Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Nie będzie Trumpa, Putina i Merkel, ale hotele i tak zarobią

Nie będzie Trumpa, Putina i Merkel, ale hotele i tak zarobią


W niedzielę w Katowicach rozpoczął się szczyt klimatyczny ONZ COP24. Konferencja potrwa blisko dwa tygodnie do 14 grudnia. Sprawdziliśmy czy hotele w stolicy Górnego Śląska są już w pełni wyprzedane, czy wytrzymały ciśnienie i trzymają jeszcze pojedyncze pokoje dla rezerwujących w ostatniej chwili.


Okazuje się, że choć do Katowic nie przyjadą najważniejsi światowi przywódcy, to i tak 60 delegacji narodowych i organizacji międzynarodowych skutecznie podniosło ceny w hotelach.

Sprawdziliśmy, czy uda nam się, a jeśli tak to za ile zarezerwować pokój dla dwóch osób w terminach z 6 na 7 grudnia, oraz w weekend z 8 na 9 tego samego miesiąca.

W przypadku pierwszego z terminów goście wybierać mogą spośród 6 obiektów. Najtańszymi obiektami w mieście są 3-gwiazdkowy hotel Bażantowo Sport, w którym 2-osobowy pokój ze śniadaniem zarezerwować można za 900 zł. Droższy jest  Quality Silesian Hotel z pokojami od 1 310 zł. Kolejny 2-gwiazdkowy hotel Marysin oferuje pokoje od 1 500 zł, Diament Plaza Katowice od 2 108 zł, Q Hotel Katowice od 3 158 zł, a najdroższym obiektem w mieście jest Courtyard by Marriott z pokojami od 3 687 zł.

Z 8 na 9 grudnia pokoje znajdziemy już w 8 obiektach. Najtańszym obiektem w mieście jest 3-gwiazdkowy hotel Kinga z pokojami od 675 zł, przed Bażantwo Sport, który oferuje pokoje ze śniadaniem od 1 200 zł. Vienna House Easy Katowice proponuje ceny od 1 625 zł, a najdroższymi obiektami w mieście są Q Hotel Plus Katowice, gdzie goście mogą rezerwować 2- osobowy pokój ze śniadaniem od 2 168 zł i Diament Plaza Katowice po 2 197 zł

*analizy dokonano na podstawie cen z serwisu Booking.com


1 Komentarz dla “Nie będzie Trumpa, Putina i Merkel, ale hotele i tak zarobią”

  1. I tak dziwne, że są jeszcze dostępne miejsca :) Cena zacna
    Pozdrawiam
    M

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności