Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » To już oficjalne. NYX zadebiutuje w Polsce

To już oficjalne. NYX zadebiutuje w Polsce


Potwierdziły się nieoficjalne informacje „Hotelarza” z czerwca tego roku. Już za niespełna dwa lata w kompleksie Varso przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Chmielnej w Warszawie, pierwszych gości powita 331 pokojowy, 4-gwiazdkowy hotel marki NYX, należącej do Leonardo Hotels.


Kompleks Varso składał się będzie z trzech połączonych budynków: głównej 53-kondygnacyjnej wieży o wysokości 230 m (plus 80-metrowa iglica) oraz z dwóch mniejszych o wysokości 90 m (21 kondygnacji) i 81 m (19 kondygnacji), do tego dojdą cztery kondygnacje podziemne. Środkowy, 90-metrowy budynek pod hotel wydzierżawiła Fattal Hotels Group, właściciel izraelskiej sieci Leonardo Hotels operującej z Niemiec. W 2020 roku otwarty tam zostanie na 15 piętrach hotel pod najmłodszą z czterech marek sieci – NYX, która stworzona została pod kątem potrzeb pokolenia millenialsów (sama nazwa marki pochodzi od greckiej prabogini, która była uosobieniem nocy).

Obecnie działa pod nią sześć hoteli –  w Mediolanie, Madrycie, Pradze, Monachium, Tel Awiwie i Jerozolimie, a w tym roku otworzyć mają się kolejne – w Monachium i izraelskim mieście Herclijja. Sieć tak opisuje ideę marki NYX: „To nowa generacja hoteli. Oferują one idealne środowisko dla każdego, kto ceni indywidualny styl życia, zapewniając gościom swobodę robienia tego, co chcą, kiedy chcą. Świat pełen pomysłów i żywotności jest oferowany gościom poprzez koktajl sztuki, muzyki i designu. Kolejną cechą jest bezpośredni link do miasta. Artyści z regionu projektują wybrane obszary hotelu, a lokalni DJ-e zapewniają swoimi beatami muzyczną dekorację, która pasuje do tego nastroju. Hotelowa restauracja Clash przyciąga zarówno gości hotelowych, jak i lokalnych, oferując kuchnię regionalną i międzynarodową. Głównym elementem, i dlatego solidnym fundamentem NYX Hotels, są pracownicy hotelu – City Lovers.

Tworzą oni przyjaznego ducha miejsca, który towarzyszy gościom nie tylko w budynku hotelu, ale także poza nim”. NYX w Varso będzie drugim obiektem sieci Leonardo Hotels w Polsce po otwartym w ub.r. Leonardo Royal w Warszawie przy ul. Grzybowskiej (wydzierżawiła działający wcześniej JM Hotel). Leonardo Hotels to europejski oddział Grupy Fattal Hotels, założonej w Izraelu przez Davida Fattala. Grupa weszła na europejski rynek w 2006 r., pozyskując w Norymberdze hotel Leonardo, od którego nazwę wzięła potem cała sieć. Obecnie działa w 12 krajach. Najwięcej obiektów posiada w Niemczech (ponad 50) i w Izraelu (ponad 30). Działająca w kategorii obiektów 3-4-gwiazdkowych sieć obejmuje cztery marki: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels oraz NYX Hotels

W procesie poszukiwania operatora hotelowego przez HB Reavis uczestniczyli eksperci Cushman & Wakefield. W negocjacjach umowy najmu z siecią Leonardo Hotels, HB Reavis doradzała firma Hotel Professionals, która wspierała też inwestora na początkowym etapie planowania hotelu w Varso.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA