Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 12/2011, TEMAT NUMERU » 7 naj 2011

7 naj 2011

Rok 2011 pozytywnie zapisze się w annałach polskiego hotelarstwa: końcem kryzysu, dynamicznymi wzrostami wskaźników, rosnącą liczbą gości i licznymi nowymi inwestycjami, które wzbogacają jakość rynku. Nie wszyscy może tak samo odczuli pozytywne zjawiska, a część hotelarzy nawet narzekała (zła pogoda, rosnąca konkurencja, niskie ceny), ale dla całości branży był to rok jednoznacznie pozytywny. Redakcja HOTELARZA po raz trzeci wyróżnia swoimi wirtualnymi nagrodami 7 NAJ najciekawsze nowe hotele, najbardziej dynamiczne sieci i marki oraz najważniejszych w 2011 roku ludzi branży. A rok 2012 dzięki Euro ma być jeszcze lepszy.

 

DEBIUT ROKU

 

1.Hote l Krasicki w Lidzbarku Warmińskim

Imponujący obiekt w zabytkowych murach, sięgających XIV wieku. Od razu jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, hotel na Warmii i Mazurach (konkurencję mogą stanowić tylko inne hotele należące do Grupy Anders oraz Dr Irena Eris pod Ostródą). Przyjazna, elegancka i nowoczesna adaptacja przedzamcza Zamku Biskupów, respektująca i jednocześnie wykorzystująca wszystkie walory historycznego otoczenia. Ponad 120 pokoi, siedem sal konferencyjnych, bogate SPA & Wellness z basenem wśród średniowiecznych murów i, tego nie ma żaden hotel – obserwatorium astronomiczne. Bo rezydował tu Mikołaj Kopernik, a gospodarzem był też Ignacy Krasicki, do czego hotel inteligentnie nawiązuje. Do tego w Lidzbarku – Slow City, gwarantującym spokojny i zdrowy sposób na spędzanie czasu i życia.

 DEBIUT ROKU 2009: andel’s Łódź
DEBIUT ROKU 2010: Hilton Gdańsk

 

2.Puro Hotel we Wrocławiu

Nowa jakość na polskim rynku hotelarskim, a i na Zachodzie wdrażana dopiero od niedawna. Połączenie zaawansowanych rozwiązań high-tech i nowoczesnego designu z trendem dążącym do samoobsługowości w branży hotelarskiej i niską ceną. Goście za pomocą panelu sterującego mają pełną kontrolę nad wszystkim funkcjami swojego pokoju, natomiast w samym hotelu nie ma wielu więcej usług poza śniadaniami i snackbarem. Do tego w samym środku modnej okolicy Wrocławia – dzielnicy Czterech Kultur.

 

3.INTER FERIE Medical SPA w Świnoujściu

Jeden z największych hoteli poza Warszawą i największa inwestycja hotelarska uruchomiona w tym roku w Polsce. Ponad 300 pokoi, rozbudowana infrastruktura SPA z 30 gabinetami, 700 m kw. pow. konferencyjnej, dużo atrakcji rekreacyjnych. Do tego w Świnoujściu, który stał się ostatnio najgorętszym miejscem na mapie hotelarstwa polskiego, co świadczy o tym, że inwestorzy widzą tu duży potencjał.

 

Wyróżnienia: hotel Ramka w Poznaniu – za totalny odjazd designerski połączony z zaawansowanymi rozwiązaniami ekologicznymi, a jest to (ekologia) jeden z głównych trendów w nowoczesnym hotelarstwie oraz Hilton Garden Inn w Krakowie – za to, że wreszcie się pojawił, bo hotel pod tą marką w różnych lokalizacjach zapowiadany był od 2007 roku, wprowadził jakość 4+ w dostępnych cenach na polski rynek (i choć sekowany przez krakowskich estetów, nie jest wcale brzydki, szczególnie patrząc na okolicę, w której się znajduje, nienajgorszy standard).

 

SIEĆ ROKU


1.Best Western

Najlepszy rok tej sieci, obecnej na polskim rynku od końca lat 90. Sześć nowych hoteli włączonych do systemu (w tym trzy w Warszawie i jeden w Krakowie) podwoiło stan posiadania Best Western w naszym kraju, a przez ostatnich kilka lat jej rozwój był dość ograniczony (szczególnie jak na markę, pod którą działa najwięcej hoteli na świecie, bo ponad 4 tys. – wszystkie we franczyzie) – co pojawił się jakiś hotel w sieci, to inny z niej wychodził. A rok 2012 ma być, według zapowiedzi, jeszcze lepszy, co świadczy o wyraźnym zaktywizowaniu i polepszeniu oferty Best Western dla polskich hotelarzy.

 

2.InterContinental Hotels Group

Choć pierwszy hotel Holiday Inn pojawił się w Polsce w 1976 roku (w Krakowie, dziś Novotel Bronowice), a nieprzerwanie działający do dzisiaj od 1989 roku (w Warszawie), to przez kolejnych 20 lat sieć otworzyła tylko cztery hotele w Polsce: InterContinental w Warszawie, Holiday Inn w Krakowie i Józefowie oraz niżej pozycjonowany Holiday Inn Express w Krakowie. Ale już w 2010 roku uruchomiono Holiday Inn w Bydgoszczy i kilka nowych inwestycji, które przyoblekają się właśnie w konkretne kształty. Na początku przyszłego roku otwarty zostanie Holiday Inn w Łodzi, wiosną Holiday Inn Express w Wałbrzychu, latem Holiday Inn Express w Warszawie, rozpoczyna się inwestycja w Dąbrowie Górniczej, a [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


Autor: Rafał Szubstarski

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Krzysztof Kraskowski dyrektorem hotelu Seaside Park

Krzysztof Kraskowski, którego niedawno na stanowisku dyrektora Golden Tulip Międzydroje Residence zastąpił Marcin Ładny (pisaliśmy o tym TUTAJ), objął właśnie stanowisko dyrektora generalnego powstającego w (...)

Pomóżmy wspólnie: specjalne szkolenie dla hotelarzy

POD PATRONATEM HOTELARZA 26 lutego w Art Hotelu we Wrocławiu odbędzie się specjalne, charytatywne szkolenie dla hotelarzy. Całkowity dochód przekazany zostanie na Fundację Wrocławskie Hospicjum (...)

Flagi na hotelach Chopin Airport Development opuszczone do połowy masztu

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza zarząd państwowej spółki hotelowej Chopin Airport Development podjął decyzję o opuszczeniu do połowy masztu flag (...)

Nowy partner w Hotel Professionals Management Group

Do grona partnerów spółki Hotel Professionals Management Group (HPMG) dołączyła Katarzyna Stiller-Romanowska, która od blisko dwóch lat pełni w spółce funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Z (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA