Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Solny w Kołobrzegu będzie większy. I w condo

Solny w Kołobrzegu będzie większy. I w condo


3-gwiazdkowy hotel Solny w Kołobrzegu ze 114 pokojami zostanie rozbudowany o 143 pokoje w kategorii 4-gwiazdkowej, które sprzedawane będą w systemie condo od 11 tys. zł / m kw. Generalny remont przejdzie też stara część hotelu. Pracami budowlanymi zajmie się Erbud, który podpisał umowę o wartości 26 mln zł. Solny Resort oddany ma być do użytku w pierwszej połowie 2020 r.

Większość nowych pokoi (o powierzchniach od 27 do 34 m kw.) będzie posiadać balkony, w kompleksie znajdzie się też kilka dwupoziomowych apartamentów z prywatnymi tarasami. Solny Resort dysponować będzie m.in. krytym basenem oraz nowymi, dwupoziomowymi salami konferencyjnymi. Równocześnie z nową inwestycją, przeprowadzony będzie generalny remont obecnego hotelu Solny tak, aby oba obiekty stanowiły jedną, integralną całość z obecną infrastrukturą hotelu, czyli parkingiem, basenem zewnętrznym, strefą odnowy biologicznej, salonem fryzjerskim i kosmetycznym, sauną. Solny otwarty został w latach 70. jako hotel Solny Orbis, a w 2011 r. sprzedany za 11,2 mln zł netto. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji został Erbud. Prace budowlane rozpocząć się mają w listopadzie i potrwać 16 miesięcy. Erbud buduje już w Kołobrzegu Seaside Park, w Świnoujściu Dobosz Hotel, a w Międzyzdrojach Trofana Activ Hotel. Wcześniej wybudował w Świnoujściu  hotele Radisson Blu, Ewerdin i Platinum Resort.

Inwestorem jest spółka Solny Investment ze Szczecinka, która oferuje trzy opcje zakupu pokoi: na własny użytek, z opcją najmu oraz w condo – z gwarantowanym 7-proc. zwrotem rocznie i 30-dniowym pobytem właścicielskim. Do spółki należą m.in. 3-gwiazdkowy obiekt relax Inn Health & Spa w Ustroniu Morskim i pensjonat Żółty Domek w Szczecinku.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W Pobierowie powstanie Hilton Garden Inn

W Pobierowie między Świnoujściem a Kołobrzegiem powstanie 150-pokojowy Hilton Garden Inn – wynika z informacji „Hotelarza”. W mieście powstaje też największy hotel w Polsce – (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu niezależnego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu niezależnego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w Hotel Trends Poland&CEE

Już za tydzień odbędzie się konferencja Hotel Trends Poland&CEE 2018 – najważniejsze forum hotelowe, gromadzące w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej z Polski. TO (...)

Jeszcze większa Bania

Hotel Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej ze 150 pokojami rozbudowuje się o nowe skrzydło ze 110 pokojami i apartamentami, centrum konferencyjnym o powierzchni (...)

Elżbieta Lendo: Mamy trudniejszy region i rynek

- Praca hotelarzy na Warmii i Mazurach wymaga większej kreatywności, niż w innych częściach Polski. Jesteśmy zmuszani do tego, aby dać z siebie więcej, by (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA