Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Sieć Qubus Hotel zamyka hotel

Sieć Qubus Hotel zamyka hotel


W połowie grudnia po 17 latach zakończy działalność Qubus Hotel w Złotoryi z 50 pokojami. Powodem jest „brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych”. Po jego zamknięciu pod marką Qubus działać będzie 11 hoteli z 1210 pokojami.

Jak poinformował zarząd „Qubus Hotel podejmuje kolejne kroki w realizacji swojej strategii działania, w myśl której sieć od kilku lat koncentruje się na działalności operacyjnej w hotelach o najwyższym stopniu rentowności. Efektem tej polityki będzie zamknięcie w połowie grudnia bieżącego roku Qubus Hotel Złotoryja. Obiekt w Złotoryi od kilkunastu lat z zaangażowaniem oraz w bardzo dobrej kooperacji z miastem pomagał realizować wspólne, lokalne cele biznesowe. Po gruntownej analizie wskaźników makroekonomicznych regionu, a także wobec stale rosnących kosztów działalności sieć Qubus Hotel podjęła jednak decyzję o jego zamknięciu. Kluczowym czynnikiem był brak satysfakcjonującego poziomu zysków operacyjnych przedmiotowego hotelu i skupienie działań sieci na miastach aglomeracyjnych o dużym potencjale rozwojowym”. Wszyscy pracownicy otrzymają propozycję pracy w pozostałych hotelach grupy.

To kolejny hotel zamknięty przez Qubus po obiekcie w Wałbrzychu, który został wycofany z rynku w 2015 r. z tych samych powodów. Z kolei w 2017 r. zakończyła się dzierżawa hotelu Qubus Prestige w Katowicach, który obecnie działa pod marką Courtyard by Marriott. Jak informuje sieć, „Qubus Hotel prowadzi zaawansowane projekty inwestycyjne” w różnych regionach Polski, a „pozostałe funkcjonujące obiekty sieci cechuje pozytywna dynamika przychodowa”.

Pierwszy hotel sieci Qubus, w której stworzenie zaangażowane były fundusze norweskie, otwarty został w 1996 r. w Zielonej Górze. W 2000 r. ruszył hotel w Gorzowie Wlkp., a w latach 2001–2005 kolejne na Dolnym i Górnym Śląsku: w Złotoryi, Głogowie, Legnicy, Gliwicach, Wrocławiu i Katowicach. Najważniejszym rokiem w rozwoju sieci był 2006, gdy otwarto od razu trzy obiekty: w Krakowie, Łodzi i Kielcach. Rok później głównym właścicielem Qubusa została norweska grupa Caiano działająca m.in. w sektorach transportu morskiego, rybołówstwa i nieruchomości. Od tego czasu uruchomiono dwa nowe hotele: w Gdańsku w 2009 r. i w Bielsku-Białej w 2011 r., które w przeciwieństwie do wcześniejszych, nie są własnością sieci, lecz działają w ramach umów dzierżawy.


Komentarze: 3 dla “Sieć Qubus Hotel zamyka hotel”

  1. Budynek ma świetne predyspozycje, żeby stać się hotelem kapsułowym http://www.propertynews.pl/hotele/kapsula-hostel-azjatycki-koncept-w-polskim-stylu,68624.html

  2. panna pendolina

    Tylko po co hotel kapsułowy w Złotoryi :)

  3. Gratuluje retoryki Qubusa. Zamykają 3 hotel w przeciągu kilku ostatnich lat ale twardo mówią, że prowadzą zaawansowane projekty inwestycyjne.
    To może ja tylko napomknę, że projekty inwestycyjne to nie znaczy zamykanie hoteli :)

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA