Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Satoria Group otworzy Hilton Garden Inn w Toruniu

Satoria Group otworzy Hilton Garden Inn w Toruniu


W  Starym Browarze w Toruniu otwarty zostanie hotel Hilton Garden Inn ze 120 pokojami. W ub.r. Stary Browar kupiła spółka Polskie Projekty Inwestycyjne należąca do Satoria Group. Hotelem zarządzać będzie inna spółka Satorii – VHM Hotel Management. Otwarcie planowane jest w pierwszej połowie 2021 r.

Fot. Torun.pl


Stary Browar wcześniej należał do spółki Polskie Pierze i Puch toruńskiego biznesmena Krzysztofa Mielewczyka, który kupił go w 2006 r. od miasta za 3 mln zł i już wówczas zapowiadał uruchomienie tam hotelu Hilton Garden Inn wraz z minibrowarem. Szacował, że inwestycja ta wraz z koniecznością dokupienia sąsiedniej kamienicy kosztowała będzie ok. 40 mln zł. Jednak prace modernizacyjne obiektu nie ruszyły, a w 2013 r. biznesmen zginął w wypadku swojego helikoptera. Właścicielem spółki została jego żona, obecna posłanka PiS Dorota Arciszewska. W ub.r. Stary Browar odkupiła od niej krakowska spółka Satorii – Polskie Projekty Inwestycyjne, a potem dokupiła od miasta za 2 mln przyległą kamienicę. Uzyskano już decyzje o warunkach zabudowy,  obecnie spółka stara się o pozwolenie na budowę.

Będzie to kolejny hotel zarządzany przez VHM po uruchomionym w tym roku Hamptonie by Hilton Old Town w Gdańsku, będących w przygotowaniu Hamptonach w Łodzi i Olsztynie oraz Holiday Inn w Warszawie. Obecnie w Polsce działają trzy hotele pod marką Hilton Garden Inn (dwa w Krakowie i jeden w Rzeszowie), a w przygotowaniu są dwa kolejne: w Kołobrzegu i Radomiu.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Planuje kolejne markowe hotele

W najnowszym „Hotelarzu” rozmawiamy z Arturem Kozieją, inwestorem hotelarskim który otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, otwiera Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce i (...)

Co dalej z Orbisem?

Rok 2018 był kolejnym dobrym rokiem Grupy Orbis, jeśli chodzi o przychody i wyniki hoteli w całym regionie. I dobrych wyników można się było spodziewać (...)

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w (...)

Hilton Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska z portfolio 15 marek i ponad 5600 nieruchomości z prawie 913 000 pokojami w 103 krajach, została Sponsorem Platynowym organizowanej (...)

Orbis wciąż rośnie, zysk netto za ubiegły rok to 141,9 mln zł

Grupa Orbis podsumowała ubiegł rok. Spółka podtrzymała wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych piąty rok z rzędu. Dobre wyniki operacyjne potwierdza także wzrost przychodów o +4,1% w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-20 recepcjonista/ka Wrocław - Hotel Wieniawa
  2019-02-21 kelner Jeleśnia
  2019-02-21 Manager Sprzedaży i marketingu Warszawa lub dowolna miejscowość w okolicy - praca z domu
  2019-02-11 Titolare Chorzow-Katowice
  2019-02-11 Kosmetolog Gniew
  2019-02-15 Recepcja Hotel Aspen
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-18 Kucharz Kamieniec k/ Kłodzka
  2019-02-21 Specjalista ds. Sprzedaży Aktywnej Nowy Dwor Mazowiecki
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA