Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » RTL wygrywa proces sądowy przeciwko grupie NH Hotels w związku nielegalnym korzystaniem z kanałów telewizyjnych

RTL wygrywa proces sądowy przeciwko grupie NH Hotels w związku nielegalnym korzystaniem z kanałów telewizyjnych

Niemiecki nadawca medialny Mediengruppe RTL Deutschland (RTL) wygrał wieloletni proces przeciwko hiszpańskiej grupie hotelarskiej NH w związku z nielegalną reemisją kanałów telewizyjnych w pokojach hotelowych.

Sąd apelacyjny w Alicante orzekł, że korzystanie z kanałów telewizyjnych w pokojach hotelowych bez zgody nadawcy jest nielegalne i nakazał sieci hoteli, NH Hotels - jednej z największych w Hiszpanii, zaprzestanie tej praktyki i wypłacenie odszkodowania.

Wyrok się uprawomocnił. Decyzja sądu w Hiszpanii wyznacza kierunek oceny prawnej wykorzystania sygnału telewizyjnego, który jest zgodny z interpretacją RTL.

W uzasadnieniu wyroku sąd omówił również szczegółowo orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w tym zakresie. Biorąc pod uwagę niedawną decyzję Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości („Hettegger/Edelweiß”, sygnatura akt sprawy: C-641/15) hiszpański sąd orzekł, że korzystanie z telewizorów w pokojach hotelowych stanowi reemisję, a ta wymaga zgody nadawcy, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z sygnału telewizyjnego przez operatora telewizji kablowej.

„Bardzo się cieszymy z tego ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy przez sąd apelacyjny w Alicante. W końcu hotele otrzymały jasny komunikat, że nie mogą korzystać w pokojach z niekodowanych sygnałów kanałów telewizyjnych (FTA) oferowanych przez nadawców bez ich zgody.” – powiedział Stefan Sporn, starszy wiceprezes ds. dystrybucji międzynarodowej w firmie RTL International.

Jak dodaje – „Ważne jest, aby zrozumieć, że decyzja hiszpańskiego sądu oraz decyzja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie „Hettegger/Edelweiss” nie są ze sobą sprzeczne. W orzeczeniu prejudycjalnym Europejski Trybunał Sprawiedliwości miał jedynie rozstrzygnąć, czy miało miejsce „odtwarzanie w miejscach dostępnych publicznie za opłatą wstępu”. Nie ustalono wówczas, czy odtwarzanie rzeczywiście stanowi „reemisję” wymagającą zgody, co uczynił teraz sąd apelacyjny.”

RTL International jest spółką należącą do Mediengruppe RTL Deutschland. Jest odpowiedzialna za udzielanie licencji na niekodowane kanały telewizyjne (FTA) grupy medialnej i innych kanałów telewizyjnych platformom telewizyjnym (telewizji kablowej, IP, OTT), a także hotelom i statkom wycieczkowym.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA