Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » Heimtextil 2019 – Frankfurt nad Menem, 8 – 11 stycznia 2019

Heimtextil 2019 – Frankfurt nad Menem, 8 – 11 stycznia 2019

Specjaliści z dziedziny tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów rozpoczęli nowy sezon na targach Heimtextil 2019 we Frankfurcie nad Menem. Rekordowa liczba wystawców po raz kolejny zachwyciła swoją ofertą odwiedzających z całego świata.

Na targach Heimtextil w dniach od 8 do 11 stycznia 2019 pojawiło się 3025 wystawców z 65 krajów i około 67 500 odwiedzających ze 135 krajów.  Warto podkreślić, że podczas wydarzenia zaprezentowało się aż 40 polskich firm, dla porównania w 2018 roku było ich 35.* Targi Heimtextil 2019 przyciągnęły aż 1506 odwiedzających z Polski. „Wystawcy i odwiedzający potwierdzili, że Heimtextil to najważniejsze wydarzenie w branży, a nowa koncepcja targów jest strzałem w dziesiątkę” – podsumowuje prezes Messe Frankfurt Detlef Braun.

Podczas targów zaprezentowano szeroki gamę produktów: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace.  

Nowa koncepcja targów Heimtextil

Zoptymalizowana koncepcja targów oraz nowy rozkład powierzchni wystawienniczej zapewniły odwiedzającym lepszy dostęp do prezentowanego asortymentu. „Dzięki nowej koncepcji targów więcej osób odwiedziło nasze stoisko. Uważamy, że połączenie różnych segmentów było doskonałą decyzją. Odbyliśmy wiele obiecujących rozmów, które dotyczyły zarówno eksportu jak i dystrybucji krajowej” - podkreśla Andreas Klenk, dyrektor firmy Saum & Viebahn, która wystawiała się w hali 8.0.

Zrównoważony rozwój wiodącym tematem na targach Heimtextil

W ślad za pierwszym międzynarodowym porozumieniem w kwestii ochrony klimatu dotyczącego branży tekstylnej, który został podpisany przez 40 wiodących firm odzieżowych, podczas zeszłorocznego Szczytu Klimatycznego w Katowicach, organizatorzy targów Heimtextil także postanowili skoncentrować się na zagadnieniu zrównoważonego rozwoju branży tekstylnej. Wielu wystawców zaprezentowało innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące recykling butelek PET czy plastik z oceanów. Ponadto, odwiedzający mogli zapoznać się z szeroką ofertą certyfikowanych, naturalnych materiałów.  Istotnym tematem okazało się zużycie wody w przemyśle tekstylnym oraz wykorzystanie mikroplastików. Organizatorzy stworzyli katalog wystawców „Green Directory” z około 150 firmami, które produkują tekstylia z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju .

Ważny aspekt: Sen

Heimtextil skoncentrowało się także na temacie snu. Pomimo tego, że poza zbilansowaną dietą i ćwiczeniami fizycznymi, sen jest jedną ze składowych zdrowego stylu życia, nadal jest bardzo zaniedbywany. Międzynarodowi eksperci przedstawili najnowsze odkrycia z dziedziny medycyny snu w ramach „Sleep! The Future Forum”. Wystawcy zaprezentowali produkty, które zapewniają odpowiedni wypoczynek i zdrowy sen. Odwiedzający poznali szeroką ofertę: pościeli, narzut, materacy, poduszek oraz systemów sypialnianych. Aż trzy hale (10, 11 i 12) zostały poświęcone w całości lub w części tekstyliom sypialnianym.

Kolejna edycja targów odbędzie się w terminie 7 – 10 stycznia 2020 roku.
Więcej informacji na stronie: www.heimtextil.messefrankfurt.com


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności