Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Z Branży » Przy Tauron Arenie w Krakowie powstać ma sieciowy hotel za 120 mln zł

Przy Tauron Arenie w Krakowie powstać ma sieciowy hotel za 120 mln zł


Krakowska Agencja Rozwoju Miasta, do której należy Tauron Arena, planuje wybudowanie przy hali widowiskowej hotelu. Jego koszt szacowany jest 100-120 mln zł, a budowa rozpocząć ma się w 2020 r.

Hotel planowany jest przy ul. Lema na działce zarezerwowanej obok hali i działać pod sieciową marką, która ma być wybrana w tym roku. Obecnie trwają ustalenia dotyczące sposobu finansowania inwestycji.

Otwarta w 2014 r. Tauron Arena jest największą halą widowiskowo-sportową w Polsce. Może pomieścić ponad 20 tys. widzów podczas koncertów i 15 tys. podczas zawodów sportowych. W 2018 r. zorganizowano w niej 165 wydarzeń,  przychidy wyniosły 17,8 mln zł przychodu i 1,7 mln zł zysku. Jednak, jak przyznają przedstawiciele ARM, w porównaniu do innych tego typu obiektów krajowych i zagranicznych, z którymi konkuruje o przyciągnięcie dużych wydarzeń, minusem jest mała liczba miejsc hotelowych w bliskim sąsiedztwie hali. Najbliżej położony jest kompleks DoubleTree by Hilton – Hampton by Hilton w odległości ok. 1,5 km.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-06 Recepjonistka/ Recepcjonista Polonia Palace Hotel
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
  2019-02-06 Barman Kraków
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-07 Recepcjonistka/Recepcjonista Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-07 Pracownik Działu Technicznego/Konserwator Warszawa
  2019-02-15 Recepcja Hotel Aspen
  2019-02-12 Kierownik Zmiany Bankietów Arche Hotel Krakowska
  2019-02-07 Kelnerka/Kelner Renaissance Warsaw Airport Hotel
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA