Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Ruszył hotel Metropolo Kraków by Golden Tulip. W stylu chińskiego art deco

Ruszył hotel Metropolo Kraków by Golden Tulip. W stylu chińskiego art deco


W Krakowie otwarty został 220-pokojowy hotel Metropolo by Golden Tulip w budynku kupionym od sieci Gromada. To pierwszy hotel poza Chinami nawiązujący do  marki Metropolo, należącej do sieci Jin Jang. Zarządzany jest przez Louvre Hotels Group.Hotel zlokalizowany jest przy ul. Orzechowej w Borku Falęckim w pobliżu drogi wyjazdowej na Zakopane. Oferuje m.in. ponad 2 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej z 16 salami, strefę fitness oraz restaurację Yulan z kuchnią chińską i polską. Historia jego budowy zaczęła się 10 lat temu, a inwestorem była wówczas Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada. W 2011 r. budowa osiągnęła stan surowy zamknięty. Wówczas z placu budowy zszedł chiński wykonawca, firma COVEC, z powodu zaległości finansowych Gromady. Spółdzielnia próbowała potem sprzedać budynek wraz z działką za 95 mln zł. W 2016 r. odbyły się dwie licytacje komornicze z ceną wywoławczą 84 i 75 mln zł, ale nie było chętnych. Ostatecznie w 2018 r. nieruchomość kupił Artur Kozieja (według informacji „Hotelarza” za 48 mln zł) i podpisał  z siecią Louvre Hotels Group umowę o zarządzanie. Wnętrza hotelu dostosowane zostały do wymogów marki Metropolo według projektu pracowni Tremend.


Artur Kozieja jest też inwestorem kompleksu Lake Hill Resort & SPA koło Jeleniej Góry, który otwarty ma być w tym roku. Ukończył Akademię Dyplomatyczną w Pekinie, był bankierem inwestycyjnym w Credit Suisse First Boston, Morgan Stanley oraz Barclays Capital, gdzie odpowiadał za działalność tego banku w Europie Środkowej. Był też, jako mniejszościowy udziałowiec, wiceprezesem zarządu ds. strategii rozwoju i akwizycji w grupie LC Corp Leszka Czarneckiego. Jest założycielem firmy Europlan, która od 2004 r. zajmuje się realizacją deweloperskich projektów komercyjnych i mieszkaniowych.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA