kategorii City Break Destination wygrały Ateny, jako City Destination – Lizbona, a Portugalia zdobyła tytuł Europe’s Leading Destination.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

IHG dołącza do grona Sponsorów Hotel Trends Poland&CEE 2018

IHG, jedna z wiodących firm hotelarskich na świecie, dołączyła do grona Sponsorów Złotych konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w dniach (...)

Kamila Wódczyńska zarządza hotelem Puro Kraków Kazimierz

Dyrektor generalną otwartego na początku lipca hotelu Puro Kraków Kazimierz jest Kamila Wódczyńska, która już od jesieni ub.r. odpowiedzialna była za jego pre-opening. Wcześniej przez (...)

Wmurowano kamień węgielny pod Holiday Inn Express w Rzeszowie-Jasionce

33,9 mln zł (282,5 tys. zł za pokój) kosztować ma budowa hotelu Holiday Inn Express IV generacji, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Hel

1 sierpnia ma nastąpić otwarcie 60 pokojowego hotelu Hel, mieszczącego się przy ulicy Admirała Steyera w Helu. Właścicielem obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Margo. 4-gwiazdkowy hotel (...)

Mextra Sponsorem Złotym konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018

Firma Mextra, lider branży mebli bankietowych w Polsce,po raz kolejny dołączyła do grona sponsorów konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA