Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » RTL wygrywa proces sądowy przeciwko grupie NH Hotels w związku nielegalnym korzystaniem z kanałów telewizyjnych

RTL wygrywa proces sądowy przeciwko grupie NH Hotels w związku nielegalnym korzystaniem z kanałów telewizyjnych

Niemiecki nadawca medialny Mediengruppe RTL Deutschland (RTL) wygrał wieloletni proces przeciwko hiszpańskiej grupie hotelarskiej NH w związku z nielegalną reemisją kanałów telewizyjnych w pokojach hotelowych.

Sąd apelacyjny w Alicante orzekł, że korzystanie z kanałów telewizyjnych w pokojach hotelowych bez zgody nadawcy jest nielegalne i nakazał sieci hoteli, NH Hotels - jednej z największych w Hiszpanii, zaprzestanie tej praktyki i wypłacenie odszkodowania.

Wyrok się uprawomocnił. Decyzja sądu w Hiszpanii wyznacza kierunek oceny prawnej wykorzystania sygnału telewizyjnego, który jest zgodny z interpretacją RTL.

W uzasadnieniu wyroku sąd omówił również szczegółowo orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w tym zakresie. Biorąc pod uwagę niedawną decyzję Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości („Hettegger/Edelweiß”, sygnatura akt sprawy: C-641/15) hiszpański sąd orzekł, że korzystanie z telewizorów w pokojach hotelowych stanowi reemisję, a ta wymaga zgody nadawcy, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z sygnału telewizyjnego przez operatora telewizji kablowej.

„Bardzo się cieszymy z tego ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy przez sąd apelacyjny w Alicante. W końcu hotele otrzymały jasny komunikat, że nie mogą korzystać w pokojach z niekodowanych sygnałów kanałów telewizyjnych (FTA) oferowanych przez nadawców bez ich zgody.” – powiedział Stefan Sporn, starszy wiceprezes ds. dystrybucji międzynarodowej w firmie RTL International.

Jak dodaje – „Ważne jest, aby zrozumieć, że decyzja hiszpańskiego sądu oraz decyzja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie „Hettegger/Edelweiss” nie są ze sobą sprzeczne. W orzeczeniu prejudycjalnym Europejski Trybunał Sprawiedliwości miał jedynie rozstrzygnąć, czy miało miejsce „odtwarzanie w miejscach dostępnych publicznie za opłatą wstępu”. Nie ustalono wówczas, czy odtwarzanie rzeczywiście stanowi „reemisję” wymagającą zgody, co uczynił teraz sąd apelacyjny.”

RTL International jest spółką należącą do Mediengruppe RTL Deutschland. Jest odpowiedzialna za udzielanie licencji na niekodowane kanały telewizyjne (FTA) grupy medialnej i innych kanałów telewizyjnych platformom telewizyjnym (telewizji kablowej, IP, OTT), a także hotelom i statkom wycieczkowym.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Planuje kolejne markowe hotele

W najnowszym „Hotelarzu” rozmawiamy z Arturem Kozieją, inwestorem hotelarskim który otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, otwiera Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce i (...)

Co dalej z Orbisem?

Rok 2018 był kolejnym dobrym rokiem Grupy Orbis, jeśli chodzi o przychody i wyniki hoteli w całym regionie. I dobrych wyników można się było spodziewać (...)

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w (...)

Hilton Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska z portfolio 15 marek i ponad 5600 nieruchomości z prawie 913 000 pokojami w 103 krajach, została Sponsorem Platynowym organizowanej (...)

Orbis wciąż rośnie, zysk netto za ubiegły rok to 141,9 mln zł

Grupa Orbis podsumowała ubiegł rok. Spółka podtrzymała wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych piąty rok z rzędu. Dobre wyniki operacyjne potwierdza także wzrost przychodów o +4,1% w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-19 Pokojowa Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-21 kelner Jeleśnia
  2019-02-15 Recepcja Hotel Aspen
  2019-02-19 Kucharz Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
  2019-02-12 RECEPCJONISTA/KA Hotel Centrum Sosnowiec
  2019-02-19 Kelner /-ka Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-19 Key Account Manager Warszawa
  2019-02-20 recepcjonista/ka Wrocław - Hotel Wieniawa
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA