Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Moxy Hotels wchodzi do Krajów Bałtyckich

Moxy Hotels wchodzi do Krajów Bałtyckich


Mitnija, największa firma budowlana na Litwie, rozpoczęła budowę hotelu Moxy w centrum Kowna, drugiego najwazniejszego miasta w tym kraju. Należący do firmy Tala LT obiekt będzie działał na podstawie umowy franczyzy zawartej z siecią Marriott.
Nowy hotel powstaje w miejscu starego centrum handlowego przy ulicy Maironio w centrum Kowna, zaledwie kilkadziesiat metrow od glownego deptaka Laisves Al. Sześciopiętrowy budynek o powierzchni 5800 m2 będzie miał 175 pokoi. Będzie to jeden z największych hoteli w Kownie i pierwszy hotel marki Moxy w krajach nadbałtyckich. Zakończenie budowy planowane jest na kwiecień 2020 r.- Litwa to jeden z najdynamiczniej rozwijających się krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Lifestylowy koncept hotelu Moxy świetnie wpisuje się w charakter Kowna, które jest liczącym się ośrodkiem biznesowym, oraz kulturalnym kraju i regionu – komentuje Janusz Mitulski, starszy dyrektor ds. rozwoju Marriott International.Inwestorem Moxy w Kownie jest firma Tala LT, która podpisała kontrakt budowlany o wartości ponad 8 milionów euro z Mitnija. Wnętrza hotelu oddawać będą klimat industrialnego boom-u jakie Kowno przechodziło w okresie międzywojennym, a będzie to ukazane przez cykl grafiti przygotowanego przez znanego litewskiego artysty Linasa Kaziunolisa. Hotel będzie zarządzany przez Apex Alliance Hotel Management, który obsługuje również Courtyard by Marriott Wilno City Center.Marka Moxy Hotels zadebiutowała w Europie jesienią 2014 roku wraz z otwarciem Moxy Milan Malpensa, i od tego czasu dynamicznie rozwija się posiadając już 28 hoteli w Europie, oraz wiodących metropoliach świata jak Nowy Jork czy Tokio. Do końca 2020 roku planowane jest otwarcie kolejnych 50 hoteli pod tą marką.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA