Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Z Branży » Erbud żąda zapłaty ponad 16 mln zł od właściciela Platinum Resort w Świnoujściu

Erbud żąda zapłaty ponad 16 mln zł od właściciela Platinum Resort w Świnoujściu


Erbud wniósł przeciwko Platinum Resort pozew o zapłatę 16, 3 mln zł - podała spółka w komunikacie. Pozew dotyczy umowy na budowę kompleksu trzech budynków hotelowych, które powstać mają przy ulicy Żeromskiego w Świnoujściu.


Wartość zabezpieczenia wynosi 8,9 mln zł, z czego część stanowi wniosek o ustanowienie hipoteki na nieruchomościach Platinum Resort.
Jak napisano, kwota przedmiotu sporu stanowi m.in. wynagrodzenie za wykonane roboty budowlane w ramach umowy na budowę kompleksu hotelowego, a także kwotę kary umownej za odstąpienia przez Platinum Resort od umowy oraz zwrot kosztów związanych z jej realizacją.
Erbub podał, że obecnie trwają negocjacje mające na celu dalsze realizowanie umowy lub jej części.


Kompleks Platinum Resort w Świnoujściu składać się ma z trzech czterogwiazdkowych hoteli. Cała powierzchnia obiektu wynosić ma 15,1 tys. mkw. Erbud zawarł opiewającą na 53,47 mln zł umowę z Platinum Resort na budowę kompleksu przed dwoma laty, a termin wykonania realizacji ustalono na 31 lipca 2018 r.
Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Planuje kolejne markowe hotele

W najnowszym „Hotelarzu” rozmawiamy z Arturem Kozieją, inwestorem hotelarskim który otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, otwiera Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce i (...)

Co dalej z Orbisem?

Rok 2018 był kolejnym dobrym rokiem Grupy Orbis, jeśli chodzi o przychody i wyniki hoteli w całym regionie. I dobrych wyników można się było spodziewać (...)

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w (...)

Hilton Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska z portfolio 15 marek i ponad 5600 nieruchomości z prawie 913 000 pokojami w 103 krajach, została Sponsorem Platynowym organizowanej (...)

Orbis wciąż rośnie, zysk netto za ubiegły rok to 141,9 mln zł

Grupa Orbis podsumowała ubiegł rok. Spółka podtrzymała wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych piąty rok z rzędu. Dobre wyniki operacyjne potwierdza także wzrost przychodów o +4,1% w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-15 Kierownik zmiany Kucharzy Hotel Aspen
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
  2019-02-21 kelner Jeleśnia
  2019-02-19 Kucharz Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-21 Manager Sprzedaży i marketingu Warszawa lub dowolna miejscowość w okolicy - praca z domu
  2019-02-12 RECEPCJONISTA/KA Hotel Centrum Sosnowiec
  2019-02-19 Pokojowa Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-19 Kelner /-ka Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA