Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Sieć Qubus Hotel zamyka hotel

Sieć Qubus Hotel zamyka hotel


W połowie grudnia po 17 latach zakończy działalność Qubus Hotel w Złotoryi z 50 pokojami. Powodem jest „brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych”. Po jego zamknięciu pod marką Qubus działać będzie 11 hoteli z 1210 pokojami.

Jak poinformował zarząd „Qubus Hotel podejmuje kolejne kroki w realizacji swojej strategii działania, w myśl której sieć od kilku lat koncentruje się na działalności operacyjnej w hotelach o najwyższym stopniu rentowności. Efektem tej polityki będzie zamknięcie w połowie grudnia bieżącego roku Qubus Hotel Złotoryja. Obiekt w Złotoryi od kilkunastu lat z zaangażowaniem oraz w bardzo dobrej kooperacji z miastem pomagał realizować wspólne, lokalne cele biznesowe. Po gruntownej analizie wskaźników makroekonomicznych regionu, a także wobec stale rosnących kosztów działalności sieć Qubus Hotel podjęła jednak decyzję o jego zamknięciu. Kluczowym czynnikiem był brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych przedmiotowego hotelu i skupienie działań sieci na miastach aglomeracyjnych o dużym potencjale rozwojowym”. Wszyscy pracownicy otrzymają propozycję pracy w pozostałych hotelach grupy.

To kolejny hotel zamknięty przez Qubus po obiekcie w Wałbrzychu, który został wycofany z rynku w 2015 r. z tych samych powodów. Z kolei w 2017 r. zakończyła się dzierżawa hotelu Qubus Prestige w Katowicach, który obecnie działa pod marką Courtyard by Marriott. Jak informuje sieć, „Qubus Hotel prowadzi zaawansowane projekty inwestycyjne” w różnych regionach Polski, a „pozostałe funkcjonujące obiekty sieci cechuje pozytywna dynamika przychodowa”.

Pierwszy hotel sieci Qubus, w której stworzenie zaangażowane były fundusze norweskie, otwarty został w 1996 r. w Zielonej Górze. W 2000 r. ruszył hotel w Gorzowie Wlkp., a w latach 2001–2005 kolejne na Dolnym i Górnym Śląsku: w Złotoryi, Głogowie, Legnicy, Gliwicach, Wrocławiu i Katowicach. Najważniejszym rokiem w rozwoju sieci był 2006, gdy otwarto od razu trzy obiekty: w Krakowie, Łodzi i Kielcach. Rok później głównym właścicielem Qubusa została norweska grupa Caiano działająca m.in. w sektorach transportu morskiego, rybołówstwa i nieruchomości. Od tego czasu uruchomiono dwa nowe hotele: w Gdańsku w 2009 r. i w Bielsku-Białej w 2011 r., które w przeciwieństwie do wcześniejszych, nie są własnością sieci, lecz działają w ramach umów dzierżawy.


Komentarze: 3 dla “Sieć Qubus Hotel zamyka hotel”

  1. Budynek ma świetne predyspozycje, żeby stać się hotelem kapsułowym http://www.propertynews.pl/hotele/kapsula-hostel-azjatycki-koncept-w-polskim-stylu,68624.html

  2. panna pendolina

    Tylko po co hotel kapsułowy w Złotoryi :)

  3. Gratuluje retoryki Qubusa. Zamykają 3 hotel w przeciągu kilku ostatnich lat ale twardo mówią, że prowadzą zaawansowane projekty inwestycyjne.
    To może ja tylko napomknę, że projekty inwestycyjne to nie znaczy zamykanie hoteli :)

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności