Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Z Branży » Niestandardowa rekrutacja do ibis Styles Warszawa Centrum

Niestandardowa rekrutacja do ibis Styles Warszawa Centrum


Jeszcze w tym roku w stolicy zostanie otwarty hotel ibis Styles Warszawa Centrum na Solcu. ibis Styles to marka, która zaskakuje pomysłowością, która przejawia się nie tylko w unikatowych motywach przewodnich, obecnych w hotelowych wnętrzach, ale również w niestandardowym podejściu do doboru pracowników. Pod koniec października w sąsiednim hotelu ibis budget odbyła się niecodzienna rekrutacja.

Motywem przewodnim zlokalizowanego nieopodal brzegu Wisły hotelu ibis Styles Warszawa Centrum będzie spędzanie czasu nad rzeką. Dlatego rekrutację przeprowadzali… gondolierzy. Dzięki tematycznym strojom, w ich rolę wcieliły się osoby odpowiedzialne za przebieg całego wydarzenia, a wszystko odbywało się w rytm piosenek przywodzących na myśl wakacje. Kandydaci mieli do pokonania kilka stacji rekrutacyjnych. Każda z nich to inne, specjalne zadania, których żeglarski kontekst był jedynie metaforą, mającą przełożenie na hotelową codzienność. Co ma wspólnego tonący statek z pracą na recepcji? Które z trudnych sytuacji napotykanych na wodzie mogą przydarzyć się w hotelowej restauracji? Jakie kreatywne sposoby na spędzanie czasu w stolicy można zaproponować grupie piłkarzy? To tylko niektóre z wyzwań, z jakimi musieli się zmierzyć przyszli pracownicy hotelu ibis Styles Warszawa Centrum. Na wstępie kandydaci otrzymali specjalny formularz, w którym kolekcjonowali przypisane do zadania pieczątki, będące cenną wskazówką dla zespołu rekrutacyjnego. Po zebraniu wszystkich pieczątek zdobywali  tzw. patent na gondoliera, który umożliwiał im przejście do kolejnego etapu, jakim były  indywidualne rozmowy z kandydatami.

Marka ibis Styles wykracza znacząco poza ogólnie przyjęte standardy rekrutacji. Poszukując pracowników do nowego hotelu, ibis Styles Warszawa Centrum stawia przede wszystkim na unikatowe osobowości. Jakie cechy stanowią atut w hotelarstwie? Cenione są: otwartość, komunikatywność, proaktywność, umiejętność rozwiązywania problemów i pozytywne nastawienie. Doświadczenie w pracy o podobnym charakterze ma drugorzędne znaczenie. Poszukiwane aktualnie są osoby na stanowiska recepcyjno-rezerwacyjne, pracownicy służby pięter, a także kucharze, pomoce kuchenne i kelnerzy. Docelowo, hotel ibis Styles Warszawa Centrum i sąsiedni ibis budget będą stanowiły combo, a personel obu obiektów będzie zamienny. Grupa Hotelowa Orbis zapowiada, że w przypadku zgłoszenia większej ilości kandydatów, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, będą oni mogli znaleźć zatrudnienie w innych, zlokalizowanych w stolicy, obiektach wchodzących w jej struktury.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W polskich hotelach może zabraknąć pracowników ze Wschodu

Niemiecki rząd przygotował projekt ustawy imigracyjnej, który przewiduje złagodzenie przepisów dla pracowników z krajów spoza UE – informuje „Sueddeutsche Zeitung“. W konsekwencji może to doprowadzić (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu sieciowego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu sieciowego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

W Pobierowie powstanie Hilton Garden Inn

W Pobierowie między Świnoujściem a Kołobrzegiem powstanie 150-pokojowy Hilton Garden Inn – wynika z informacji „Hotelarza”. We wsi powstaje też największy hotel w Polsce – (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu niezależnego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu niezależnego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w Hotel Trends Poland&CEE

Już za tydzień odbędzie się konferencja Hotel Trends Poland&CEE 2018 – najważniejsze forum hotelowe, gromadzące w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej z Polski. TO (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA