Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów


Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł Lewtak, dyrektor generalny Polonia Palace Hotel w Warszawie. Dlatego chciałby zwiększyć polską obecność, aby stworzyć lokalną strukturę, która byłaby miejscem wymiany doświadczeń i konstruktywnej rozmowy o wspólnych problemach.


European Hotel Managers Association zostało założone w Rzymie w 1974 r. Obecnie jest to najbardziej prestiżowa organizacja branżowa w Europie. Jej założeniem jest „ochrona etyki zawodu hotelarza”, a członkowie „zobowiązani są do wspierania społeczności i szacunku, jak również własnego doskonalenia zawodowego, aby lepiej służyć branży”. Misją EHMA jest uczynienie ze stowarzyszenia „platformy zbiorowej inteligencji, edukacji, tworzenia sieci kontaktów i rozwoju zawodowego wśród europejskich hotelarzy zarządzających najlepszymi hotelami”.

Paweł Lewtak jest członkiem EHMA od trzech lat. – Ogromną wartością uczestnictwa w tym stowarzyszeniu jest możliwość networkingu z najlepszymi profesjonalistami w branży, wymiana doświadczeń, informacji, pomysłów, podpatrywanie, jak podobne problemy rozwiązują inni. Daje to po prostu dostęp do ludzi, którzy coś znaczą w tej branży. Jeżeli chcę się poradzić, jak daną kwestię rozwiązali dyrektorzy na innych rynkach, po prostu do nich dzwonię czy kontaktuję się przez specjalnie stworzoną aplikację Bekeeper – mówi jedyny polski członek EHMA.

I podaje jeden z przykładów, jak zoptymalizował koszty, utrzymując, a nawet podnosząc standardy.  Przeszliśmy na inny sposób rozliczeń z dostawcami chemii profesjonalnej. Teraz nie rozliczamy się według ilości zużytych środków, tylko według liczby gości i sprzedanych pokoi. Wygenerowało to kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności rocznie. Początkowo dostawcy byli sceptyczni, bo nikt się z nimi w Polsce tak nie rozliczał, ale w końcu się przekonali do tego sposobu i teraz są jeszcze bardziej zaangażowani, bo sami też mogą na tym zyskać.

Podczas corocznych walnych zgromadzeń członkowie spotykają się z partnerami z najwyższej półki, np. prezesem Booking.com, twórcą konceptu CitizenM, najważniejszymi managerami firm z segmentu dóbr luksusowych. Swoje najnowsze oferty prezentują najwięksi dostawcy, którzy są partnerami EHMA, jeszcze przed wprowadzeniem ich do szerokiej dystrybucji. Członkowie stowarzyszenia mają dostęp do specjalnie dla nich przygotowywanych analiz i do raportów branżowych, które zostają upubliczniane dopiero po pewnym czasie.

Stowarzyszenie skupia ponad 400 managerów, ale reprezentują oni blisko 5 tys. hoteli, stanowiących ok. 10 proc. pokoi w Europie w segmencie luxury i upperupscale. Jak to możliwe? – Członkowie stowarzyszenia rosną w swoich organizacjach, zostają prezesami, dyrektorami zarządzającymi strukturami właścicielskimi, które skupiają po kilkanaście hoteli, szefami operatorów sieci hotelarskich – tłumaczy Paweł Lewtak. – Dzięki uczestnictwu w EHMA stają się po prostu bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Otwierają się przed nimi nowe ścieżki kariery. Inwestorzy nowych hoteli i właściciele działający na międzynarodową skalę, często szukają managerów zarządzających ich biznesem w pierwszej kolejności wśród członków stowarzyszenia.

Organizacja podzielona jest na 10 oddziałów obejmujących poszczególne kraje albo regiony. Polska należy do oddziału Europa Środkowa, ale Paweł Lewtak chciałby, aby zaistniała mocniej w organizacji, tworząc swoją narodową strukturę, do której potrzebnych jest co najmniej 10 członków. – Każda organizacja jest tak silna jak jej członkowie. Polski rynek hotelarski jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Europie. Pojawia się wiele świetnych hoteli, a wydaje mi się, że brak jest takiego miejsca, gdzie ich managerowie mogliby się spotkać nie jako konkurenci, ale żeby szczerze porozmawiać o rynku i swoich problemach, wymienić się pomysłami, spostrzeżeniami i informacjami, np. na temat współpracy z dostawcami czy tego, które szkolenia na rynku są warte polecenia, albo na temat zasad wynagradzania pracowników.

Żeby zostać członkiem EHMA, trzeba mieć 10-letnie doświadczenie w hotelarstwie i być zarekomendowanym przez dwóch członków organizacji, czyli w tym wypadku przez Pawła Lewtaka oraz szefową na Europę Środkową i jednocześnie wiceprezes EHMA Verenę Radlgruber-Forstinger, dyrektor Radisson Blu Style w Wiedniu. Członkostwo kosztuje 370 euro rocznie, czyli 1 euro za dzień. Nowi członkowie mają na początku 50 proc. zniżki. Przyjmowani są raz w roku na walnym zgromadzeniu, gdzie rozlosowywane są wśród nich m.in. szkolenia Cornell University. Najbliższy zjazd odbędzie się w lutym w Paryżu.

 

– EHMA to organizacja dla managerów, którzy cały czas chcą się rozwijać – podsumowuje Paweł Lewtak.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
  2019-02-05 Recepcjonistka Kudowa Zdrój
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-06 Specjalista ds. konferencji Kraków
  2019-02-12 Kierownik Zmiany Bankietów Arche Hotel Krakowska
  2019-02-06 Kelner/Kelnerka Kraków
  2019-02-07 Pokojowa/pokojowy Poznań
  2019-02-07 Kelner/ka Warszawa
  2019-02-07 Kelnerka/Kelner Renaissance Warsaw Airport Hotel
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA