Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 12/2018, AKTUALNOŚCI » Hotel Trends 2018 w pigułce

Hotel Trends 2018 w pigułce

Blisko 500 uczestników wzięło udział w szóstej edycji konferencji Hotel Trends Poland & CEE zorganizowanej przez „Hotelarza”, która odbyła się 26-27 listopada w hotelu Sofitel Warszawa Victoria. To największe wydarzenie hotelarskie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas wieczornej gali ogłoszeni zostali zwycięzcy konkursu na Hotelarzy Roku 2018. A już 30 maja 2019 r. odbędzie się trzecia edycja konferencji HIT – Hotel Investment Trends Poland & CEE w hotelu Renaissance Warszawa, wiosennej emanacji Hotel Trends.Konferencję zainaugurowało wystąpienie gościa specjalnego – Witolda Bańki, ministra sportu i turystyki, oraz prezentacje eksperckie Ireneusza Węgłowskiego, prezesa IGHP i wiceprezesa Orbis, oraz Thomasa Emanuela, dyrektora ds. rozwoju biznesu w STR. W trakcie dwudniowego wydarzenia odbyło się pięć paneli dyskusyjnych – pierwszego dnia oraz trzy równoległe sesje składające się z trzech modułów każda – drugiego dnia. Panele z udziałem czołowych praktyków branży hotelarskiej oraz ekspertów z Polski i zagranicy poświęcone były takim tematom jak: perspektywy i wyzwania branży hotelowej w CEE; dzierżawa – gwarancja sukcesu czy źródło przyszłych problemów; rynek pracownika – jak utrzymać jakość hotelu przy tak trudnym rynku; pokój przyszłości – jak technologia może pomóc hotelarzom zdobyć przewagę nad konkurencją oraz najem krótkoterminowy – jak wpływa na współczesne hotelarstwo.

Trzy sesje drugiego dnia Hotel Trends poświęcone były inwestycjom w hotelarstwie (prowadzone przez ekspertów z Cushman & Wakefield), marketingowi i nowoczesnym technologiom (Profitroom) oraz regulacjom w dziedzinie usług (IGHP). Podczas konferencji, która jest też największą platformą networkingową w polskiej branży hotelarskiej, Orbis uroczyście podpisał dwie umowy o zarządzanie hotelami: Mercure w Katowicach oraz kompleksem Mercure – ibis na warszawskich Bielanach (więcej na str. 10). Z kolei sieć Hilton ogłosiła oficjalnie plany otwarcia Hamptona by Hilton w Swarzędzu (więcej na str. 12). Pierwszego dnia konferencji odbyła się też gala, na której ogłoszono zwycięzców w konkursie Hotelarze Roku 2018. To jedyny w polskiej branży konkurs, w którym nagradzani są konkretni hotelarze stojący za sukcesami swoich obiektów, a nie same hotele.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach: dyrektora generalnego hotelu sieciowego oraz niezależnego, dyrektora sprzedaży i marketingu, revenue managera, hotelarza do 35. roku życia. Przyznano także tytuł Człowieka Roku Polskiego Hotelarstwa, który otrzymał Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development (więcej o wynikach konkursu na str. 18-19, a fotorelacja z gali na str. 66-67). Sponsorami strategicznymi konferencji były Orbis i Samsung, sponsorami platynowymi Marriott Int. i LG, a partnerem merytorycznym Cushman & Wakefield. •

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Orbis z umową na hotel Mercure w Sosnowcu

Grupa Orbis zawarła umowę franczyzy na 120 pokojowy hotel Mercure Sosnowiec. Inwestorem jest Glare Global Sourcing Faruque sp.j. Od l. Gilles Clavie, Orbis i Mohhamed (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA