Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » 2,8 tys. zł miesięcznie przychodu z apartamentów Bukowa Góra w Wiśle

2,8 tys. zł miesięcznie przychodu z apartamentów Bukowa Góra w Wiśle


Właściciele apartamentów w inwestycji Bukowa Góra w Wiśle zarabiali w 2018 r. na wynajmie średnio 2,8 tys. zł miesięcznie, a rekordowy dochód wyniósł 40 tys. zł rocznie. Średnioroczne obłożenie apartamentów wynosiło 42 proc.  – wynika z informacji spółki ApartView, zajmującej się wynajmem 42 apartamentów wakacyjnych w Bukowej Górze  (i dwóch domów w Osadzie Zamkowej w Pasymiu na Mazurach). Przez apartamenty przewinęło się łącznie ok. 5 tys. turystów. 

– W pierwszym pełnym roku działalności naszej spółki, która jest tak naprawdę jeszcze na etapie start up’u i zarządza w tej chwili 42 apartamentami, przekroczyliśmy 1,5 mln zł obrotu – mówi Jacek Twardowski z Kristensen Group, firmy, która jest założycielem ApartView. Jak wynika z danych z systemu rezerwacji ApartView, najlepszymi miesiącami były luty i sierpień, gdy obłożenie wynosiło ponad 65 proc. Najwięcej turyści musieli zapłacić za wynajem na Sylwestra. Wtedy ceny dochodziły do 1380 zł za noc (apartament dla siedmiu osób). W miesiącach mniej popularnych np. w listopadzie czy kwietniu, najniższe ceny wynosiły ok. 170 zł za noc. – W ciągu roku niemal podwoiliśmy liczbę zarządzanych przez nas apartamentów. Uwzględniając odpowiednią liczbę miesięcy wynajmu przypadającą na jednego właściciela, można przyjąć, że zarobił on średnio 2,8 tys. zł miesięcznie – mówi Żaneta Kaczmarzyk z ApartView. Wysokość zarobku z wynajmu zależy od wielkości apartamentu. Najmniejsze lokale do 40 m kw. osiągają dochód w skali roku ponad 29 tys. zł, większe do 60 m kw. – ponad 36 tys. zł, a największe od 60 m kw. – ponad 40 tys. zł.

Na popularność wynajmu danego apartamentu ma wpływ jego wyposażenie. Właściciele, którzy zainwestowali w wyróżnienie swojego lokalu np. poprzez sztukę, przestrzeń dla dzieci czy huśtawkę na balkonie, potrafią zarobić prawie dwa więcej niż inni. Rekordziści osiągnęli dochód 40 tys. zł w ciągu roku – już po odliczeniu prowizji ApartView. Największe zapotrzebowanie jest na apartamenty 2- i 3-pokojowe. – Powracający turyści stanowią u nas już całkiem sporą grupę, to ok. 40 proc. wszystkich u nas wynajmujących – mówi Żaneta Kaczmarzyk. Mniejsze apartamenty cieszą się popularnością wśród par, a do historii firmy przeszły  romantyczne oświadczyny zorganizowane właśnie w apartamentach ApartView.

Blisko 90 proc. wszystkich rezerwacji w apartamentach ApartView jest dokonywana przez Polaków. Coraz częściej pojawiają się goście z krajów sąsiednich, a także Brytyjczycy, Norwegowie, Holendrzy, Włosi, Francuzi, Węgrzy, Belgowie czy Finowie. Zdarzali się też Amerykanie, Portorykańczycy, Izraelczycy, Chińczycy czy mieszkańcy Arabii Saudyjskiej, Republiki Środkowoafrykańskiej i Omanu. – Gości, których pochodzą z dalekich krajów pytamy się oczywiście, skąd się o nas dowiedzieli i dlaczego wybierają wypoczynek w Wiśle – mówi Żaneta Kaczmarzyk. – Okazuje się, że przyciągają ich międzynarodowe wydarzenia sportowe typu inauguracja skoków narciarskich czy wielka, regionalna, folklorystyczna impreza Tydzień Kultury Beskidzkiej. A turyści z Wielkiej Brytanii twierdzą, że ferie zimowe w Wiśle to koszt znacznie niższy niż w Alpach, a warunki narciarskie i zaplecze są dla nich wystarczająco dobre.

ApartView powstało jesienią 2017 r. z inicjatywy Kristensen Group, dewelopera specjalizującego się w apartamentach wakacyjnych. Spółka na razie zarządza lokalami wybudowanymi właśnie przez tego dewelopera.

 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności