Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » Erbud żąda zapłaty ponad 16 mln zł od właściciela Platinum Resort w Świnoujściu

Erbud żąda zapłaty ponad 16 mln zł od właściciela Platinum Resort w Świnoujściu


Erbud wniósł przeciwko Platinum Resort pozew o zapłatę 16, 3 mln zł - podała spółka w komunikacie. Pozew dotyczy umowy na budowę kompleksu trzech budynków hotelowych, które powstać mają przy ulicy Żeromskiego w Świnoujściu.


Wartość zabezpieczenia wynosi 8,9 mln zł, z czego część stanowi wniosek o ustanowienie hipoteki na nieruchomościach Platinum Resort.
Jak napisano, kwota przedmiotu sporu stanowi m.in. wynagrodzenie za wykonane roboty budowlane w ramach umowy na budowę kompleksu hotelowego, a także kwotę kary umownej za odstąpienia przez Platinum Resort od umowy oraz zwrot kosztów związanych z jej realizacją.
Erbub podał, że obecnie trwają negocjacje mające na celu dalsze realizowanie umowy lub jej części.


Kompleks Platinum Resort w Świnoujściu składać się ma z trzech czterogwiazdkowych hoteli. Cała powierzchnia obiektu wynosić ma 15,1 tys. mkw. Erbud zawarł opiewającą na 53,47 mln zł umowę z Platinum Resort na budowę kompleksu przed dwoma laty, a termin wykonania realizacji ustalono na 31 lipca 2018 r.
Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Ewa Michałowska dyrektorem IBB Andersia Hotel w Poznaniu

Ewa Michałowska od kilkunastu lat związana z branżą hotelarską, została dyrektorem generalnym hotelu IBB Andersia w Poznaniu. Pracowała w sieci Domina Hotels & Resorts w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności