Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Ruszył hotel Metropolo Kraków by Golden Tulip. W stylu chińskiego art deco

Ruszył hotel Metropolo Kraków by Golden Tulip. W stylu chińskiego art deco


W Krakowie otwarty został 220-pokojowy hotel Metropolo by Golden Tulip w budynku kupionym od sieci Gromada. To pierwszy hotel poza Chinami nawiązujący do  marki Metropolo, należącej do sieci Jin Jang. Zarządzany jest przez Louvre Hotels Group.Hotel zlokalizowany jest przy ul. Orzechowej w Borku Falęckim w pobliżu drogi wyjazdowej na Zakopane. Oferuje m.in. ponad 2 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej z 16 salami, strefę fitness oraz restaurację Yulan z kuchnią chińską i polską. Historia jego budowy zaczęła się 10 lat temu, a inwestorem była wówczas Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada. W 2011 r. budowa osiągnęła stan surowy zamknięty. Wówczas z placu budowy zszedł chiński wykonawca, firma COVEC, z powodu zaległości finansowych Gromady. Spółdzielnia próbowała potem sprzedać budynek wraz z działką za 95 mln zł. W 2016 r. odbyły się dwie licytacje komornicze z ceną wywoławczą 84 i 75 mln zł, ale nie było chętnych. Ostatecznie w 2018 r. nieruchomość kupił Artur Kozieja (według informacji „Hotelarza” za 48 mln zł) i podpisał  z siecią Louvre Hotels Group umowę o zarządzanie. Wnętrza hotelu dostosowane zostały do wymogów marki Metropolo według projektu pracowni Tremend.


Artur Kozieja jest też inwestorem kompleksu Lake Hill Resort & SPA koło Jeleniej Góry, który otwarty ma być w tym roku. Ukończył Akademię Dyplomatyczną w Pekinie, był bankierem inwestycyjnym w Credit Suisse First Boston, Morgan Stanley oraz Barclays Capital, gdzie odpowiadał za działalność tego banku w Europie Środkowej. Był też, jako mniejszościowy udziałowiec, wiceprezesem zarządu ds. strategii rozwoju i akwizycji w grupie LC Corp Leszka Czarneckiego. Jest założycielem firmy Europlan, która od 2004 r. zajmuje się realizacją deweloperskich projektów komercyjnych i mieszkaniowych.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Krzysztof Kraskowski dyrektorem hotelu Seaside Park

Krzysztof Kraskowski, którego niedawno na stanowisku dyrektora Golden Tulip Międzydroje Residence zastąpił Marcin Ładny (pisaliśmy o tym TUTAJ), objął właśnie stanowisko dyrektora generalnego powstającego w (...)

Pomóżmy wspólnie: specjalne szkolenie dla hotelarzy

POD PATRONATEM HOTELARZA 26 lutego w Art Hotelu we Wrocławiu odbędzie się specjalne, charytatywne szkolenie dla hotelarzy. Całkowity dochód przekazany zostanie na Fundację Wrocławskie Hospicjum (...)

Flagi na hotelach Chopin Airport Development opuszczone do połowy masztu

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza zarząd państwowej spółki hotelowej Chopin Airport Development podjął decyzję o opuszczeniu do połowy masztu flag (...)

Nowy partner w Hotel Professionals Management Group

Do grona partnerów spółki Hotel Professionals Management Group (HPMG) dołączyła Katarzyna Stiller-Romanowska, która od blisko dwóch lat pełni w spółce funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Z (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA