Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Orbis przenosi centralę, a w poprzedniej planuje hotel – MGallery?

Orbis przenosi centralę, a w poprzedniej planuje hotel – MGallery?


Grupa Orbis wynajęła blisko 2,4 tys. m kw. powierzchni w biurowcu Lumen, znajdującym się obok Dworca Centralnego w kompleksie ze Złotymi Tarasami. Wiosną przeniesie tam swoją centralę, która od lat 50. mieściła się przy ul Brackiej. Z kolei kamienica przy Brackiej przeznaczona ma być na hotel.

Obecna siedziba Orbisu


W transakcji Orbisowi doradzała agencja Cushman & Wakefield, a właściciela budynku reprezentowała agencja JLL. – Grupa Orbis jest bardzo aktywnym podmiotem na rynku nieruchomości komercyjnych, jednak po raz pierwszy realizujemy proces relokacji biura w tak dużej skali. Decydując o wyborze nowej lokalizacji warszawskiej siedziby kierowaliśmy się wynikami ankiety przeprowadzonej wśród pracowników Grupy, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem siedziby w centrum miasta. Ważnymi czynnikami mającymi wpływ na wybór były również: dostępność komunikacji publicznej, w tym dogodnego połączenia z lotniskiem Chopina, usługi dodatkowe oferowane w bezpośredniej okolicy oraz satysfakcjonujące warunki finansowe najmu  – opisują Dominik Sołtysik, członek zarządu i chief development & investment officer Orbis S.A. Małgorzata Gajuk, dyrektor ds. asset management Orbis S.A.

Przyszła siedziba Orbisu


Według Małgorzaty Arseniuk, starszego konsultanta w dziale wynajmu powierzchni biurowych w JLL, biurowiec Lumen stanowi jeden z najbardziej prestiżowych adresów biurowych w Warszawie. – Bezpośredni dostęp do rozbudowanej komunikacji miejskiej i szerokiego wachlarza usług w ramach kompleksu zakupowo- rozrywkowego Złote Tarasy sprawia, że budynek od lat wynajęty jest na wysokim poziomie ponad 90 proc. – mówi Małgorzaty Arseniuk.

W obecnej siedzibie przy ul. Brackiej 16 centrala Orbisu mieściła się od lat 50. XX wieku. Kamienica powstała w latach 80. XIX wieku. W czasie II wojny uległa znaczącym zniszczeniom, dlatego po wojnie  rozebrano ją do wysokości pierwszego piętra, a następnie odbudowano 5-piętrowy budynek już w stylu socrealistycznym. Po wyprowadzce wiosną tego roku do Lumenu, Orbis rozważa przeznaczenie budynku przy ul. Brackiej na hotel pod jedną ze swoich butikowych marek.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Ewa Michałowska dyrektorem IBB Andersia Hotel w Poznaniu

Ewa Michałowska od kilkunastu lat związana z branżą hotelarską, została dyrektorem generalnym hotelu IBB Andersia w Poznaniu. Pracowała w sieci Domina Hotels & Resorts w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności