Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Z Branży » Mercure Kraków Stare Miasto laureatem nagrody ekologicznej EKOJANOSIK 2018

Mercure Kraków Stare Miasto laureatem nagrody ekologicznej EKOJANOSIK 2018


Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, hotel Mercure Kraków Stare Miasto otrzymał prestiżowy tytuł „EKOJANOSIK 2018” w kategorii „Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej” za niskoemisyjność, wrażliwość społeczną i efektywność ekonomiczną.


Nagroda „EKOJANOSIK” przyznawana jest za szczególne osiągnięcia związane z promocją działań ekologicznych i ochroną środowiska. Dotyczy szczególnie przedsięwzięć ograniczających smog, zanieczyszczenie wód czy wprowadzania innowacyjnych ekologicznych rozwiązań. W kategorii „Przedsiębiorstwa” oceniana była także edukacja interesariuszy firmy i działania związane z promocją turystyki.

Kryterium oceny merytorycznej hotelu Mercure Krakow Stare Miasto do nagrody „EKOJANOSIK 2018” było m.in.:

- uzyskanie przez hotel zielonej certyfikacji BREEAM na poziomie „bardzo dobrym” co przynosi wymierne korzyści znacząco redukując ilość zużywanej energii, wody, a także koszt wywozu odpadów;

- uzyskanie efektu społecznego: niska rotacja pracowników tego hotelu oznacza, iż pracownicy czują się dobrze w miejscu pracy;

- efektywność ekonomiczna obiektu turystycznego.

Pod uwagę brane były również takie elementy jak: wpływ na środowisko, innowacyjność, nowoczesność, oryginalność oraz edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i współpraca ze społeczeństwem - hotel jest czynnie zaangażowany w promowanie wrażliwości ekologicznej wśród pracowników, gości hotelowych i lokalnej społeczności.

W 2012 roku zarząd Orbisu podjął decyzję, iż wszystkie nowo budowane przez Grupę hotele będą budynkami niskoemisyjnymi. Zielony hotel zapewnia niższe koszty operacyjne, co ma wpływ na relatywnie wyższą wartość nieruchomości. - Naszą ambicją jest zapewnienie gościom wyjątkowych usług, w hotelach zaprojektowanych i zbudowanych zgodnie z wymaganiami tzw. zielonego budownictwa. Od czterech lat wszystkie nowe inwestycje realizowane przez Orbis zostają poddane certyfikacji pod względem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju – mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes sarządu Orbis SA. - Mercure Kraków Stare Miasto był pierwszym w Polsce hotelem z certyfikatem BREEAM. Jest on wyposażony między innymi w nowoczesne windy, zużywające 75% mniej energii od powszechnie stosowanych. Aktualnie w budowie są: ibis Wilno Centrum na Litwie oraz ibis Styles Warszawa Centrum. Obydwa projekty objęte są zieloną certyfikacją BREEAM.

Mercure Kraków Stare Miasto to nowoczesny hotel usytuowany w samym sercu stolicy Małopolski ze 198 pokojami. Wnętrza hotelu oddają duszę krakowskiego klimatu i dobrego stylu, m.in. fotele przypominające królewski tron, złote lampy nawiązujące designem do królewskich koron, dywany przypominające arrasy, a także posadzka w lobby, wykonana na wzór tej znajdującej się na Wawelu. W recepcji wita gości multimedialny portret Barbary Radziwiłłówny, który co kilkanaście minut ożywa, zabierając ich na wędrówkę po Krakowie. Atrakcją jest też brand wall marki Mercure, czyli czterometrowa ściana w nowoczesnym lobby z wydrukowanymi w technologii 3D kopiami Głów Wawelskich. Hotel Mercure Kraków Stare Miasto dysponuje też zapleczem konferencyjnym i restauracją Winestone.

 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Warszawa: ruszył Arche Hotel Krakowska z 344 pokojami. W condo

Na przełomie września i października otwarty został 4-gwiazdkowy Arche Hotel Krakowska na granicy Ochoty i Włoch. Oferuje 344 pokoje, w 13 apartamentów, oraz 15 sal (...)

Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu na trudnym rynku pracy?

Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma (...)

Revenue management w Akademii Hotelarza

W czwartek 11 października w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się kolejne z tegorocznych seminariów szkoleniowych w ramach Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone (...)

Orbis wchodzi do Chorwacji

Orbis S.A. – wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podpisał z chorwacka spółką Rox umowę o zarządzanie hotelem w Zagrzebiu pod marką Novotel. Będzie (...)

Sukces kolejnej edycji HMC

POD PATRONATEM HOTELARZA Jedna konferencja – kilkadziesiąt godzin spędzonych ze specjalistami, tysiąc uczestników, mnóstwo pozytywnych emocji. Tak w skrócie można podsumować Hotel Marketing Conference 2018 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA