Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Z Branży » Port w Sztynorcie z kompleksem noclegowo-gastronomicznym ma nowego właściciela

Port w Sztynorcie z kompleksem noclegowo-gastronomicznym ma nowego właściciela


21 grudnia w Sądzie Rejonowym w Giżycku odbyła się licytacja komornicza 52-hektarowej działki nad Jeziorem Sztynorckim, na której znajduje się największy w Polsce port śródlądowy wraz kompleksem noclegowo-gastronomicznym. Działka, która wystawiana była na licytację od 2014 roku, znalazła w końcu nowego nabywcę, który jednak na razie zostaje anonimowy.

O kłopotach finansowych właściciela wiadomo było od lat. Spółka Alterco (w 2011 r. kupiła od Orbisu razem z rodziną Gesslerów hotel Francuski w Krakowie, dwa lata później firma zbankrutowała) wraz ze spółkami powiązanymi kapitałowo była do tego stopnia zadłużona, że w hipotece działki w Sztynorcie wpisanych było wielu wierzycieli. Pierwsza licytacja komornicza miała się odbyć w 2014 roku, lecz została w ostatniej chwili została anulowana, o co wniósł jeden z wierzycieli. W 2015 r. odbyła się licytacja z ceną wywoławczą 30,1 mln zł (wartość całej nieruchomości oszacowana była na 40,3 mln zł), jednak wówczas nie znalazł się na nią chętny, podobnie jak w lipcu ub.r., gdy odbyła się druga licytacja z ceną wywoławczą 15,1 mln zł. W końcu licytacja z 21 grudnia okazała się skuteczna. Co zrobi z całym terenem nowy nabywca? Jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że miejsce ma odzyskać blask i stać się nowym modnym miejscem na Mazurach. Sztynort ma być przyjazny zarówno żeglarzom, jak i osobom chcącym odpocząć w nad jeziorem w komfortowych warunkach i w zgodzie z naturą.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Krzysztof Kraskowski dyrektorem hotelu Seaside Park

Krzysztof Kraskowski, którego niedawno na stanowisku dyrektora Golden Tulip Międzydroje Residence zastąpił Marcin Ładny (pisaliśmy o tym TUTAJ), objął właśnie stanowisko dyrektora generalnego powstającego w (...)

Pomóżmy wspólnie: specjalne szkolenie dla hotelarzy

POD PATRONATEM HOTELARZA 26 lutego w Art Hotelu we Wrocławiu odbędzie się specjalne, charytatywne szkolenie dla hotelarzy. Całkowity dochód przekazany zostanie na Fundację Wrocławskie Hospicjum (...)

Flagi na hotelach Chopin Airport Development opuszczone do połowy masztu

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza zarząd państwowej spółki hotelowej Chopin Airport Development podjął decyzję o opuszczeniu do połowy masztu flag (...)

Nowy partner w Hotel Professionals Management Group

Do grona partnerów spółki Hotel Professionals Management Group (HPMG) dołączyła Katarzyna Stiller-Romanowska, która od blisko dwóch lat pełni w spółce funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Z (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA