Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Orbis wchodzi do Chorwacji

Orbis wchodzi do Chorwacji


Orbis S.A. – wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podpisał z chorwacka spółką Rox umowę o zarządzanie hotelem w Zagrzebiu pod marką Novotel. Będzie to pierwszy hotel w Chorwacji działający w sieci AccorHotels.  Otwarty ma zostać w 2020 roku i zaoferuje 170 pokoi, bar, restaurację, zaplecze konferencyjne oraz strefę wellness.

Prezes firmy Rox, Ivo Kristic (po lewej), i prezes Orbisu, Gilles Clavie, tuż po podpisaniu umowy

Hotel zlokalizowany będzie 20 minut samochodem od Starego Miasta i 15 minut od międzynarodowego lotniska.  – Novotel to wiodąca na świecie marka w kategorii misdcale. Hotele Novotel są oparte na nowoczesnym i kompleksowym podejściu do obsługi klienta, zapewniając komfort i wyjątkową atmosferę. Charakter marki Novotel doskonale wpisuje się w nasze ambicje związane z tym konkretnym obiektem w Zagrzebiu – deklaruje Ivo Kristic, prezes Rox.

Pod marką Novotel działa obecnie ponad 500 hoteli i resortów w 59 krajach. – Chorwacja staje się atrakcyjnym krajem dla inwestorów w branży hotelarskiej. Jesteśmy dumni, że lokalny partner zdecydował się na współpracę z marką Novotel i wybrał Orbis jako partnera umowy o zarządzanie w ramach realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Zagrzeb jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie Południowo-Wschodniej, to bardzo dynamiczne i kreatywne miasto. Novotel spodoba się zarówno gościom przyjeżdzającym w celach wypoczynkowych, jak i służbowo – mówi Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Orbis.

Rox z centralą w Zagrzebiu jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność hurtową i dystrybucyjną w Europie Południowo-Wschodniej. Posiada biura w Chorwacji, Bośni, Słowenii, Serbii i Kosowie. Oprócz działalności dystrybucyjnej, Rox prowadzi własne stacje paliw z restauracjami, barami, salami spotkań, kącikami zabaw, motelami, myjniami i sklepami z winem. Firma uznała hotelarstwo za kolejną branżę o dużym potencjale, w ramach której we współpracy z partnerami może świadczyć swoje usługi.

W tym roku poza Polską Orbis podpisał już umowy na uruchomienie m.in. czterech hoteli w Rumunii (dwa Mercure, ibis i ibis Styles) oraz jednego w Bośni i Hercegowinie (ibis Styles w Sarajewie). Otworzył też m.in. dwa hotele w słoweńskim Mariborze (Mercure i ibis Styles) oraz jeden w Bukareszcie (ibis Styles) i macedońskim Tetovie (Mercure).

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W polskich hotelach może zabraknąć pracowników ze Wschodu

Niemiecki rząd przygotował projekt ustawy imigracyjnej, który przewiduje złagodzenie przepisów dla pracowników z krajów spoza UE – informuje „Sueddeutsche Zeitung“. W konsekwencji może to doprowadzić (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu sieciowego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu sieciowego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

W Pobierowie powstanie Hilton Garden Inn

W Pobierowie między Świnoujściem a Kołobrzegiem powstanie 150-pokojowy Hilton Garden Inn – wynika z informacji „Hotelarza”. We wsi powstaje też największy hotel w Polsce – (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu niezależnego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu niezależnego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w Hotel Trends Poland&CEE

Już za tydzień odbędzie się konferencja Hotel Trends Poland&CEE 2018 – najważniejsze forum hotelowe, gromadzące w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej z Polski. TO (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA