Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?


W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego budowa rozpocząć ma się wiosną przyszłego roku, składał się będzie z 41-kondygnacyjnej wieży z 500 mieszkaniami pod wynajem długoterminowy oraz 9-kondygnacyjnego podium z hotelem.

Liberty Tower to: 140-metrowa wieża mieszkalna z kaskadowym dachem i apartamentami o powierzchni od 36 do 125 m kw., hotel „jednej z wiodących sieci hotelowych na świecie” z basenem i jacuzzi na dachu oraz zielonymi tarasami, 4-kondygnacyjny parking podziemny oraz specjalnie zaaranżowana strefa na 10. i 11. kondygnacji, gdzie znajdą się m.in. centrum fitness i strefa SPA, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu. Hotel otwarty ma być w III kwartale 2023 r. Po drugiej stronie ul. Grzybowskiej działają już hotele Leonardo Royal i ibis Styles, a w bliskim sąsiedztwie Hilton i Westin, planowany jest też Puro Hotel.


– W sercu warszawskiej Woli, najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy stolicy, zrealizujemy inwestycję wyznaczającą standardy na polskim rynku nieruchomości na wynajem. Liberty Tower będzie stanowiło doskonałe połączenie najwyższej jakości architektury, rozwiązań funkcjonalnych i nowoczesnych technologii. Poprzez ten projekt wnosimy na rodzimy rynek zupełnie nową jakość obsługi: budujemy apartamenty wraz z szeroką infrastrukturą udogodnień, wynajmujemy je i nimi w pełni zarządzamy – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse. – Jesteśmy cały czas przy projekcie. Tworzymy, inicjujemy i integrujemy jego społeczność. Przygotowując tę inwestycję czerpaliśmy najlepsze wzorce z rynku amerykańskiego, na którym od ponad 55 lat realizujemy budynki oferujące mieszkania na wynajem. Nie zapomnieliśmy jednak o wyjątkowej tożsamości miejsca, w którym powstanie Liberty Tower i we współpracy z Arquitectonica w ten sposób zaplanowaliśmy inwestycję, aby wszystkie historyczne elementy zostały odrestaurowane i wkomponowane w nowy projekt. Jesteśmy przekonani, że Liberty Tower idealnie wpisze się w krajobraz Warszawy i stanie się punktem odniesienia dla innych, tego rodzaju  inwestycji

Inwestycja obejmie również zabudowania o charakterze historycznym. Liberty Tower powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z „domem Duschika”, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych Duschik & Scholze, powstałej w latach 1875-1876. Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy charakter miejsca. W ramach prac zostanie zrealizowana gruntowna rewitalizacja „domu Duschika” oraz odbudowa 7-kondygnacyjnej kamienicy, umiejscowionych od strony ul. Żelaznej. Kamienica zostanie odtworzona przy jednoczesnym zachowaniu dawnego charakteru budynku. Cały kompleks zaprojektowany został przez amerykańską pracownię architektoniczną Arquitectonica. – Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani do zaprojektowania budynku w tak niezwykłym, historycznym miejscu. W naszym pierwszym projekcie realizowanym w Polsce, staraliśmy się wprowadzić niespotykaną dotąd, innowacyjną architekturę, mając przy tym głęboką świadomość historii i szczególnych cech warszawskiej społeczności – mówi Bernardo Fort-Brescia, założyciel pracowni Arquitectonica.


Golub GetHouse to firma deweloperska i inwestycyjna posiadająca ponad 55 lat doświadczenia na rynku nieruchomości w USA i Europie. W Polsce zrealizowała do tej pory budynki biurowe: Warsaw Financial Center, International Business Center, Warsaw Corporate Center czy ostatnio PRIME Corporate Center – główna siedziba banku Raiffeisen Polbank. Obecnie, wspólnie z Mennicą Polską S.A., w sąsiedztwie Liberty Tower realizuje inwestycję biurową Mennica Legacy Tower ze 140-metrową wieżą i sąsiadującym 43-metrowym budynkiem. Spółka córka firmy - GGH Atlas Tower podpisała też przedwstępną umowę na zakup działki przy ul. Grzybowskiej 59, obok hotelu Hilton, gdzie planuje postawić 170-metrową wieżę z apartamentami.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Joanna Kaszubowska dyrektor generalną Sofitel Grand Hotel Sopot

Joanna Kaszubowska, dotychczasowa dyrektor Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie na Mazurach, 1 marca obejmie stanowisko dyrektor generalnej hotelu Sofitel Grand w Sopocie.  Zastąpi (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-07 Kelnerka/Kelner Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-11 Kosmetolog Gniew
  2019-02-06 Pracownik recepcji Gdynia
  2019-02-08 Masażysta / pracownik SPA Gniew
  2019-02-15 Kierownik zmiany Kucharzy Hotel Aspen
  2019-02-05 Recepcjonistka Kudowa Zdrój
  2019-02-07 Pokojowa/pokojowy Poznań
  2019-02-06 Recepjonistka/ Recepcjonista Polonia Palace Hotel
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA