Blisko 500-pokojowy Crystal Mountain Hotel w Wiśle – więcej szczegółów

Lekka, nowoczesna bryła o strukturze kryształu i klarownym układzie funkcjonalnym –tak można opisać koncepcję 5-gwiazdkowego obiektu Crystal Mountain Resort, zaprojektowanego na zboczu Bukowej Góry w Wiśle przez wrocławską pracownię Q2Studio. Hotel z 491 pokojami otwarty ma zostać pod koniec 2020 r. O planach jego otwarcia pisaliśmy w sierpniowym "Hotelarzu". Teraz więcej szczegółów dotyczących architektury tego hotelu.

Grupa Górskie Resorty zleciła wrocławskiej pracowni Q2Studio stworzenie hotelu, który zapewni gościom nieustanny kontakt z otaczającym krajobrazem gór przy zachowaniu nowoczesnego charakteru i przemyślanego układu funkcjonalnego. Crystal Mountain Hotel będzie zlokalizowany na wysokości 560 m n.p.m., a jego goście będą mogli podziwiać otaczający krajobraz, m.in. widok na rzekę Wisłę oraz miasto położone pomiędzy górami Beskidu Śląskiego. Otoczenie terenów leśnych oraz położenie na dużej wysokości mają gwarantować dyskrecję oraz możliwość obcowania z otaczającą naturą. Stworzyliśmy spójną koncepcję budynku, gdzie forma, funkcja i estetyka wynikają z siebie nawzajem podkreślają architekci Q2Studio. Projekt zakłada budowę hotelu o podwyższonym standardzie, w skład którego oprócz blisko 500 pokoi wejdą: zaplecze restauracyjne, centrum konferencyjne, strefa SPA i aquapark z zewnętrznym basenem.

Bryła budynku została podzielona na trzy rozwidlające się sekcje mieszkalne, które połączono wspólnym zapleczem funkcjonalnym. To rozwiązanie pozwoliło zlokalizować części mieszkalne w orientacji wschodnio-zachodniej, zapewniając ich maksymalne doświetlenie. Ponadto apartamenty zostały obrócone pod kątem 45 stopni, by zapewnić atrakcyjny widok na otaczające góry. Dzięki przemyślanym zabiegom nadano bryle i elewacji charakterystyczny, kryształowy wygląd. Strefę wejściową do budynku zlokalizowano w części łączącej sekcje mieszkalne. Rozwiązania, takie jak otwarta sadzawka otoczona ścianami z naturalnego kamienia mają za zadanie nadać jej wyjątkowego charakteru. Dzięki zastosowaniu wysokiej bezsłupowej fasady szklanej wewnętrzna i zewnętrzna część budynku ulegną połączeniu, tworząc wspólną strefę hotelowego lobby. Duże przeszklenia mają zapewnić widok na górską panoramę. Z przestrzeni lobby będzie możliwy bezpośredni dostęp do części gastronomicznej z restauracjami z panoramicznym widokiem, położonego powyżej centrum konferencyjnego i wind prowadzących do pokoi mieszkalnych. Aquapark i strefa SPA zostały zlokalizowane w najniższej położonej części budynku. Hala basenu rekreacyjnego będzie połączona z dużym, zewnętrznym tarasem poprzez panoramiczne przeszklenie. Na tarasie zlokalizowany zostanie basen infiniti („bez krawędzi”) oraz zewnętrzna część SPA. W obiekcie znajdzie się również aquapark, strefa saun oraz basen sportowy.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *