Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » Bursztyn Szefa i Szafir Szefa – nowe produkty dla HoReCa

Bursztyn Szefa i Szafir Szefa – nowe produkty dla HoReCa

Premierę nowych serów podczas Kongresu Szefów Kuchni zapowiedziała Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego. Bursztyn Szefa i Szafir Szefa to wyjątkowe produkty, które mają szansę podbić serca szefów kuchni i ich gości. Ich walory będzie można poznać wyłącznie w dobrych, polskich restauracjach.

Polskie sery klasy premium zostały wyprodukowane specjalnie z myślą o szefach kuchni i prowadzonych przez nich restauracjach.
Sery długodojrzewające pod marką Skarby Serowara spotkały się z ogromnym uznaniem konsumentów indywidualnych oraz branży gastronomicznej.
– Historia sera Bursztyn sięga 2002 roku, ale w ciągu kilku ostatnich lat obserwujemy satysfakcjonujące zainteresowanie naszymi produktami ze strony profesjonalistów. A mam na myśli szefów kuchni, kucharzy, restauratorów, organizatorów ważnych dla branży eventów. W konsekwencji, nasze sery długodojrzewające są obecne podczas wielu wydarzeń i konkursów kulinarnych. A co ważniejsze – wkroczyły na zaplecza kuchenne polskich restauracji. – tłumaczy Emilia Pożarowszczyk, Kierownik Działu Marketingu i PR firmy Spomlek.

Wychodząc naprzeciw bardzo wysokim wymaganiom szefów kuchni, Spomlek podjął unikatową na skalę kraju decyzję o produkowaniu wyjątkowych pod względem jakości serów: Bursztyn Szefa oraz Szafir Szefa. Jest to rodzaj sera dedykowany wyłącznie sektorowi HoReCa, a co za tym idzie – niedostępny w sprzedaży detalicznej dla konsumentów indywidualnych. Ich walory będzie można poznać wyłącznie w restauracjach, w których szefowie kuchni zdecydują się je serować jako dodatek do deski serów lub składnik przygotowywanych potraw. O tym, w czym tkwi wyjątkowość tych serów opowiada Monika Grzeszuk, Specjalista B&R Spomleku:

- Skarby Serowara to sery długodojrzewające, a przykładem jest nasz Bursztyn, który dojrzewa minimum pół roku zanim trafi do sprzedaży. Dzięki temu ma tak kruchy miąższ z charakterystycznymi kryształkami i intensywnym aromatem. Z kolei Bursztyn Szefa i Szafir Szefa dojrzewają aż 15 miesięcy! To naprawdę wyjątkowy produkt, który ma sporą szansę podbić serca szefów i ich gości. Jest kruchy, wyraźny w smaku, a wspomniane kryształki aminokwasów są wyczuwalne podczas gryzienia.

Warto przypomnieć, że długodojrzewające sery Spomleku są produkowane ze starannie wyselekcjonowanego, polskiego mleka o wysokiej i powtarzalnej jakości. Co ciekawe, po uformowaniu każdy krąg trafia do 30-letniej solanki, a następnie na kilka miesięcy do dojrzewalni, gdzie jest ręcznie masowany przez dedykowane temu zadaniu „pielęgniarki”.

Producent zapowiedział premierę serów: Bursztyn Szefa oraz Szafir Szefa na 9 października 2018 roku. Odbędzie się ona podczas Kongresu Szefów Kuchni w Warszawie w EXPO XXI. Wydarzenie nie zostało wybrane przez przypadek, jest to bowiem największe spotkanie szefów kuchni w Polsce, a organizatorzy przewidują w tym roku udział nawet dwóch tysięcy uczestników. Celem kongresu jest z jednej strony wymiana poglądów oraz doświadczeń między profesjonalistami w branży gastronomicznej, a z drugiej: możliwość przedstawienia swojej oferty produktowej najlepszym szefom kuchni w kraju. W programie przewidywane są zatem prelekcje, warsztaty produktowe oraz tak zwana „Strefa Dostawców”, gdzie Spomlek zaprezentuje nowe sery. Swoją obecność potwierdziło wielu znakomitych mistrzów kulinarnych, a w tym: Robert Sowa (kucharz, restaurator, juror „Top Chef Polska”), Jarosław Uściński (szef kuchni Moonsfera i Olkuska 7, prezes OSSKiC), Robert Skubisz (uznany za jednego z najwybitniejszych szefów kuchni w Polsce), Krzysztof Szulborski (Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich i właściciel firmy consultingowej). Wśród prelegentów i panelistów nie zabraknie także Jarosława Walczyka, który jest szefem kuchni i właścicielem restauracji Pink Lobster, prezesem Klubu Szefów Kuchni oraz ambasadorem sera Bursztyn.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA