Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » MSiT pracuje nad platformą informacyjną o usługach noclegowych

MSiT pracuje nad platformą informacyjną o usługach noclegowych


W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się I posiedzenie Komitetu Sterującego do spraw realizacji przez Ministra Sportu i Turystyki zadań określonych w Porozumieniu o partnerstwie na rzecz wspólnego przygotowania i realizacji projektu „Otwarte dane plus”.

Komitet Sterujący jest organem pomocniczym Ministra Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki jest odpowiedzialne za prowadzenie systemu z aktualnymi danymi Centralnego Wykazu Obiektów Hotelarskich. W ramach projektu powstanie nowoczesny system dla turystów, umożliwiający szeroki dostęp do informacji na temat wszystkich usług noclegowych. Platforma, dzięki integracji z innymi rejestrami, może również zawierać m.in. informacje o obiektach przystosowanych dla niepełnosprawnych, instytucjach kulturowych, ścieżkach turystycznych.

MSiT do udziału w pracach nad projektem zaprosiło ekspertów z branży: Gheorghe Mariana Cristescu – prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego,  przewodniczącego Społecznej Rady Turystyki, Krzysztofa Szadurskiego – wiceprezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Arkadiusza Osipiuka – wicedyrektora Departamentu Komunikacji Internetowej w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Projekt „Otwarte dane plus” stanowi kontynuację projektu „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja”, który jest obecnie realizowany w Ministerstwie Cyfryzacji i ma na celu stworzenie systemowych rozwiązań poprawiających dostępność i jakość danych publicznych oraz zwiększających możliwości ich ponownego wykorzystywania. Projekt otrzymał ponad 30 mln zł dofinansowania z środków Unii Europejskiej i ma być realizowany do 2021 r.

 


Komentarze: 2 dla “MSiT pracuje nad platformą informacyjną o usługach noclegowych”

  1. to fikcja – jak można tworzyć taką platformę bez udziału IGHP. A eksperci? – Cygan to taki Obajtek polskiego hotelarstwa

  2. Piękny Roman

    Ty przecztałeś w ogóle ten artykuł, czy komentujesz po samym tytule. W treści stoi jak wół, że ministerstwo jako jednego z trzech ekspertów zaprosiło „Krzysztofa Szadurskiego – wiceprezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego”

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA