Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Z Branży » Czarny Kot wciąż nie do ruszenia

Czarny Kot wciąż nie do ruszenia


Brak prawa do gruntu, brak pozwoleń na budowę i użytkowanie, trzy nakazy rozbiórki, to wciąż za mało, aby doprowadzić do zamknięcia Czarnego Kota, słynnej warszawskiej samowoli budowlanej pełniącej funkcję hotelową.
Choć wydawało się, że tym razem rozbiórka jest nieunikniona, stało się inaczej i dzięki zastosowaniu przez właścicielki obiektu kruczków prawnych, została ona po raz kolejny odroczona.

W sierpniu tego roku miasto wygrało spór z „My Warsaw Residence Czarny Kot” (tak właśnie brzmi oficjalna nazwa obiektu). Proces o wydanie działki na której powstał obiekt toczył się przez 8 lat. Budynek prawomocnym wyrokiem miał zostać zrównany z ziemią na koszt zarządzającego terenem. Tamto postępowanie prowadzone było w sądzie cywilnym.

Kropkę nad i miał postawić NSA. Wcześniej inwestor skorzystał z prawa do zaskarżenia decyzji wojewódzkiego sądu administracyjnego i kwestią rozbiórki musiała zająć się wyższa instancja. Do rozprawy miało dojść 25 września. Tak się jednak nie stanie.

Adwokat w imieniu Elżbiety Studzińskiej, współwłaścicielki obiektu złożył wniosek o wyłączenie z orzekania całego, trzyosobowego składu sędziowskiego oraz uczestniczącej w rozprawie prokurator Hanny Więckowskiej. Identyczny wniosek złożyła wcześniej druga ze współwłaścicielek Katarzyna Studzińska, został on rozpatrzony i odrzucony jako bezzasadny. Wniosek jej matki Elżbiety Studzińskiej trzeba było jednak rozpoznać osobno. A ponieważ musi to zrobić inny skład sędziowski, a sprawą prokurator musi zająć się szefostwo Prokuratury Regionalnej w Warszawie, wymagało to odroczenia rozprawy. Nowy termin nie jest jeszcze znany.

Jednopiętrowy pawilon wybudowany w późnych latach 80. nie miał pozwolenia na kolejne kondygnacje. W miarę upływu czasu zaczął się jednak rozrastać zarówno wszerz, jak i wzwyż. Hotel wzbogacił się o dodatkowe pokoje bez wcześniej ustalonego planu.

Właściciele obiektu nie zaprzestali ani rozbudowy, ani działalności nawet wtedy, gdy w 2009 roku wygasła im umowa na dzierżawę działki. Rok później miasto wytoczyło proces, ubiegając się o zwrot terenu. Nim zapadł korzystny dla ratusza wyrok, minęło 8 lat.

Tymczasem współwłaścicielki zyskały czas i opóźniły po raz kolejny rozbiórkę najsłynniejszej samowoli w Polsce, a obiekt wciąż można rezerwować przez najpopularniejsze portale rezerwacyjne w naszym kraju. Na Booking.com nocleg z dziś na jutro przeceniono z 333 na 224 zł.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Planuje kolejne markowe hotele

W najnowszym „Hotelarzu” rozmawiamy z Arturem Kozieją, inwestorem hotelarskim który otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, otwiera Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce i (...)

Co dalej z Orbisem?

Rok 2018 był kolejnym dobrym rokiem Grupy Orbis, jeśli chodzi o przychody i wyniki hoteli w całym regionie. I dobrych wyników można się było spodziewać (...)

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w (...)

Hilton Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska z portfolio 15 marek i ponad 5600 nieruchomości z prawie 913 000 pokojami w 103 krajach, została Sponsorem Platynowym organizowanej (...)

Orbis wciąż rośnie, zysk netto za ubiegły rok to 141,9 mln zł

Grupa Orbis podsumowała ubiegł rok. Spółka podtrzymała wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych piąty rok z rzędu. Dobre wyniki operacyjne potwierdza także wzrost przychodów o +4,1% w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-21 kelner Jeleśnia
  2019-02-12 Kierownik Zmiany Bankietów Arche Hotel Krakowska
  2019-02-20 recepcjonista/ka Wrocław - Hotel Wieniawa
  2019-02-19 Kelner /-ka Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-15 Recepcja Hotel Aspen
  2019-02-12 RECEPCJONISTA/KA Hotel Centrum Sosnowiec
  2019-02-15 Kierownik zmiany Kucharzy Hotel Aspen
  2019-02-19 Pokojowa Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-21 Manager Sprzedaży i marketingu Warszawa lub dowolna miejscowość w okolicy - praca z domu
  2019-02-11 Kosmetolog Gniew
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA