Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 08/2018, RYNEK HOTELI » Chcę stworzyć sieć BoniFaCio

Chcę stworzyć sieć BoniFaCio

Rozmowa z Maciejem Szpotem, współwłaścicielem i prezesem Grupy BFC, do której należy 4-gwiazdkowy hotel BoniFaCio pod Warszawą


Hotel BoniFaCio otwarty został równo pięć lat temu w nieoczywistej lokalizacji. Ok. 70 km od Warszawy, a więc ani pod miastem, ani „na Mazurach”; na dużej polanie bez żadnej atrakcji turystycznej; z 49 pokojami, a więc bez szans na duże imprezy szkoleniowo-integracyjne. Za to z 6 tys. m kw. powierzchni użytkowej, dużymi powierzchniami wspólnymi, trzema basenami, kilkoma hektarami działki. Za ponad 35 mln zł. Mogłoby to się wydawać szalonym pomysłem niedoświadczonego inwestora. Jaki właściwie był pomysł na ten obiekt?

Pomysł był przede wszystkim bardzo przemyślany. Tego miejsca szukaliśmy przez dwa lata, zaczynając od wyznaczenia cyrklem okręgu 70 km wokół Warszawy. Musiało to być na tyle blisko, żeby goście z Warszawy mogli szybko i bez problemów dotrzeć, bez zbytnich przygotowań, po prostu wrzucić torbę do samochodu, wziąć rodzinę i przyjechać jak do siebie, a z drugiej strony na tyle daleko, żeby musieli przenocować. Gdybyśmy zrobili taki obiekt bliżej, to wracaliby do domu, gdyby było dalej, to już byłaby „wyprawa jak na Mazury”, przygotowywanie się wcześniej, pakowanie, zbieranie rowerów itd. Dlatego najważniejszą sprawą był dojazd, który nie sprawiałby żadnych problemów. Czyli takie miejsce musiało być zlokalizowane w pobliżu trasy katowickiej, białostockiej albo gdańskiej. Wybraliśmy gdańską ze względu na brak konkurencji.

A skąd w ogóle pomysł na stworzenie takiego obiektu?

Po prostu mieliśmy już stworzoną pod niego grupę docelową. Od początku robiliśmy hotel pod kątem naszego klienta i dla naszego klienta, z którym pracowaliśmy od ponad 20 lat w Grupie BFC. Firmy inwestujące w hotele można podzielić na wiele kategorii. Jedni inwestują, bo dorobili się na innym, niezwiązanym z hotelarstwem biznesie, a zawsze ich marzeniem było, żeby mieć swój hotel. Inni stwierdzają, że hotelarstwo wydaje się dobrym biznesem, więc w celu dywersyfikacji przychodów otworzą własny obiekt, jeszcze inni mają działkę i rozważając różne opcje, dochodzą do wniosku, że najlepiej sprawdzi się tam postawienie hotelu itd., itd. My jesteśmy firmą, dla której hotel jest częścią naszego biznesu, czymś, co powstawało z nas, z tego wszystkiego, co stworzyliśmy wcześniej, jest naturalnym rozwojem naszej działalności. Grupa BFC działa na rynku od 1992 r. w segmencie turystyki zorganizowanej. W jej ramach powstał BFC Travel z BFC Club, który skupia ok. 1,6 tys. aktywnych rodzin. I to jest pierwszy segment naszych klientów, z którego mogliśmy budować obłożenie.

Zaczęło się od fascynacji Club Medem. Ja jako instruktor narciarstwa byłem pracownikiem Club Medu i zafascynowany tą ideą i tym wszystkim, co tam zobaczyłem, chciałem zrobić coś podobnego, tylko że dla Polaków. I zacząłem wynajmować zimą na wyłączność dobre hotele we włoskich Dolomitach, najpierw 50-pokojowe, potem już 150-pokojowe pod organizowane przez nas grupy na tygodniowe wyjazdy. Te wyjazdy organizujemy w formie różnych programów, np. „Razem, lecz osobno” dla rodziców i dzieci. Wszyscy mogą spędzać czas razem, ale też rodzice mogą odpocząć od dzieci, które mają rozbudowane atrakcje, np. na nartach dziecko nie powinno się uczyć jeździć z rodzicami, bo to jest tragedia, lepiej, żeby jeździło w swojej grupie wiekowej z instruktorem, ale po południu wszyscy mogą pójść na basen czy na spacer. Generalnie jeśli rodzic chce poczytać książkę czy się zrelaksować, to dziecko ma co robić.

Powstał ambitny całoroczny program animacyjny związany z Zającem Bonifacym – symbolem całej inicjatywy, którą tworzymy razem z aktorami, artystami, profesjonalistami. Bardzo ważny w tych programach jest sport, aktywność, to są bardzo skandynawskie programy, oparte na tym, aby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na zewnątrz. Ale równocześnie mamy cały program dla dorosłych, który opiera się na zabawie, ale proponujemy też spotkania z polskimi artystami. Z naszym klubem wyjechało ok. 50 artystów, m.in. Anna Maria Jopek, Kayah, Justyna Steczkowska, Leszek Możdżer, którzy bawią się z nami jako nasi przyjaciele i tam dają kameralne koncerty. Jeżdżą z nami nasi sponsorzy, tak więc goście mają do dyspozycji samochody BMW, kobiety mają warsztaty organizowane przez markę Clarins itp.

I ile kosztuje taki wyjazd?

800-1,5 tys. euro od osoby. I to się świetnie sprawdza zimą w okresie ferii, gdy generalnie wyjeżdża się „na narty do Włoch z rodziną”. Trudniej było latem, bo wtedy jest więcej możliwości, więcej destynacji i ten okres rozłożony jest na dwa miesiące, więc nie jest łatwo zebrać odpowiednią grupę na konkretny tydzień czy dwa, aby wynająć na wyłączność hotel w Meksyku, Grecji czy na Sardynii. W związku z tym zaproponowaliśmy prawdziwą usługę con [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plSkomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-08 Masażysta / pracownik SPA Gniew
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-07 Kelnerka/Kelner Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-12 Kierownik Zmiany Bankietów Arche Hotel Krakowska
  2019-02-07 Portier Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-05 Recepcjonistka Kudowa Zdrój
  2019-02-06 Kelner/Kelnerka Kraków
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-07 Pokojowa/pokojowy Poznań
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA