Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Orbis wchodzi do Chorwacji

Orbis wchodzi do Chorwacji


Orbis S.A. – wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podpisał z chorwacka spółką Rox umowę o zarządzanie hotelem w Zagrzebiu pod marką Novotel. Będzie to pierwszy hotel w Chorwacji działający w sieci AccorHotels.  Otwarty ma zostać w 2020 roku i zaoferuje 170 pokoi, bar, restaurację, zaplecze konferencyjne oraz strefę wellness.

Prezes firmy Rox, Ivo Kristic (po lewej), i prezes Orbisu, Gilles Clavie, tuż po podpisaniu umowy

Hotel zlokalizowany będzie 20 minut samochodem od Starego Miasta i 15 minut od międzynarodowego lotniska.  – Novotel to wiodąca na świecie marka w kategorii misdcale. Hotele Novotel są oparte na nowoczesnym i kompleksowym podejściu do obsługi klienta, zapewniając komfort i wyjątkową atmosferę. Charakter marki Novotel doskonale wpisuje się w nasze ambicje związane z tym konkretnym obiektem w Zagrzebiu – deklaruje Ivo Kristic, prezes Rox.

Pod marką Novotel działa obecnie ponad 500 hoteli i resortów w 59 krajach. – Chorwacja staje się atrakcyjnym krajem dla inwestorów w branży hotelarskiej. Jesteśmy dumni, że lokalny partner zdecydował się na współpracę z marką Novotel i wybrał Orbis jako partnera umowy o zarządzanie w ramach realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Zagrzeb jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie Południowo-Wschodniej, to bardzo dynamiczne i kreatywne miasto. Novotel spodoba się zarówno gościom przyjeżdzającym w celach wypoczynkowych, jak i służbowo – mówi Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Orbis.

Rox z centralą w Zagrzebiu jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność hurtową i dystrybucyjną w Europie Południowo-Wschodniej. Posiada biura w Chorwacji, Bośni, Słowenii, Serbii i Kosowie. Oprócz działalności dystrybucyjnej, Rox prowadzi własne stacje paliw z restauracjami, barami, salami spotkań, kącikami zabaw, motelami, myjniami i sklepami z winem. Firma uznała hotelarstwo za kolejną branżę o dużym potencjale, w ramach której we współpracy z partnerami może świadczyć swoje usługi.

W tym roku poza Polską Orbis podpisał już umowy na uruchomienie m.in. czterech hoteli w Rumunii (dwa Mercure, ibis i ibis Styles) oraz jednego w Bośni i Hercegowinie (ibis Styles w Sarajewie). Otworzył też m.in. dwa hotele w słoweńskim Mariborze (Mercure i ibis Styles) oraz jeden w Bukareszcie (ibis Styles) i macedońskim Tetovie (Mercure).

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
Z Branży


    Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/430725843691187/feed?access_token=523429247715089|6XpZEG9aSMSGo4VzbtiGEgb8UdA) [function.file-get-contents]: failed to open stream: Connection timed out in /0/fb/refresh.php on line 22

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /0/fb/refresh.php on line 31

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności