Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Z Branży » Erbud żąda zapłaty ponad 16 mln zł od właściciela Platinum Resort w Świnoujściu

Erbud żąda zapłaty ponad 16 mln zł od właściciela Platinum Resort w Świnoujściu


Erbud wniósł przeciwko Platinum Resort pozew o zapłatę 16, 3 mln zł - podała spółka w komunikacie. Pozew dotyczy umowy na budowę kompleksu trzech budynków hotelowych, które powstać mają przy ulicy Żeromskiego w Świnoujściu.


Wartość zabezpieczenia wynosi 8,9 mln zł, z czego część stanowi wniosek o ustanowienie hipoteki na nieruchomościach Platinum Resort.
Jak napisano, kwota przedmiotu sporu stanowi m.in. wynagrodzenie za wykonane roboty budowlane w ramach umowy na budowę kompleksu hotelowego, a także kwotę kary umownej za odstąpienia przez Platinum Resort od umowy oraz zwrot kosztów związanych z jej realizacją.
Erbub podał, że obecnie trwają negocjacje mające na celu dalsze realizowanie umowy lub jej części.


Kompleks Platinum Resort w Świnoujściu składać się ma z trzech czterogwiazdkowych hoteli. Cała powierzchnia obiektu wynosić ma 15,1 tys. mkw. Erbud zawarł opiewającą na 53,47 mln zł umowę z Platinum Resort na budowę kompleksu przed dwoma laty, a termin wykonania realizacji ustalono na 31 lipca 2018 r.
Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA