Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Mrągowo bez Mercure

Mrągowo bez Mercure


Hotel Mercure Mrągowo Resort & SPA, który dwa lata temu został sprzedany przez Orbis spółce Deporium Inc., zrezygnował z marki Mercure i obecnie działa jako Mrągowo Resort & SPA. Był to jedyny hotel pod globalną marką na Warmii i Mazurach poza Olsztynem.


Hotel, oferujący 214 pokoi, jest obecnie w trakcie gruntownej modernizacji i rozbudowy. Odnowione zostały pokoje, części wspólne, powstaje sala konferencyjna o powierzchni ponad 500 m kw. i wysokości 5 m z częścią wystawienniczą. – W tej chwili przygotowujemy nową segmentację klienta. Postawiliśmy na rodziny z dziećmi i to będzie nasz core business. Wcześniej w tym hotelu zawsze było wiele grup turystycznych z Niemiec. Drugi obok rodzin bardzo ważny element to sport – mamy dziewięć kortów, dwa boiska piłkarskie, jedno będzie działało również zimą. Uruchomiliśmy w tym roku drugi obiekt 200 m od hotelu z 74 pokojami o trochę niższym standardzie, przeznaczony dla klienta stricte sportowego – mówi Anna Krawczyk, dyrektor generalna Mrągowo Resort & SPA. – Decyzją biznesową właściciela obiektu było wyjście z sieci, bo w takim regonie jak Mazury brand międzynarodowy nie pomaga aż tak, jak w dużych miastach, a koszty opłat do sieci są bardzo wysokie. Zdecydowaliśmy, że te pieniądze, które płaciliśmy za brand, będziemy przeznaczać na poprawienie standardu dla gości. Jesteśmy w trakcie bardzo dużych zmian, żeby dostosować się do rynku, który jest bardzo wymagający.

Wybudowany w 1981 r. obiekt (działający wówczas pod nazwą Mrongovia, do której prawdopodobnie wróci) był w latach 80. jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce. Po remoncie w 2005 r. wszedł pod markę Mercure. W 2016 r. Orbis sprzedał hotel firmie Deporium Inc. należącej do tureckiego biznesmena Sabriego Bekdasa i jego syna. Wartość transakcji wyniosła 18,6 mln zł netto.

 

 


Komentarze: 2 dla “Mrągowo bez Mercure”

  1. Aż dziw, że frajerzy z Orbis nie zagwarantowali sobie utrzymania brandu. Porażka. Bywałem zwykle 3 razy w roku. I już niestety nie będę w tej sytuacji.

  2. Michal Poznań

    Totalna porażka dla wizerunkowa dla Orbisu jako takiego
    Pozbycie sie ze swojego portfolio hotelu resortowego to bardzo duzy błąd.
    Po Mercury Wisła, teraz Mercury Mrągowo…
    Ciekawe jak dlugo w sieci pozostanoe jeszcze Mercury Karpacz i Krynica Zdrój.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W polskich hotelach może zabraknąć pracowników ze Wschodu

Niemiecki rząd przygotował projekt ustawy imigracyjnej, który przewiduje złagodzenie przepisów dla pracowników z krajów spoza UE – informuje „Sueddeutsche Zeitung“. W konsekwencji może to doprowadzić (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu sieciowego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu sieciowego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

W Pobierowie powstanie Hilton Garden Inn

W Pobierowie między Świnoujściem a Kołobrzegiem powstanie 150-pokojowy Hilton Garden Inn – wynika z informacji „Hotelarza”. We wsi powstaje też największy hotel w Polsce – (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu niezależnego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu niezależnego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w Hotel Trends Poland&CEE

Już za tydzień odbędzie się konferencja Hotel Trends Poland&CEE 2018 – najważniejsze forum hotelowe, gromadzące w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej z Polski. TO (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA