Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2), PERSONALIA » Gheorghe Cristescu Człowiekiem Roku Polskiego Hotelarstwa 2018

Gheorghe Cristescu Człowiekiem Roku Polskiego Hotelarstwa 2018


Gheorghe Cristescu, prezes spółki Chopin Airport Development został laureatem Nagrody Specjalnej „Człowiek Roku 2018” w V edycji konkursu „Hotelarz Roku”, organizowanego przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz”. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas gali towarzyszącej konferencji Hotel Trends Poland&CEE, która odbyła się 26-27 listopada w hotelu Sofitel Warszawa Victoria.


Gheorghe Cristescu zarządza spółką Chopin Airport Development od 2016 roku. Przez ten czas spółka podwoiła swój stan posiadania. Jeszcze na początku tego roku była operatorem czterech hoteli z ok. 500 pokojami - Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton przy Okęciu, Hampton by Hilton przy lotnisku w Gdańsku i Best Western w Juracie. Na koniec tego roku w portfolio CAD jest osiem hoteli dysponujących łącznie 1 143 pokojami. I już samo to wystarczy za uzasadnienie Tytułu Człowieku Roku dla Gheorgha Cristescu.

Tylko w tym roku spółka otworzyła budowany od blisko 10 lat pięciogwiazdkowy, 225-pokojowy hotel Renaissance przy warszawskim lotnisku Chopina, oraz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej 100-pokojowy hotel Moxy w Katowicach-Pyrzowicach, a także kupiła 195-pokojowy hotel Golden Tulip Gdańsk i 110-pkojowy Golden Tulip Międzyzdroje za szacowana cenę 130 mln zł. W październiku tego roku spółka kierowana przez Cristescu wygrała także konkurs na zarządzanie kompleksem hoteli Moxy oraz Residence Inn powstającym na warszawskim Mokotowie, a budowanym przez PHN. W przyszłym roku otworzyć mają się Holiday Inn Express Rzeszów-Jasionka i Moxy Poznań - Ławica, łącznie z 240 pokojami.

Gheorghe Cristescu jest także przewodniczącym Społecznej Rady Turystyki, przy Ministrze Sportu i Turystyki, której zadaniem jest opiniowanie i formułowanie stanowisk w sprawach dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w turystyce, w tym m.in. opracowywanie kierunków rozwoju turystyki.

Gheorghe Cristescu z hotelarstwem związany jest od ponad 20 lat. Swoją karierę zaczynał w hotelu Radisson SAS w Szczecinie. Przez 10 lat związany był z Grupą Hotelową Orbis, gdzie pracował m.in. w warszawskich ibisach i krakowskim Novotelu Centrum, był dyrektorem generalnym hotelu Francuski w Krakowie, potem regionalnym managerem sprzedaży Orbisu na Polskę Północną dochodząc do funkcji krajowego dyrektora sprzedaży, którą pełni przez dwa lata. Od 2011 związany był z siecią Best Western, najpierw jako dyrektor sprzedaży na Polskę, a potem jako dyrektor sieci na Polskę i kraje bałtyckie. Zdobył m.in. tytuł Człowieka Roku 2012 branży hotelarskiej przyznawany przez nasz magazyn.

Komentowanie tego artykułu zostało zablokowane.

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Ewa Michałowska dyrektorem IBB Andersia Hotel w Poznaniu

Ewa Michałowska od kilkunastu lat związana z branżą hotelarską, została dyrektorem generalnym hotelu IBB Andersia w Poznaniu. Pracowała w sieci Domina Hotels & Resorts w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności