Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 12/2018, AKTUALNOŚCI » Ponad 700 nowych pokoi w portfolio Orbisu

Ponad 700 nowych pokoi w portfolio Orbisu

Orbis podpisał w trakcie konferencji Hotel Trends dwie umowy warunkowe o zarządzanie trzema hotelami: z UBM Development na 268-pokojowy Mercure w Katowicach obok Dworca Głównego PKP oraz z Dwell Well Development na 322-pokojowy kompleks Mercure – ibis w Warszawie na Bielanach obok stacji metra Słodowiec. Obydwa mają ruszyć w 2020 r. Orbis potwierdził też podpisanie umowy franczyzowej na 120-pokojowy ibis Styles Santorini w Nowej Hucie.Hotel Mercure Katowice City Center przy ul. Młyńskiej zaoferuje restaurację Winestone, zaplecze konferencyjne, centrum fitness oraz parking podziemny i będzie budowany w zielonej certyfikacji LEED NC. – Położenie hotelu jest naprawdę wyjątkowe, w pobliżu dworca oraz Galerii Katowickiej. Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest uczynienie z tego hotelu miejsca, w którym wypada bywać w Katowicach. Wybraliśmy markę Mercure ze względu na jej elastyczność i możliwość stworzenia hotelu lifestyle'owego, takiego jak Mercure Kraków Stare Miasto – powiedział Rudolf Grossmayer, dyrektor zarządzający UBM Development AG, podczas uroczystości podpisywania umowy na konferencji Hotel Trends. – Katowice wyrastają na czołową metropolię w południowej części Polski, zasługującą na znakomicie położony hotel średniej kategorii – ocenił. Gilles Clavie, prezes zarządu Orbis, podkreślał, że grupa konsekwentnie, zgodnie ze strategią przyspiesza rozwój sieci AccorHotels w Polsce i w całym regionie Europy Wschodniej. – Jesteśmy dumni, że UBM Development, czołowy deweloper hoteli w Europie, wybrał Orbis do zarządzania tym doskonale położonym hotelem w Katowicach.

Wierzymy, że jest to dopiero początek dłuższej i szerszej współpracy. Drugiego dnia targów podpisano umowę na kompleks hotelowy w Warszawie przy ul. Sacharowa ze 137 pokojami pod marką Mercure i ze 185 pod marką ibis. Zaplanowano tam również dużą powierzchnię na klub fitness w podziemiu o pow. 1,6 tys. m kw., przestrzeń coworkingową o pow. 1,1 tys. m kw., którą również zarządza Orbis, oraz 238 miejsc postojowych. – Dwell Well Development jest częścią Fundamental Group, firmy o ugruntowanej pozycji na rynku budowlanym. Jesteśmy znani przede wszystkim jako wiarygodny generalny wykonawca ciekawych projektów, ale nie ukrywamy, że mamy ambicje dewelopera w segmencie hoteli, akademików, mieszkań na wynajem.

Partnerstwo z Grupą Orbis i AccorHotels dodaje nowej jakości na bardzo konkurencyjnym rynku hotelowo- lifestyle'owym. Mercure i ibis są topowymi markami w Europie i na świecie, stąd nasz wybór – powiedział Łukasz Komornicki, prezes Dwell Well Development. Firma planowała tam wcześniej projekt Sacharowa Business and Science Center ze 142 pokojami akademickimi oraz 144 hotelowymi pod wynajem długoterminowy wraz z powierzchniami wspólnymi i coworkingiem. Orbis potwierdził też oficjalnie informacje, które publikowaliśmy w majowym „Hotelarzu”, o podpisaniu umowy franczyzowej na 120-pokojowy hotel w Nowej Hucie, który powstaje z rozbudowy hotelu Santorini z 27 pokojami przy ul. Bulwarowej. Ibis Styles Santorini otwarty ma być do końca 2019 r.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Orbis z umową na hotel Mercure w Sosnowcu

Grupa Orbis zawarła umowę franczyzy na 120 pokojowy hotel Mercure Sosnowiec. Inwestorem jest Glare Global Sourcing Faruque sp.j. Od l. Gilles Clavie, Orbis i Mohhamed (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA