Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Bydgoszcz: hotel Ratuszowy zakończył działalność

Bydgoszcz: hotel Ratuszowy zakończył działalność


W Bydgoszczy zamknięty został hotel Ratuszowy, działający od lat 60. Dwugwiazdkowy obiekt z 29 pokojami należał do Przedsiębiorstwa Hotelarsko-Turystycznego „Brda”, które ostatnio zmieniło właściciela.

Fot. Wikipedia


Kamienica, w której działał hotel powstała w latach 30. XIX wieku i przez pierwsze pół wieku pełniła funkcję ratusza. Po sprzedaży i przebudowie od lat 80. XIX wieku działał tam hotel Lengning (od nazwiska nowego właściciela). Po 1945 r. ulokowano tam internat Technikum Elektrycznego, a w 1965 r. przywrócono działalność hotelu już pod nazwą Ratuszowy. Jego właścicielem było Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Turystyczne „Brda”, a od 1990 r. Przedsiębiorstwo Turystyczne „Brda”. W 2003 r. zostało ono sprywatyzowane i przekształcone w Przedsiębiorstwa Hotelarsko-Turystycznego „Brda”, należące do spółki pracowniczej z inwestorem strategicznym, którym został bydgoski przedsiębiorca Mirosław Ślachciak. Spółka wzięła w dzierżawę hotele Ratuszowy i Brda oraz kamienicę przy ul. Dworcowej (biura firmy) łącznie za 5 mln zł w ratach rozłożonych na 15 lat. W listopadzie ub.r. właścicielem spółki zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Globaldex. Pierwszymi decyzjami nowego zarządu było zamknięcie hotelu Ratuszowy i zmiana dyrektora hotelu Brda (o zmianie dyrektora więcej TU).

Fot. Hotel Ratuszowy


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-12 RECEPCJONISTA/KA Hotel Centrum Sosnowiec
  2019-02-06 Barman Kraków
  2019-02-11 Titolare Chorzow-Katowice
  2019-02-12 Kierownik Zmiany Bankietów Arche Hotel Krakowska
  2019-02-07 Pracownik Działu Technicznego/Konserwator Warszawa
  2019-02-15 Recepcja Hotel Aspen
  2019-02-15 Kierownik zmiany Kucharzy Hotel Aspen
  2019-02-07 Kelnerka/Kelner Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA