Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » RTL wygrywa proces sądowy przeciwko grupie NH Hotels w związku nielegalnym korzystaniem z kanałów telewizyjnych

RTL wygrywa proces sądowy przeciwko grupie NH Hotels w związku nielegalnym korzystaniem z kanałów telewizyjnych

Niemiecki nadawca medialny Mediengruppe RTL Deutschland (RTL) wygrał wieloletni proces przeciwko hiszpańskiej grupie hotelarskiej NH w związku z nielegalną reemisją kanałów telewizyjnych w pokojach hotelowych.

Sąd apelacyjny w Alicante orzekł, że korzystanie z kanałów telewizyjnych w pokojach hotelowych bez zgody nadawcy jest nielegalne i nakazał sieci hoteli, NH Hotels - jednej z największych w Hiszpanii, zaprzestanie tej praktyki i wypłacenie odszkodowania.

Wyrok się uprawomocnił. Decyzja sądu w Hiszpanii wyznacza kierunek oceny prawnej wykorzystania sygnału telewizyjnego, który jest zgodny z interpretacją RTL.

W uzasadnieniu wyroku sąd omówił również szczegółowo orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w tym zakresie. Biorąc pod uwagę niedawną decyzję Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości („Hettegger/Edelweiß”, sygnatura akt sprawy: C-641/15) hiszpański sąd orzekł, że korzystanie z telewizorów w pokojach hotelowych stanowi reemisję, a ta wymaga zgody nadawcy, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z sygnału telewizyjnego przez operatora telewizji kablowej.

„Bardzo się cieszymy z tego ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy przez sąd apelacyjny w Alicante. W końcu hotele otrzymały jasny komunikat, że nie mogą korzystać w pokojach z niekodowanych sygnałów kanałów telewizyjnych (FTA) oferowanych przez nadawców bez ich zgody.” – powiedział Stefan Sporn, starszy wiceprezes ds. dystrybucji międzynarodowej w firmie RTL International.

Jak dodaje – „Ważne jest, aby zrozumieć, że decyzja hiszpańskiego sądu oraz decyzja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie „Hettegger/Edelweiss” nie są ze sobą sprzeczne. W orzeczeniu prejudycjalnym Europejski Trybunał Sprawiedliwości miał jedynie rozstrzygnąć, czy miało miejsce „odtwarzanie w miejscach dostępnych publicznie za opłatą wstępu”. Nie ustalono wówczas, czy odtwarzanie rzeczywiście stanowi „reemisję” wymagającą zgody, co uczynił teraz sąd apelacyjny.”

RTL International jest spółką należącą do Mediengruppe RTL Deutschland. Jest odpowiedzialna za udzielanie licencji na niekodowane kanały telewizyjne (FTA) grupy medialnej i innych kanałów telewizyjnych platformom telewizyjnym (telewizji kablowej, IP, OTT), a także hotelom i statkom wycieczkowym.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności