Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Gheorghe Cristescu Człowiekiem Roku Polskiego Hotelarstwa 2018

Gheorghe Cristescu Człowiekiem Roku Polskiego Hotelarstwa 2018


Gheorghe Cristescu, prezes spółki Chopin Airport Development został laureatem Nagrody Specjalnej „Człowiek Roku 2018” w V edycji konkursu „Hotelarz Roku”, organizowanego przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz”. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas gali towarzyszącej konferencji Hotel Trends Poland&CEE, która odbyła się 26-27 listopada w hotelu Sofitel Warszawa Victoria.


Gheorghe Cristescu zarządza spółką Chopin Airport Development od 2016 roku. Przez ten czas spółka podwoiła swój stan posiadania. Jeszcze na początku tego roku była operatorem czterech hoteli z ok. 500 pokojami - Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton przy Okęciu, Hampton by Hilton przy lotnisku w Gdańsku i Best Western w Juracie. Na koniec tego roku w portfolio CAD jest osiem hoteli dysponujących łącznie 1 143 pokojami. I już samo to wystarczy za uzasadnienie Tytułu Człowieku Roku dla Gheorgha Cristescu.

Tylko w tym roku spółka otworzyła budowany od blisko 10 lat pięciogwiazdkowy, 225-pokojowy hotel Renaissance przy warszawskim lotnisku Chopina, oraz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej 100-pokojowy hotel Moxy w Katowicach-Pyrzowicach, a także kupiła 195-pokojowy hotel Golden Tulip Gdańsk i 110-pkojowy Golden Tulip Międzyzdroje za szacowana cenę 130 mln zł. W październiku tego roku spółka kierowana przez Cristescu wygrała także konkurs na zarządzanie kompleksem hoteli Moxy oraz Residence Inn powstającym na warszawskim Mokotowie, a budowanym przez PHN. W przyszłym roku otworzyć mają się Holiday Inn Express Rzeszów-Jasionka i Moxy Poznań - Ławica, łącznie z ponad 220 pokojami.

Gheorghe Cristescu jest także przewodniczącym Społecznej Rady Turystyki, przy Ministrze Sportu i Turystyki, której zadaniem jest opiniowanie i formułowanie stanowisk w sprawach dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w turystyce, w tym m.in. opracowywanie kierunków rozwoju turystyki.

Gheorghe Cristescu z hotelarstwem związany jest od ponad 20 lat. Swoją karierę zaczynał w hotelu Radisson SAS w Szczecinie. Przez 10 lat związany był z Grupą Hotelową Orbis, gdzie pracował m.in. w warszawskich ibisach i krakowskim Novotelu Centrum, był dyrektorem generalnym hotelu Francuski w Krakowie, potem regionalnym managerem sprzedaży Orbisu na Polskę Północną dochodząc do funkcji krajowego dyrektora sprzedaży, którą pełni przez dwa lata. Od 2011 związany był z siecią Best Western, najpierw jako dyrektor sprzedaży na Polskę, a potem jako dyrektor sieci na Polskę i kraje bałtyckie. Zdobył m.in. tytuł Człowieka Roku 2012 branży hotelarskiej przyznawany przez nasz magazyn.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA