Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » „Ceramiczny” ibis Styles Bolesławiec w 2020 roku

„Ceramiczny” ibis Styles Bolesławiec w 2020 roku


Bolesławiec to miasto nierozerwalnie kojarzące się z ceramiką, jej kobaltowym kolorem oraz niepowtarzalnymi wzorami. Dlatego motywem przewodnim powstającego według  projektu pracowni Tremend hotelu ibis Styles Bolesławiec są nawiązania do historii oraz procesu powstawania tutejszej ceramiki. Hotel z 65 pokojami otwarty ma być w przyszłym roku.

Goście hotelu już po przekroczeniu progu będą mogli zapoznać się z pierwszym etapem formowania kształtu i rzeźby naczyń.  Funkcję stanowisk recepcyjnych będą tu pełnić dwie filiżanki. Ich kolory odzwierciedlają barwniki używane do nakładania wzorów na naczyniach (kolor kobaltowy przed wypaleniem ma barwę wrzosową – tak jak kolor na jednym ze standów recepcyjnych). Do kolejnych stref hotelu gości poprowadzi grafika z motywem rozprzestrzeniającego się barwnika. W głębi, na wprost wejścia znajdzie się zakątek dla dzieci z instalacją ścienną do zabawy, gdzie będzie można tworzyć własne wzory bądź napisy poprzez wkładanie klocków do perforowanej ścianki. W pobliżu znajdzie się strefa lounge, a nad nią  grafika bolesławieckich kubków. W strefach wspólnych architekci postawili na zabawę formą. Widać to będzie m.in. w kolorystyce i różnorodności przeszyć na tapicerkach krzeseł czy lampie z kolekcji Symetria. Uwagę zwraca również duży wspólny stół w kształcie koła garncarskiego z hokerami przypominającymi siedziska warsztatowe. Kolejnym elementem jest wykładzina ze spersonalizowanym motywem geometrycznym w różnych odcieniach błękitu.  Całość zostanie dopełniona oświetleniem w kształcie filiżanek, a numery pokoi znajdą się na tradycyjnych bolesławieckich talerzach. Cała podróż po świecie ceramiki zakończy się w kobaltowo- żółtych pokojach. Tu także nie zabraknie odwołań do motywu przewodniego – na wykładzinie pojawią się wzory inspirowane wirującym kołem garncarskim, ceramiczne wzory ozdobią także panel ścienny.

Hotel położony będzie w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Biuro projektowe Tremend zajęło się zarówno projektem bryły, jak i architektury wnętrz, występuje także w roli inżyniera kontraktu. Realizacja powstaje we współpracy ze spółką ibis Bolesławiec, która podpisała umowę franczyzową z Orbisem w 2016 r., a generalnym wykonawcą jest firma M&J z Żar.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-07 Recepcjonistka/Recepcjonista Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-07 Sales Manager Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-07 Portier Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
  2019-02-15 Recepcja Hotel Aspen
  2019-02-05 Recepcjonistka Kudowa Zdrój
  2019-02-07 Kelner/ka Warszawa
  2019-02-12 Kierownik Zmiany Bankietów Arche Hotel Krakowska
  2019-02-05 Kelnerka/kelner Czajowice
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA