Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”


Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w Polsce i 16 innych państwach europejskich.


Według Demand Outlook – systemu monitorującego rynek spotkań,w2018 roku w naszym kraju odbyło się o 6,9% wydarzeń mniej niż w roku 2017. Spadek liczby spotkań, jaki jest dostrzegalny w Polsce, najbardziej widoczny jest w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań i Łódź. Zyskały natomiast Aglomeracja Śląska, Trójmiasto i Wrocław.

Zajętość sal konferencyjnych – czyli ich procentowe wykorzystanie w stosunku do ogólnej dostępnej na rynku liczby wyniosło w 2018 roku 12,5%. Oznacza to spadek o 2,4%w porównaniu do roku wcześniejszego. Pod względem liczby wydarzeń w poszczególne dni tygodnia w 2018 najwięcej ichodbyło się w środy – spadek o 6,6% względem 2017, czwartki – spadek o 9,9% względem 2017 oraz we wtorki – spadek o 8,4%.

W 2017 roku w Polsce najwięcej spotkań odbyło się w październiku oraz w maju, identycznie jak w roku 2018. Obydwa roczniki najniższą liczbę wydarzeń wykazały w sierpniu.

Więcej szczegółów w raporcie, wraz z najnowszym „Hotelarzem”, którego prenumeratę, bądź pojedynczy egzemplarz można zamówić TUTAJ.

Czasopismo, wraz z raportem od przyszłego tygodnia dostępne będzie także w salonach Empik na terenie całego kraju.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA