Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Z Branży » 2,8 tys. zł miesięcznie przychodu z apartamentów Bukowa Góra w Wiśle

2,8 tys. zł miesięcznie przychodu z apartamentów Bukowa Góra w Wiśle


Właściciele apartamentów w inwestycji Bukowa Góra w Wiśle zarabiali w 2018 r. na wynajmie średnio 2,8 tys. zł miesięcznie, a rekordowy dochód wyniósł 40 tys. zł rocznie. Średnioroczne obłożenie apartamentów wynosiło 42 proc.  – wynika z informacji spółki ApartView, zajmującej się wynajmem 42 apartamentów wakacyjnych w Bukowej Górze  (i dwóch domów w Osadzie Zamkowej w Pasymiu na Mazurach). Przez apartamenty przewinęło się łącznie ok. 5 tys. turystów. 

– W pierwszym pełnym roku działalności naszej spółki, która jest tak naprawdę jeszcze na etapie start up’u i zarządza w tej chwili 42 apartamentami, przekroczyliśmy 1,5 mln zł obrotu – mówi Jacek Twardowski z Kristensen Group, firmy, która jest założycielem ApartView. Jak wynika z danych z systemu rezerwacji ApartView, najlepszymi miesiącami były luty i sierpień, gdy obłożenie wynosiło ponad 65 proc. Najwięcej turyści musieli zapłacić za wynajem na Sylwestra. Wtedy ceny dochodziły do 1380 zł za noc (apartament dla siedmiu osób). W miesiącach mniej popularnych np. w listopadzie czy kwietniu, najniższe ceny wynosiły ok. 170 zł za noc. – W ciągu roku niemal podwoiliśmy liczbę zarządzanych przez nas apartamentów. Uwzględniając odpowiednią liczbę miesięcy wynajmu przypadającą na jednego właściciela, można przyjąć, że zarobił on średnio 2,8 tys. zł miesięcznie – mówi Żaneta Kaczmarzyk z ApartView. Wysokość zarobku z wynajmu zależy od wielkości apartamentu. Najmniejsze lokale do 40 m kw. osiągają dochód w skali roku ponad 29 tys. zł, większe do 60 m kw. – ponad 36 tys. zł, a największe od 60 m kw. – ponad 40 tys. zł.

Na popularność wynajmu danego apartamentu ma wpływ jego wyposażenie. Właściciele, którzy zainwestowali w wyróżnienie swojego lokalu np. poprzez sztukę, przestrzeń dla dzieci czy huśtawkę na balkonie, potrafią zarobić prawie dwa więcej niż inni. Rekordziści osiągnęli dochód 40 tys. zł w ciągu roku – już po odliczeniu prowizji ApartView. Największe zapotrzebowanie jest na apartamenty 2- i 3-pokojowe. – Powracający turyści stanowią u nas już całkiem sporą grupę, to ok. 40 proc. wszystkich u nas wynajmujących – mówi Żaneta Kaczmarzyk. Mniejsze apartamenty cieszą się popularnością wśród par, a do historii firmy przeszły  romantyczne oświadczyny zorganizowane właśnie w apartamentach ApartView.

Blisko 90 proc. wszystkich rezerwacji w apartamentach ApartView jest dokonywana przez Polaków. Coraz częściej pojawiają się goście z krajów sąsiednich, a także Brytyjczycy, Norwegowie, Holendrzy, Włosi, Francuzi, Węgrzy, Belgowie czy Finowie. Zdarzali się też Amerykanie, Portorykańczycy, Izraelczycy, Chińczycy czy mieszkańcy Arabii Saudyjskiej, Republiki Środkowoafrykańskiej i Omanu. – Gości, których pochodzą z dalekich krajów pytamy się oczywiście, skąd się o nas dowiedzieli i dlaczego wybierają wypoczynek w Wiśle – mówi Żaneta Kaczmarzyk. – Okazuje się, że przyciągają ich międzynarodowe wydarzenia sportowe typu inauguracja skoków narciarskich czy wielka, regionalna, folklorystyczna impreza Tydzień Kultury Beskidzkiej. A turyści z Wielkiej Brytanii twierdzą, że ferie zimowe w Wiśle to koszt znacznie niższy niż w Alpach, a warunki narciarskie i zaplecze są dla nich wystarczająco dobre.

ApartView powstało jesienią 2017 r. z inicjatywy Kristensen Group, dewelopera specjalizującego się w apartamentach wakacyjnych. Spółka na razie zarządza lokalami wybudowanymi właśnie przez tego dewelopera.

 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-11 Kosmetolog Gniew
  2019-02-05 Kelnerka/kelner Czajowice
  2019-02-07 Pracownik Działu Technicznego/Konserwator Warszawa
  2019-02-06 Pracownik recepcji Gdynia
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-08 Masażysta / pracownik SPA Gniew
  2019-02-07 Pokojowa/pokojowy Poznań
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-12 RECEPCJONISTA/KA Hotel Centrum Sosnowiec
  2019-02-07 Portier Renaissance Warsaw Airport Hotel
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA