Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Moxy Hotels wchodzi do Krajów Bałtyckich

Moxy Hotels wchodzi do Krajów Bałtyckich


Mitnija, największa firma budowlana na Litwie, rozpoczęła budowę hotelu Moxy w centrum Kowna, drugiego najwazniejszego miasta w tym kraju. Należący do firmy Tala LT obiekt będzie działał na podstawie umowy franczyzy zawartej z siecią Marriott.
Nowy hotel powstaje w miejscu starego centrum handlowego przy ulicy Maironio w centrum Kowna, zaledwie kilkadziesiat metrow od glownego deptaka Laisves Al. Sześciopiętrowy budynek o powierzchni 5800 m2 będzie miał 175 pokoi. Będzie to jeden z największych hoteli w Kownie i pierwszy hotel marki Moxy w krajach nadbałtyckich. Zakończenie budowy planowane jest na kwiecień 2020 r.- Litwa to jeden z najdynamiczniej rozwijających się krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Lifestylowy koncept hotelu Moxy świetnie wpisuje się w charakter Kowna, które jest liczącym się ośrodkiem biznesowym, oraz kulturalnym kraju i regionu – komentuje Janusz Mitulski, starszy dyrektor ds. rozwoju Marriott International.Inwestorem Moxy w Kownie jest firma Tala LT, która podpisała kontrakt budowlany o wartości ponad 8 milionów euro z Mitnija. Wnętrza hotelu oddawać będą klimat industrialnego boom-u jakie Kowno przechodziło w okresie międzywojennym, a będzie to ukazane przez cykl grafiti przygotowanego przez znanego litewskiego artysty Linasa Kaziunolisa. Hotel będzie zarządzany przez Apex Alliance Hotel Management, który obsługuje również Courtyard by Marriott Wilno City Center.Marka Moxy Hotels zadebiutowała w Europie jesienią 2014 roku wraz z otwarciem Moxy Milan Malpensa, i od tego czasu dynamicznie rozwija się posiadając już 28 hoteli w Europie, oraz wiodących metropoliach świata jak Nowy Jork czy Tokio. Do końca 2020 roku planowane jest otwarcie kolejnych 50 hoteli pod tą marką.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności