Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Solny w Kołobrzegu będzie większy. I w condo

Solny w Kołobrzegu będzie większy. I w condo


3-gwiazdkowy hotel Solny w Kołobrzegu ze 114 pokojami zostanie rozbudowany o 143 pokoje w kategorii 4-gwiazdkowej, które sprzedawane będą w systemie condo od 11 tys. zł / m kw. Generalny remont przejdzie też stara część hotelu. Pracami budowlanymi zajmie się Erbud, który podpisał umowę o wartości 26 mln zł. Solny Resort oddany ma być do użytku w pierwszej połowie 2020 r.

Większość nowych pokoi (o powierzchniach od 27 do 34 m kw.) będzie posiadać balkony, w kompleksie znajdzie się też kilka dwupoziomowych apartamentów z prywatnymi tarasami. Solny Resort dysponować będzie m.in. krytym basenem oraz nowymi, dwupoziomowymi salami konferencyjnymi. Równocześnie z nową inwestycją, przeprowadzony będzie generalny remont obecnego hotelu Solny tak, aby oba obiekty stanowiły jedną, integralną całość z obecną infrastrukturą hotelu, czyli parkingiem, basenem zewnętrznym, strefą odnowy biologicznej, salonem fryzjerskim i kosmetycznym, sauną. Solny otwarty został w latach 70. jako hotel Solny Orbis, a w 2011 r. sprzedany za 11,2 mln zł netto. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji został Erbud. Prace budowlane rozpocząć się mają w listopadzie i potrwać 16 miesięcy. Erbud buduje już w Kołobrzegu Seaside Park, w Świnoujściu Dobosz Hotel, a w Międzyzdrojach Trofana Activ Hotel. Wcześniej wybudował w Świnoujściu  hotele Radisson Blu, Ewerdin i Platinum Resort.

Inwestorem jest spółka Solny Investment ze Szczecinka, która oferuje trzy opcje zakupu pokoi: na własny użytek, z opcją najmu oraz w condo – z gwarantowanym 7-proc. zwrotem rocznie i 30-dniowym pobytem właścicielskim. Do spółki należą m.in. 3-gwiazdkowy obiekt relax Inn Health & Spa w Ustroniu Morskim i pensjonat Żółty Domek w Szczecinku.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Powstanie Indigo we Wrocławiu

Spółka Unirest kupiła XIX-wieczną kamienicę w centrum Wrocławia przy ul. Kościuszki, gdzie planuje otworzyć sieciowy hotel. Z informacji „Hotelarza” wynika, że będzie on działał pod (...)

Satoria Group otworzy Hilton Garden Inn w Toruniu

W  Starym Browarze w Toruniu otwarty zostanie hotel Hilton Garden Inn ze 120 pokojami. W ub.r. Stary Browar kupiła spółka Polskie Projekty Inwestycyjne należąca do (...)

W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection by Hilton

Dysponujący 113 pokojami hotel marki Curio Collection by Hilton powstanie w zabytkowym budynku dawnego hotelu Saskiego przy ulicy Sławkowskiej w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie (...)

W Ustce ruszył kolejny hotel rodziny de Lubicz – The Sun

Rodzina de Lubicz Szeliskich, która prowadzi już w Ustce dwa hotele – Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka oraz Lubicz Spa & Wellness – otworzyła trzeci. The (...)

110 pokoi i apartamentów w Szczawnica Park Resort & Spa. W condo.

W grudniu tego roku pierwszych gości przyjąć ma 4-gwiazdowy hotel Szczawnica Park Resort & Spa, którego inwestorem jest Grupa Kapitałowa Szczawnica Park. Hotel dysponować będzie (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA