Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » Przy Tauron Arenie w Krakowie powstać ma sieciowy hotel za 120 mln zł

Przy Tauron Arenie w Krakowie powstać ma sieciowy hotel za 120 mln zł


Krakowska Agencja Rozwoju Miasta, do której należy Tauron Arena, planuje wybudowanie przy hali widowiskowej hotelu. Jego koszt szacowany jest 100-120 mln zł, a budowa rozpocząć ma się w 2020 r.

Hotel planowany jest przy ul. Lema na działce zarezerwowanej obok hali i działać pod sieciową marką, która ma być wybrana w tym roku. Obecnie trwają ustalenia dotyczące sposobu finansowania inwestycji.

Otwarta w 2014 r. Tauron Arena jest największą halą widowiskowo-sportową w Polsce. Może pomieścić ponad 20 tys. widzów podczas koncertów i 15 tys. podczas zawodów sportowych. W 2018 r. zorganizowano w niej 165 wydarzeń,  przychidy wyniosły 17,8 mln zł przychodu i 1,7 mln zł zysku. Jednak, jak przyznają przedstawiciele ARM, w porównaniu do innych tego typu obiektów krajowych i zagranicznych, z którymi konkuruje o przyciągnięcie dużych wydarzeń, minusem jest mała liczba miejsc hotelowych w bliskim sąsiedztwie hali. Najbliżej położony jest kompleks DoubleTree by Hilton – Hampton by Hilton w odległości ok. 1,5 km.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności