Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » Mercure Kraków Stare Miasto laureatem nagrody ekologicznej EKOJANOSIK 2018

Mercure Kraków Stare Miasto laureatem nagrody ekologicznej EKOJANOSIK 2018


Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, hotel Mercure Kraków Stare Miasto otrzymał prestiżowy tytuł „EKOJANOSIK 2018” w kategorii „Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej” za niskoemisyjność, wrażliwość społeczną i efektywność ekonomiczną.


Nagroda „EKOJANOSIK” przyznawana jest za szczególne osiągnięcia związane z promocją działań ekologicznych i ochroną środowiska. Dotyczy szczególnie przedsięwzięć ograniczających smog, zanieczyszczenie wód czy wprowadzania innowacyjnych ekologicznych rozwiązań. W kategorii „Przedsiębiorstwa” oceniana była także edukacja interesariuszy firmy i działania związane z promocją turystyki.

Kryterium oceny merytorycznej hotelu Mercure Krakow Stare Miasto do nagrody „EKOJANOSIK 2018” było m.in.:

- uzyskanie przez hotel zielonej certyfikacji BREEAM na poziomie „bardzo dobrym” co przynosi wymierne korzyści znacząco redukując ilość zużywanej energii, wody, a także koszt wywozu odpadów;

- uzyskanie efektu społecznego: niska rotacja pracowników tego hotelu oznacza, iż pracownicy czują się dobrze w miejscu pracy;

- efektywność ekonomiczna obiektu turystycznego.

Pod uwagę brane były również takie elementy jak: wpływ na środowisko, innowacyjność, nowoczesność, oryginalność oraz edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i współpraca ze społeczeństwem - hotel jest czynnie zaangażowany w promowanie wrażliwości ekologicznej wśród pracowników, gości hotelowych i lokalnej społeczności.

W 2012 roku zarząd Orbisu podjął decyzję, iż wszystkie nowo budowane przez Grupę hotele będą budynkami niskoemisyjnymi. Zielony hotel zapewnia niższe koszty operacyjne, co ma wpływ na relatywnie wyższą wartość nieruchomości. - Naszą ambicją jest zapewnienie gościom wyjątkowych usług, w hotelach zaprojektowanych i zbudowanych zgodnie z wymaganiami tzw. zielonego budownictwa. Od czterech lat wszystkie nowe inwestycje realizowane przez Orbis zostają poddane certyfikacji pod względem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju – mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes sarządu Orbis SA. - Mercure Kraków Stare Miasto był pierwszym w Polsce hotelem z certyfikatem BREEAM. Jest on wyposażony między innymi w nowoczesne windy, zużywające 75% mniej energii od powszechnie stosowanych. Aktualnie w budowie są: ibis Wilno Centrum na Litwie oraz ibis Styles Warszawa Centrum. Obydwa projekty objęte są zieloną certyfikacją BREEAM.

Mercure Kraków Stare Miasto to nowoczesny hotel usytuowany w samym sercu stolicy Małopolski ze 198 pokojami. Wnętrza hotelu oddają duszę krakowskiego klimatu i dobrego stylu, m.in. fotele przypominające królewski tron, złote lampy nawiązujące designem do królewskich koron, dywany przypominające arrasy, a także posadzka w lobby, wykonana na wzór tej znajdującej się na Wawelu. W recepcji wita gości multimedialny portret Barbary Radziwiłłówny, który co kilkanaście minut ożywa, zabierając ich na wędrówkę po Krakowie. Atrakcją jest też brand wall marki Mercure, czyli czterometrowa ściana w nowoczesnym lobby z wydrukowanymi w technologii 3D kopiami Głów Wawelskich. Hotel Mercure Kraków Stare Miasto dysponuje też zapleczem konferencyjnym i restauracją Winestone.

 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA