Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » Heimtextil 2019 – Frankfurt nad Menem, 8 – 11 stycznia 2019

Heimtextil 2019 – Frankfurt nad Menem, 8 – 11 stycznia 2019

Specjaliści z dziedziny tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów rozpoczęli nowy sezon na targach Heimtextil 2019 we Frankfurcie nad Menem. Rekordowa liczba wystawców po raz kolejny zachwyciła swoją ofertą odwiedzających z całego świata.

Na targach Heimtextil w dniach od 8 do 11 stycznia 2019 pojawiło się 3025 wystawców z 65 krajów i około 67 500 odwiedzających ze 135 krajów.  Warto podkreślić, że podczas wydarzenia zaprezentowało się aż 40 polskich firm, dla porównania w 2018 roku było ich 35.* Targi Heimtextil 2019 przyciągnęły aż 1506 odwiedzających z Polski. „Wystawcy i odwiedzający potwierdzili, że Heimtextil to najważniejsze wydarzenie w branży, a nowa koncepcja targów jest strzałem w dziesiątkę” – podsumowuje prezes Messe Frankfurt Detlef Braun.

Podczas targów zaprezentowano szeroki gamę produktów: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace.  

Nowa koncepcja targów Heimtextil

Zoptymalizowana koncepcja targów oraz nowy rozkład powierzchni wystawienniczej zapewniły odwiedzającym lepszy dostęp do prezentowanego asortymentu. „Dzięki nowej koncepcji targów więcej osób odwiedziło nasze stoisko. Uważamy, że połączenie różnych segmentów było doskonałą decyzją. Odbyliśmy wiele obiecujących rozmów, które dotyczyły zarówno eksportu jak i dystrybucji krajowej” - podkreśla Andreas Klenk, dyrektor firmy Saum & Viebahn, która wystawiała się w hali 8.0.

Zrównoważony rozwój wiodącym tematem na targach Heimtextil

W ślad za pierwszym międzynarodowym porozumieniem w kwestii ochrony klimatu dotyczącego branży tekstylnej, który został podpisany przez 40 wiodących firm odzieżowych, podczas zeszłorocznego Szczytu Klimatycznego w Katowicach, organizatorzy targów Heimtextil także postanowili skoncentrować się na zagadnieniu zrównoważonego rozwoju branży tekstylnej. Wielu wystawców zaprezentowało innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące recykling butelek PET czy plastik z oceanów. Ponadto, odwiedzający mogli zapoznać się z szeroką ofertą certyfikowanych, naturalnych materiałów.  Istotnym tematem okazało się zużycie wody w przemyśle tekstylnym oraz wykorzystanie mikroplastików. Organizatorzy stworzyli katalog wystawców „Green Directory” z około 150 firmami, które produkują tekstylia z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju .

Ważny aspekt: Sen

Heimtextil skoncentrowało się także na temacie snu. Pomimo tego, że poza zbilansowaną dietą i ćwiczeniami fizycznymi, sen jest jedną ze składowych zdrowego stylu życia, nadal jest bardzo zaniedbywany. Międzynarodowi eksperci przedstawili najnowsze odkrycia z dziedziny medycyny snu w ramach „Sleep! The Future Forum”. Wystawcy zaprezentowali produkty, które zapewniają odpowiedni wypoczynek i zdrowy sen. Odwiedzający poznali szeroką ofertę: pościeli, narzut, materacy, poduszek oraz systemów sypialnianych. Aż trzy hale (10, 11 i 12) zostały poświęcone w całości lub w części tekstyliom sypialnianym.

Kolejna edycja targów odbędzie się w terminie 7 – 10 stycznia 2020 roku.
Więcej informacji na stronie: www.heimtextil.messefrankfurt.com


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-06 Specjalista ds. konferencji Kraków
  2019-02-08 Masażysta / pracownik SPA Gniew
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-07 Kelner/ka Warszawa
  2019-02-06 Recepjonistka/ Recepcjonista Polonia Palace Hotel
  2019-02-07 Sales Manager Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-06 Kelner/Kelnerka Kraków
  2019-02-07 Recepcjonistka/Recepcjonista Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-07 Pokojowa/pokojowy Poznań
  2019-02-06 Barman Kraków
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA