Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » To już oficjalne. NYX zadebiutuje w Polsce

To już oficjalne. NYX zadebiutuje w Polsce


Potwierdziły się nieoficjalne informacje „Hotelarza” z czerwca tego roku. Już za niespełna dwa lata w kompleksie Varso przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Chmielnej w Warszawie, pierwszych gości powita 331 pokojowy, 4-gwiazdkowy hotel marki NYX, należącej do Leonardo Hotels.


Kompleks Varso składał się będzie z trzech połączonych budynków: głównej 53-kondygnacyjnej wieży o wysokości 230 m (plus 80-metrowa iglica) oraz z dwóch mniejszych o wysokości 90 m (21 kondygnacji) i 81 m (19 kondygnacji), do tego dojdą cztery kondygnacje podziemne. Środkowy, 90-metrowy budynek pod hotel wydzierżawiła Fattal Hotels Group, właściciel izraelskiej sieci Leonardo Hotels operującej z Niemiec. W 2020 roku otwarty tam zostanie na 15 piętrach hotel pod najmłodszą z czterech marek sieci – NYX, która stworzona została pod kątem potrzeb pokolenia millenialsów (sama nazwa marki pochodzi od greckiej prabogini, która była uosobieniem nocy).

Obecnie działa pod nią sześć hoteli –  w Mediolanie, Madrycie, Pradze, Monachium, Tel Awiwie i Jerozolimie, a w tym roku otworzyć mają się kolejne – w Monachium i izraelskim mieście Herclijja. Sieć tak opisuje ideę marki NYX: „To nowa generacja hoteli. Oferują one idealne środowisko dla każdego, kto ceni indywidualny styl życia, zapewniając gościom swobodę robienia tego, co chcą, kiedy chcą. Świat pełen pomysłów i żywotności jest oferowany gościom poprzez koktajl sztuki, muzyki i designu. Kolejną cechą jest bezpośredni link do miasta. Artyści z regionu projektują wybrane obszary hotelu, a lokalni DJ-e zapewniają swoimi beatami muzyczną dekorację, która pasuje do tego nastroju. Hotelowa restauracja Clash przyciąga zarówno gości hotelowych, jak i lokalnych, oferując kuchnię regionalną i międzynarodową. Głównym elementem, i dlatego solidnym fundamentem NYX Hotels, są pracownicy hotelu – City Lovers.

Tworzą oni przyjaznego ducha miejsca, który towarzyszy gościom nie tylko w budynku hotelu, ale także poza nim”. NYX w Varso będzie drugim obiektem sieci Leonardo Hotels w Polsce po otwartym w ub.r. Leonardo Royal w Warszawie przy ul. Grzybowskiej (wydzierżawiła działający wcześniej JM Hotel). Leonardo Hotels to europejski oddział Grupy Fattal Hotels, założonej w Izraelu przez Davida Fattala. Grupa weszła na europejski rynek w 2006 r., pozyskując w Norymberdze hotel Leonardo, od którego nazwę wzięła potem cała sieć. Obecnie działa w 12 krajach. Najwięcej obiektów posiada w Niemczech (ponad 50) i w Izraelu (ponad 30). Działająca w kategorii obiektów 3-4-gwiazdkowych sieć obejmuje cztery marki: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels oraz NYX Hotels

W procesie poszukiwania operatora hotelowego przez HB Reavis uczestniczyli eksperci Cushman & Wakefield. W negocjacjach umowy najmu z siecią Leonardo Hotels, HB Reavis doradzała firma Hotel Professionals, która wspierała też inwestora na początkowym etapie planowania hotelu w Varso.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
Z Branży


    Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/430725843691187/feed?access_token=523429247715089|6XpZEG9aSMSGo4VzbtiGEgb8UdA) [function.file-get-contents]: failed to open stream: Connection timed out in /0/fb/refresh.php on line 22

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /0/fb/refresh.php on line 31

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności