Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2), PERSONALIA » Gheorghe Cristescu Człowiekiem Roku Polskiego Hotelarstwa 2018

Gheorghe Cristescu Człowiekiem Roku Polskiego Hotelarstwa 2018


Gheorghe Cristescu, prezes spółki Chopin Airport Development został laureatem Nagrody Specjalnej „Człowiek Roku 2018” w V edycji konkursu „Hotelarz Roku”, organizowanego przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz”. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas gali towarzyszącej konferencji Hotel Trends Poland&CEE, która odbyła się 26-27 listopada w hotelu Sofitel Warszawa Victoria.


Gheorghe Cristescu zarządza spółką Chopin Airport Development od 2016 roku. Przez ten czas spółka podwoiła swój stan posiadania. Jeszcze na początku tego roku była operatorem czterech hoteli z ok. 500 pokojami - Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton przy Okęciu, Hampton by Hilton przy lotnisku w Gdańsku i Best Western w Juracie. Na koniec tego roku w portfolio CAD jest osiem hoteli dysponujących łącznie 1 143 pokojami. I już samo to wystarczy za uzasadnienie Tytułu Człowieku Roku dla Gheorgha Cristescu.

Tylko w tym roku spółka otworzyła budowany od blisko 10 lat pięciogwiazdkowy, 225-pokojowy hotel Renaissance przy warszawskim lotnisku Chopina, oraz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej 100-pokojowy hotel Moxy w Katowicach-Pyrzowicach, a także kupiła 195-pokojowy hotel Golden Tulip Gdańsk i 110-pkojowy Golden Tulip Międzyzdroje za szacowana cenę 130 mln zł. W październiku tego roku spółka kierowana przez Cristescu wygrała także konkurs na zarządzanie kompleksem hoteli Moxy oraz Residence Inn powstającym na warszawskim Mokotowie, a budowanym przez PHN. W przyszłym roku otworzyć mają się Holiday Inn Express Rzeszów-Jasionka i Moxy Poznań - Ławica, łącznie z 240 pokojami.

Gheorghe Cristescu jest także przewodniczącym Społecznej Rady Turystyki, przy Ministrze Sportu i Turystyki, której zadaniem jest opiniowanie i formułowanie stanowisk w sprawach dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w turystyce, w tym m.in. opracowywanie kierunków rozwoju turystyki.

Gheorghe Cristescu z hotelarstwem związany jest od ponad 20 lat. Swoją karierę zaczynał w hotelu Radisson SAS w Szczecinie. Przez 10 lat związany był z Grupą Hotelową Orbis, gdzie pracował m.in. w warszawskich ibisach i krakowskim Novotelu Centrum, był dyrektorem generalnym hotelu Francuski w Krakowie, potem regionalnym managerem sprzedaży Orbisu na Polskę Północną dochodząc do funkcji krajowego dyrektora sprzedaży, którą pełni przez dwa lata. Od 2011 związany był z siecią Best Western, najpierw jako dyrektor sprzedaży na Polskę, a potem jako dyrektor sieci na Polskę i kraje bałtyckie. Zdobył m.in. tytuł Człowieka Roku 2012 branży hotelarskiej przyznawany przez nasz magazyn.

Komentowanie tego artykułu zostało zablokowane.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-12 Kierownik Zmiany Bankietów Arche Hotel Krakowska
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-06 Specjalista ds. konferencji Kraków
  2019-02-15 Recepcja Hotel Aspen
  2019-02-07 Pracownik Działu Technicznego/Konserwator Warszawa
  2019-02-07 Pokojowa/pokojowy Poznań
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-05 Recepcjonistka Kudowa Zdrój
  2019-02-05 Kelnerka/kelner Czajowice
  2019-02-15 Kierownik zmiany Kucharzy Hotel Aspen
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA