Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Bydgoszcz: hotel Ratuszowy zakończył działalność

Bydgoszcz: hotel Ratuszowy zakończył działalność


W Bydgoszczy zamknięty został hotel Ratuszowy, działający od lat 60. Dwugwiazdkowy obiekt z 29 pokojami należał do Przedsiębiorstwa Hotelarsko-Turystycznego „Brda”, które ostatnio zmieniło właściciela.

Fot. Wikipedia


Kamienica, w której działał hotel powstała w latach 30. XIX wieku i przez pierwsze pół wieku pełniła funkcję ratusza. Po sprzedaży i przebudowie od lat 80. XIX wieku działał tam hotel Lengning (od nazwiska nowego właściciela). Po 1945 r. ulokowano tam internat Technikum Elektrycznego, a w 1965 r. przywrócono działalność hotelu już pod nazwą Ratuszowy. Jego właścicielem było Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Turystyczne „Brda”, a od 1990 r. Przedsiębiorstwo Turystyczne „Brda”. W 2003 r. zostało ono sprywatyzowane i przekształcone w Przedsiębiorstwa Hotelarsko-Turystycznego „Brda”, należące do spółki pracowniczej z inwestorem strategicznym, którym został bydgoski przedsiębiorca Mirosław Ślachciak. Spółka wzięła w dzierżawę hotele Ratuszowy i Brda oraz kamienicę przy ul. Dworcowej (biura firmy) łącznie za 5 mln zł w ratach rozłożonych na 15 lat. W listopadzie ub.r. właścicielem spółki zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Globaldex. Pierwszymi decyzjami nowego zarządu było zamknięcie hotelu Ratuszowy i zmiana dyrektora hotelu Brda (o zmianie dyrektora więcej TU).

Fot. Hotel Ratuszowy


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności