Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » Mercure Kraków Stare Miasto laureatem nagrody ekologicznej EKOJANOSIK 2018

Mercure Kraków Stare Miasto laureatem nagrody ekologicznej EKOJANOSIK 2018


Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, hotel Mercure Kraków Stare Miasto otrzymał prestiżowy tytuł „EKOJANOSIK 2018” w kategorii „Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej” za niskoemisyjność, wrażliwość społeczną i efektywność ekonomiczną.


Nagroda „EKOJANOSIK” przyznawana jest za szczególne osiągnięcia związane z promocją działań ekologicznych i ochroną środowiska. Dotyczy szczególnie przedsięwzięć ograniczających smog, zanieczyszczenie wód czy wprowadzania innowacyjnych ekologicznych rozwiązań. W kategorii „Przedsiębiorstwa” oceniana była także edukacja interesariuszy firmy i działania związane z promocją turystyki.

Kryterium oceny merytorycznej hotelu Mercure Krakow Stare Miasto do nagrody „EKOJANOSIK 2018” było m.in.:

- uzyskanie przez hotel zielonej certyfikacji BREEAM na poziomie „bardzo dobrym” co przynosi wymierne korzyści znacząco redukując ilość zużywanej energii, wody, a także koszt wywozu odpadów;

- uzyskanie efektu społecznego: niska rotacja pracowników tego hotelu oznacza, iż pracownicy czują się dobrze w miejscu pracy;

- efektywność ekonomiczna obiektu turystycznego.

Pod uwagę brane były również takie elementy jak: wpływ na środowisko, innowacyjność, nowoczesność, oryginalność oraz edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i współpraca ze społeczeństwem - hotel jest czynnie zaangażowany w promowanie wrażliwości ekologicznej wśród pracowników, gości hotelowych i lokalnej społeczności.

W 2012 roku zarząd Orbisu podjął decyzję, iż wszystkie nowo budowane przez Grupę hotele będą budynkami niskoemisyjnymi. Zielony hotel zapewnia niższe koszty operacyjne, co ma wpływ na relatywnie wyższą wartość nieruchomości. - Naszą ambicją jest zapewnienie gościom wyjątkowych usług, w hotelach zaprojektowanych i zbudowanych zgodnie z wymaganiami tzw. zielonego budownictwa. Od czterech lat wszystkie nowe inwestycje realizowane przez Orbis zostają poddane certyfikacji pod względem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju – mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes sarządu Orbis SA. - Mercure Kraków Stare Miasto był pierwszym w Polsce hotelem z certyfikatem BREEAM. Jest on wyposażony między innymi w nowoczesne windy, zużywające 75% mniej energii od powszechnie stosowanych. Aktualnie w budowie są: ibis Wilno Centrum na Litwie oraz ibis Styles Warszawa Centrum. Obydwa projekty objęte są zieloną certyfikacją BREEAM.

Mercure Kraków Stare Miasto to nowoczesny hotel usytuowany w samym sercu stolicy Małopolski ze 198 pokojami. Wnętrza hotelu oddają duszę krakowskiego klimatu i dobrego stylu, m.in. fotele przypominające królewski tron, złote lampy nawiązujące designem do królewskich koron, dywany przypominające arrasy, a także posadzka w lobby, wykonana na wzór tej znajdującej się na Wawelu. W recepcji wita gości multimedialny portret Barbary Radziwiłłówny, który co kilkanaście minut ożywa, zabierając ich na wędrówkę po Krakowie. Atrakcją jest też brand wall marki Mercure, czyli czterometrowa ściana w nowoczesnym lobby z wydrukowanymi w technologii 3D kopiami Głów Wawelskich. Hotel Mercure Kraków Stare Miasto dysponuje też zapleczem konferencyjnym i restauracją Winestone.

 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W Kołobrzegu powstaje Osada Morska. W condo.

163 apartamenty liczyć ma powstająca w Kołobrzegu Osada Morska Wellness & Spa, ośrodek o standardzie 4-gwiazdek, który składać będzie się ze 163 apartamentów, rozmieszczonych w (...)

Warszawa: otwarto Varsovia Apartamenty Kasprzaka z 311 jednostkami. W condo

W sierpniu otwarty został na Woli obiekt hotelowy Varsovia Apartamenty Kasprzaka z 311 jednostkami sprzedawanymi w systemie condo. To drugi sieci Varsovia Apartamenty aparthotel stworzonej (...)

Hotel Trends Poland&CEE – największe forum dla właścicieli i kadry zarządzającej hoteli

W dniach 26-27 listopada we wnętrzach hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się VI edycja konferencji Hotel Trends Poland&CEE, wyjątkowej imprezy gromadzącej w jednym miejscu (...)

Właściciel Royal Hotel & Spa w Białymstoku chce sworzyć ogólnopolską sieć hoteli

Białostocki przedsiębiorca Marek Piotrowski, właściciel pierwszego pięciogwiazdkowego hotelu na Podlasiu, 42-pokojowego Royal Hotel&SPA w Białymstoku, zapowiada stworzenie sieci ekonomicznych hoteli. Wizualizacja obiektu powstającego w Białymstoku (...)

W Lublinie powstanie hotel B&B

Przy ulicy Dolnej w Lublinie powstać ma dwugwiazdkowy hotel francuskiej sieci B&B Hotels. Spółka stara się w Urzędzie Miasta o pozwolenie na budowę, a prace (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA