Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 12/2018, AKTUALNOŚCI » AccorHotels chce wycofać Orbis z giełdy

AccorHotels chce wycofać Orbis z giełdy

Grupa AccorHotels, blisko 53-procentowy udziałowiec Orbisu, ogłosiła wezwanie do sprzedaży wszystkich pozostających poza jej kontrolą akcji spółki, oferując po 87 zł za sztukę, czyli łącznie blisko 1,9 mld zł. Zapisy przyjmowane są do 18 stycznia.

Oferta dotyczy 21,8 mln akcji Orbisu, które pozwalają reprezentować na walnym zgromadzeniu spółki 47,3 proc. głosów. Wezwanie ma charakter bezwarunkowy. Zapisy na sprzedaż akcji przyjmowane są do 18 stycznia. Transakcja nabycia papierów planowana jest na 23 stycznia. Jeśli w wyniku wezwania AccorHotels uzyska co najmniej 90 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, przeprowadzi przymusowy wykup pozostałych akcji. Obecnie 27 proc. akcji Orbisu znajduje się w wolnym obrocie na GPW, a 20 proc. posiadają Otwarte Fundusze Emerytalne National Nederlanden, Aviva BZ WBK i Metlife. Cena 87 zł oznacza premię w wysokości ok. 20 proc. wobec ceny zamknięcia na sesji w dniu poprzedzającym ogłoszenie (26 listopada, gdy kosztowały 75,8 zł), ok. 11 proc. premii wobec średniego kursu akcji Orbisu za ostatnie trzy miesiące i ok. 3 proc. wobec średniego kursu za sześć miesięcy. Tuż po ogłoszeniu wezwania ceny akcji na giełdzie przebiły 90 zł, w połowie grudnia przekroczyły już 94 zł (a jeszcze w połowie listopada ok. 65 zł). •

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Orbis z umową na hotel Mercure w Sosnowcu

Grupa Orbis zawarła umowę franczyzy na 120 pokojowy hotel Mercure Sosnowiec. Inwestorem jest Glare Global Sourcing Faruque sp.j. Od l. Gilles Clavie, Orbis i Mohhamed (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA