Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » Port w Sztynorcie z kompleksem noclegowo-gastronomicznym ma nowego właściciela

Port w Sztynorcie z kompleksem noclegowo-gastronomicznym ma nowego właściciela


21 grudnia w Sądzie Rejonowym w Giżycku odbyła się licytacja komornicza 52-hektarowej działki nad Jeziorem Sztynorckim, na której znajduje się największy w Polsce port śródlądowy wraz kompleksem noclegowo-gastronomicznym. Działka, która wystawiana była na licytację od 2014 roku, znalazła w końcu nowego nabywcę, który jednak na razie zostaje anonimowy.

O kłopotach finansowych właściciela wiadomo było od lat. Spółka Alterco (w 2011 r. kupiła od Orbisu razem z rodziną Gesslerów hotel Francuski w Krakowie, dwa lata później firma zbankrutowała) wraz ze spółkami powiązanymi kapitałowo była do tego stopnia zadłużona, że w hipotece działki w Sztynorcie wpisanych było wielu wierzycieli. Pierwsza licytacja komornicza miała się odbyć w 2014 roku, lecz została w ostatniej chwili została anulowana, o co wniósł jeden z wierzycieli. W 2015 r. odbyła się licytacja z ceną wywoławczą 30,1 mln zł (wartość całej nieruchomości oszacowana była na 40,3 mln zł), jednak wówczas nie znalazł się na nią chętny, podobnie jak w lipcu ub.r., gdy odbyła się druga licytacja z ceną wywoławczą 15,1 mln zł. W końcu licytacja z 21 grudnia okazała się skuteczna. Co zrobi z całym terenem nowy nabywca? Jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że miejsce ma odzyskać blask i stać się nowym modnym miejscem na Mazurach. Sztynort ma być przyjazny zarówno żeglarzom, jak i osobom chcącym odpocząć w nad jeziorem w komfortowych warunkach i w zgodzie z naturą.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA