Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Tak będzie wyglądał krakowski hotel Metropolo

Tak będzie wyglądał krakowski hotel Metropolo


W przyszłym roku pierwszych gości przyjąć ma Metropolo by Golden Tulip, który otwarty zostanie w Krakowie w budynku, w którym planowany był wcześniej nigdy nie ukończony hotel Centrum Kongresowe Gromada z 5 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej. Budynek w ubiegłym roku zmienił właściciela, a nowy podpisał umowę o zarządzanie z siecią Louvre Hotels Group należącą do Jin Jang International.

Metropolo by Golden Tulip dysponować będzie 220 pokojami w stylu chińskiego art deco, powierzchnią konferencyjną, oraz zapleczem SPA.

Jak informuje LHG – „Celem brandu Metropolo jest być globalnym liderem na rynku międzynarodowym. Będzie to pierwsza odsłona takiego hotelu w Polsce, jednak jeszcze nie w pełni przedstawiająca ten brand”.

Obecnie działa pod nią ok. 50 hoteli w Chinach.

To kolejny w Polsce i kolejny w Krakowie hotel z grupy Louvre Hotels. Mamy nadzieję, że podobnie, jak pozostałe, będzie spełniał najbardziej wyszukane oczekiwania naszych gości. Chcemy, by nowo wybudowany hotel odpowiadał filozofii grupy, w myśl hasła: „do, dare, dream”, czyli działaj - odważ się - marz! To oznacza, że nasi goście znajdą u nas dużo więcej niż wygodne łóżko i smaczne posiłki – mówi Adam Konieczny, dyrektor ds. rozwoju LHG na Polskę i Europę Wschodnią.


Decyzja o podjęciu współpracy z Louvre Hotels Group wbrew pozorom nie była trudna. Sama marka jest bardzo mocnym brandem i znajduje się w pierwszej piątce światowych sieci hotelowych. Ponadto, miałem okazję od środka przyjrzeć się, jak działa wschodni biznes, będąc ponad 5 lat w Chinach. Jestem przekonany, że krakowski Metropolo by Golden Tulip będzie ważnym miejscem na mapie stolicy Małopolski – powiedział Artur Kozieja, inwesor.

Budowa krakowskiego hotelu, którego inwestorem była Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada, rozpoczęła się jeszcze w 2008 r., ale prace zamarły w 2011 r. po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego. Z placu budowy zszedł wtedy chiński wykonawca, firma COVEC, z powodu zaległości finansowych Gromady. Spółdzielnia próbowała potem sprzedać budynek wraz działką za 95 mln zł. W 2016 r. odbyły się dwie licytacje komornicze nieruchomości z ceną wywoławczą 84 i 75 mln zł, ale nie było chętnych. Ostatecznie w tym roku kupiła ją firma inwestycyjna Artura Kozieja (absolwenta Akademii Dyplomatycznej w Pekinie, byłego wiceprezesa LC Corp), który jest też m.in. inwestorem kompleksu Lake Hill Resort & SPA w Karkonoszach. Według informacji „Hotelarza” cena wyniosła 48 mln zł.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA