Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?


W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego budowa rozpocząć ma się wiosną przyszłego roku, składał się będzie z 41-kondygnacyjnej wieży z 500 mieszkaniami pod wynajem długoterminowy oraz 9-kondygnacyjnego podium z hotelem.

Liberty Tower to: 140-metrowa wieża mieszkalna z kaskadowym dachem i apartamentami o powierzchni od 36 do 125 m kw., hotel „jednej z wiodących sieci hotelowych na świecie” z basenem i jacuzzi na dachu oraz zielonymi tarasami, 4-kondygnacyjny parking podziemny oraz specjalnie zaaranżowana strefa na 10. i 11. kondygnacji, gdzie znajdą się m.in. centrum fitness i strefa SPA, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu. Hotel otwarty ma być w III kwartale 2023 r. Po drugiej stronie ul. Grzybowskiej działają już hotele Leonardo Royal i ibis Styles, a w bliskim sąsiedztwie Hilton i Westin, planowany jest też Puro Hotel.


– W sercu warszawskiej Woli, najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy stolicy, zrealizujemy inwestycję wyznaczającą standardy na polskim rynku nieruchomości na wynajem. Liberty Tower będzie stanowiło doskonałe połączenie najwyższej jakości architektury, rozwiązań funkcjonalnych i nowoczesnych technologii. Poprzez ten projekt wnosimy na rodzimy rynek zupełnie nową jakość obsługi: budujemy apartamenty wraz z szeroką infrastrukturą udogodnień, wynajmujemy je i nimi w pełni zarządzamy – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse. – Jesteśmy cały czas przy projekcie. Tworzymy, inicjujemy i integrujemy jego społeczność. Przygotowując tę inwestycję czerpaliśmy najlepsze wzorce z rynku amerykańskiego, na którym od ponad 55 lat realizujemy budynki oferujące mieszkania na wynajem. Nie zapomnieliśmy jednak o wyjątkowej tożsamości miejsca, w którym powstanie Liberty Tower i we współpracy z Arquitectonica w ten sposób zaplanowaliśmy inwestycję, aby wszystkie historyczne elementy zostały odrestaurowane i wkomponowane w nowy projekt. Jesteśmy przekonani, że Liberty Tower idealnie wpisze się w krajobraz Warszawy i stanie się punktem odniesienia dla innych, tego rodzaju  inwestycji

Inwestycja obejmie również zabudowania o charakterze historycznym. Liberty Tower powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z „domem Duschika”, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych Duschik & Scholze, powstałej w latach 1875-1876. Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy charakter miejsca. W ramach prac zostanie zrealizowana gruntowna rewitalizacja „domu Duschika” oraz odbudowa 7-kondygnacyjnej kamienicy, umiejscowionych od strony ul. Żelaznej. Kamienica zostanie odtworzona przy jednoczesnym zachowaniu dawnego charakteru budynku. Cały kompleks zaprojektowany został przez amerykańską pracownię architektoniczną Arquitectonica. – Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani do zaprojektowania budynku w tak niezwykłym, historycznym miejscu. W naszym pierwszym projekcie realizowanym w Polsce, staraliśmy się wprowadzić niespotykaną dotąd, innowacyjną architekturę, mając przy tym głęboką świadomość historii i szczególnych cech warszawskiej społeczności – mówi Bernardo Fort-Brescia, założyciel pracowni Arquitectonica.


Golub GetHouse to firma deweloperska i inwestycyjna posiadająca ponad 55 lat doświadczenia na rynku nieruchomości w USA i Europie. W Polsce zrealizowała do tej pory budynki biurowe: Warsaw Financial Center, International Business Center, Warsaw Corporate Center czy ostatnio PRIME Corporate Center – główna siedziba banku Raiffeisen Polbank. Obecnie, wspólnie z Mennicą Polską S.A., w sąsiedztwie Liberty Tower realizuje inwestycję biurową Mennica Legacy Tower ze 140-metrową wieżą i sąsiadującym 43-metrowym budynkiem. Spółka córka firmy - GGH Atlas Tower podpisała też przedwstępną umowę na zakup działki przy ul. Grzybowskiej 59, obok hotelu Hilton, gdzie planuje postawić 170-metrową wieżę z apartamentami.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności