Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Orbis wchodzi do Chorwacji

Orbis wchodzi do Chorwacji


Orbis S.A. – wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podpisał z chorwacka spółką Rox umowę o zarządzanie hotelem w Zagrzebiu pod marką Novotel. Będzie to pierwszy hotel w Chorwacji działający w sieci AccorHotels.  Otwarty ma zostać w 2020 roku i zaoferuje 170 pokoi, bar, restaurację, zaplecze konferencyjne oraz strefę wellness.

Prezes firmy Rox, Ivo Kristic (po lewej), i prezes Orbisu, Gilles Clavie, tuż po podpisaniu umowy

Hotel zlokalizowany będzie 20 minut samochodem od Starego Miasta i 15 minut od międzynarodowego lotniska.  – Novotel to wiodąca na świecie marka w kategorii misdcale. Hotele Novotel są oparte na nowoczesnym i kompleksowym podejściu do obsługi klienta, zapewniając komfort i wyjątkową atmosferę. Charakter marki Novotel doskonale wpisuje się w nasze ambicje związane z tym konkretnym obiektem w Zagrzebiu – deklaruje Ivo Kristic, prezes Rox.

Pod marką Novotel działa obecnie ponad 500 hoteli i resortów w 59 krajach. – Chorwacja staje się atrakcyjnym krajem dla inwestorów w branży hotelarskiej. Jesteśmy dumni, że lokalny partner zdecydował się na współpracę z marką Novotel i wybrał Orbis jako partnera umowy o zarządzanie w ramach realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Zagrzeb jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie Południowo-Wschodniej, to bardzo dynamiczne i kreatywne miasto. Novotel spodoba się zarówno gościom przyjeżdzającym w celach wypoczynkowych, jak i służbowo – mówi Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Orbis.

Rox z centralą w Zagrzebiu jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność hurtową i dystrybucyjną w Europie Południowo-Wschodniej. Posiada biura w Chorwacji, Bośni, Słowenii, Serbii i Kosowie. Oprócz działalności dystrybucyjnej, Rox prowadzi własne stacje paliw z restauracjami, barami, salami spotkań, kącikami zabaw, motelami, myjniami i sklepami z winem. Firma uznała hotelarstwo za kolejną branżę o dużym potencjale, w ramach której we współpracy z partnerami może świadczyć swoje usługi.

W tym roku poza Polską Orbis podpisał już umowy na uruchomienie m.in. czterech hoteli w Rumunii (dwa Mercure, ibis i ibis Styles) oraz jednego w Bośni i Hercegowinie (ibis Styles w Sarajewie). Otworzył też m.in. dwa hotele w słoweńskim Mariborze (Mercure i ibis Styles) oraz jeden w Bukareszcie (ibis Styles) i macedońskim Tetovie (Mercure).

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA