Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2), PERSONALIA » HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto


Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku Życia. Hotelarstwo jest dla niego czymś więcej niż tylko pracą zawodową, jest życiową pasją i sposobem życia.Już od początku swojej edukacji zawodowej stawiał na rozwój zarówno w zakresie teorii jak i praktyki. Podczas nauki w Technikum Hotelarstwa w Bielsku Białej samodzielnie organizował sobie praktyki w najlepszych hotelach (m.in. Sheraton w Warszawie czy Marriott w Grantham w Wlk. Brytanii), brał udział w konferencjach branżowych, uczestniczył w dodatkowych szkoleniach  – wszystko po to, aby móc jak najwcześniej zmierzyć się w praktyce z wymaganiami świata hotelarskiego. Technikum ukończył z tytułem „Najlepszego Absolwenta Szkoły Roku 2008”, zdobył też 1. miejsce w konkursie „Technik Absolwent Roku 2008” organizowanym przez Śląskie Kuratorium Oświaty w regionie Podbeskidzia.

Zaraz po ukończeniu szkoły hotelarskiej, w wieku 19 lat podjął pracę na stanowisku recepcjonisty w hotelu Orbis Magura w Bielsku, w wieku 22 lat kierował już kilkuosobową zmianą recepcji w andel’sie Kraków, jako 23 latek zarządzał już całym zespołem recepcji, później pionem hotelowym, a następnie działem sprzedaży w Orbis Magura, by w wieku 26 lat zostać dyrektorem sprzedaży i marketingu dwóch obiektów Mamaison Hotels & Residences w Warszawie, w tym 5-gwiazdkowego hotelu butikowego Mamaison Le Regina Warsaw. W wieku 28 lat, jako jedna z czterech osób w Polsce, zakwalifikował się do 8-miesięcznego programu Fast Track sieci Accorhotels, który przygotowuje do zarządzania obiektem hotelowym segmentu mid-scale (marki Novotel i Mercure). 1,5 roku temu, w wieku 29 lat, został dyrektorem operacyjnym Mercure Kraków Stare Miasto. Jest odpowiedzialny za prowadzenie flagowego obiektu marki Mercure Grupy Hotelowej Orbis, zarządzając pracą blisko 100-osobowego zespołu. Przez dwa lata od otwarcia hotelu, Mercure Kraków Stare Miasto stał się jednym z liderów na krakowskiej mapie hotelarskiej, będąc najwyżej ocenianym obiektem na portalu TripAdvisor spośród wszystkich hoteli sieciowych w Krakowie. Hotel osiąga ponadprzeciętne wyniki zarówno finansowe jak i jakościowe.

– Cieszę się, że wspólnie z moim zespołem oraz gośćmi mogę współtworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, tak mocno inspirowane przeszłością, a jednocześnie wykorzystujące innowacyjne rozwiązania technologiczne. Przenikanie się tych dwóch światów jest unikatowe a zarazem niezwykle angażujące. Wielką radość sprawia mi, że takie są też doświadczenia naszych gości. – mówi Tomasz Schweda. – Sukces hotelu to przede wszystkim tworzący go ludzie. Udało nam się zbudować młody zespół, pełen pasji i oddania dla hotelarstwa, przepełniony optymizmem i ambicją, dla którego uśmiech na twarzy gościa i jego satysfakcja są najważniejsze.

Ukończył kilkadziesiąt szkoleń z zakresu kompetencji managerskich, sprzedaży, marketingu, coachingu, e-commerce i revenue management. Jest też absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej (umiejętność gry na skrzypcach i fortepianie) ora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA