Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » Corporate Lodging Forum firmy HRS o uproszczeniu podróży służbowych

Corporate Lodging Forum firmy HRS o uproszczeniu podróży służbowych


W hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie odbyła się trzecia edycja konferencji Corporate Lodging Forum organizowanej przez HRS Polska. Wzięło w niej udział 200 uczestników. Tym razem hasłem przewodnim, wokół którego skupiła się cała dyskusja było „Simplify Business Travel”. W konferencji brali udział specjaliści z Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Rosji i Ukrainy z działów takich jak: finanse, IT, HR, dział zakupów, dział zajmujący się bezpieczeństwem i ochroną, na czele z Travel Managerami, których zadaniem jest zapewnienie optymalnego rozwiązania w zakresie podróży służbowych dla pracowników swojej firmy.


Konferencja rozpoczęła się od wprowadzenia geopolitycznego prof. Roberta Gwiazdowskiego, który wyjaśnił, jak sytuacja polityczna i ekonomiczna wpływa na branżę podróży służbowych. Następnie prof. Maciej Błaszak (kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych) wyjaśniał skąd bierze się dążenie do uproszczeń.Człowiek ze swej natury szuka prostych rozwiązań, ale często podświadomie komplikuje proste rzeczy. Zdaniem profesora Błaszaka,kreatywność wymaga czasu wolnego”, ponieważ właśnie „podczas czasu wolnego upraszczamy problemy”.
Specjaliści z branży dyskutowali o tym jak wykluczyć skomplikowane elementy związane z podróżami w firmie. W rozmowie wzięli udział m. in. Martina Kamenicka (DoosanBobcat), Łukasz Ostrowski (B/S/H) oraz Platon Gryshchenko (Metinvest Holding LLC). - Trzeba traktować podróżującego, jako głównego udziałowca – podsumował Łukasz Dąbrowski, Senior VP Hotel Solutions HRS Group. - Warto inwestować w technologiczne rozwiązania, ale też oswajać z nimi [pracowników]. Trzeba się upewnić, że dostawcy rozumieją nasze intencje.
W dyskusji, czy dzięki BPO (outsourcing procesów biznesowych) można uprościć procesy zakupu usług w firmie, wzięli udział: Agnieszka Mielcarek (CCC), Agnieszka Sapa (HRS), Dominika Żwirbla-Kalman (Siemens Polska) oraz Dorota Benkowska (GEA Refrigeration Poland). Dominika Żwirbla-Kalman stwierdziła, że „początek outsourcing zaczyna się od analizy kosztów”. To właśnie potrzeba zmian, skłania głównego interesariusza, jakim jest zarząd, do outsourcingu procesów biznesowych, co w rezultacie ma podnieść i utrzymać na wysokim poziomie efektywność i opłacalność firmy. Outsourcing może przynieść wiele korzyści, ale zawsze należy pamiętać o odpowiedniej implementacji procesów i komunikacji względem pracownika.


Kolejna dyskusja panelowa poświęcona była zagadnieniu możliwości generowania oszczędności w zakresie rezerwacji hotelowych z udziałem m.in. Miłosza Stanisławskiego (Sound garden Hotel) i Rafała Burskiego (Satoria Group). W procesie zakupu usług hotelowych istnieje kilka sposób uzyskania oszczędności, są to m.in.: negocjowanie stawek z hotelami oraz wykorzystanie cen rynkowych. Bardzo popularną sesją tematyczna okazała się sesja dotycząca płatności za podróże z udziałem m.in. Ireneusza Węgłowskiego, wiceprezesa Orbisu. W jej trakcie rozmawiano m.in. na temat „Traveller Centricity”, zgodnie z którym to pracownik i jego potrzeby są na pierwszym miejscu oraz o problematycznych aspektach (w ujęciu działu finansowego) związanych z opłatami i rozliczeniem podróży służbowych. Sylwia Toczyska (Vistra Corporate Services) przedstawiła dostępne na polskim rynku rozwiązania płatnicze najczęściej stosowane przez firmy. Dyskusję zakończył Christian Gall (HRS Group),przedstawiając rozwiązanie central payment i tłumacząc, jakie korzyści może ono przynieść działom finansowym.


Rozmowy o uproszczeniach podróży biznesowych nie byłyby kompletne bez poruszenia kwestii nowych technologii, które pojawiają się w branży travel, ale także o takich nowościach, które mają wpływ na rozwiązania dla podróżujących i dla firm, które te podróże dla pracowników organizują. Podczas panelu rozmawiano m.in. o big data, sztucznej inteligencji, kryptowalutach czy blockchain, a wszystko to w kontekście upraszczania podróży biznesowych.
Wnioski końcowe z konferencji zostały zaprezentowane przez Carole Poillerat (Executive Director, Industry Relations & Corporate Lodging Forum, HRS Group) oraz Andrzeja Zawistowskiego (członek zarządu, PSML). Podkreślono wagę komunikacji, jako kluczowego aspektu przy współpracy z partnerami, a finalnie przy outsourcowaniu niekluczowych procesów w firmach.W trakcie konferencji, licznie zgromadzeni goście wymieniali doświadczenia podczas sesji networkingowych, a także mieli okazję do zapoznania się z ofertą HRS bezpośrednio od przedstawicieli HRS Group. Moderatorem konferencji był Łukasz Dąbrowski - Senior Vice President Hotel Solutions, członek zarządu HRS Group. Konferencja Corporate Lodging Forumzostała zorganizowana we współpracy z firmą Amadeus Polska, stowarzyszeniem PSML, Acte Global, Liniami Lotniczymi Emirates oraz pod patronatem medialnym tygodnika Polityka. Kolejna konferencja z cyklu Corporate Lodging Forum odbędzie się 23 maja 2019 r. w Warszawie. Więcej informacji na temat konferencji, można znaleźć na stronie https://www.corporate-travel-forum.com/pl/warsaw

CorporateLodging Forum powstało w 2013 r., jako platforma do wymiany informacji, debaty na temat podróży służbowych i spotkań, umożliwiając poszerzanie horyzontów i uczenie się od najlepszych w branży. W tym roku konferencja odbyła się w 13 krajach na całym świecie, dzięki czemu możliwe jest zebranie bardzo obszernej wiedzy rynkowej w temacie wybranym na dany rok.

 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA