Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Przy krakowskich Błoniach powstanie Qubus z 263 pokojami?

Przy krakowskich Błoniach powstanie Qubus z 263 pokojami?


W Krakowie przy Błoniach rozpoczęły się prace przygotowawcze przy budowie 4-gwiazdkowego   hotelu z 263 pokojami i basenem. Hotel będzie prowadziła „polska sieć, która ma już jeden swój obiekt w Krakowie”. Inwestorem jest firm KKS Investment, do której należy m.in. Qubus Hotel w Gdańsku. Nowy hotel powstaje obok planowanego obiektu Błonia Park z 220 apartamentami hotelowymi, które miały być sprzedawane w systemie condo, ale sprzedaż została wstrzymana.Hotel przy skrzyżowaniu al. 3 Maja i ul. Reymana w pobliżu stadionu Wisły Kraków będzie miał sześć pięter. Znajdzie się w nim m.in. garaż podziemny na 83 samochody. Obiekt zaprojektowała krakowska pracownia AT Architekci. Prace przygotowawcze mają zakończyć się wiosną i wówczas ruszyłaby właściwa budowa. Przewidywany termin oddania hotelu do użytku to druga połowa 2021 r. KKS Investment to grupa kapitałowa, której filarem jest międzynarodowa działalność transportowa. Od kilkunastu lat działa też na rynku deweloperskim, skupiając się głównie na przebudowie i rozbudowie obiektów o cechach zabytkowych w Krakowie. W 2009 r. otworzyła też w przebudowanym spichlerzu na Wyspie Spichrzów w Gdańsku Qubus Hotel, który wydzierżawiła sieci Qubus Hotel Management.

Tuż obok planowane hotelu trzy lata temu rozpoczęła się inwestycja aparthotelowa firmy Portfel Inwestycyjny w projekt Błonia Park, w którym obok apartamentów z funkcją hotelową przewidziano również strefę SPA & wellness z basenem, restaurację i sale konferencyjne. Jednak wzbudziła ona duże kontrowersje w Krakowie, a sprawę na wniosek Urzędu Miasta badała nawet prokuratura, ponieważ inwestor otrzymał zgodę na budowę hotelu, a budował condohotel z apartamentami sprzedawanymi indywidualnym nabywcom, czyli „lokalne mieszkalne”. Cała kwestia sprowadzała się generalnie do braku świadomości (i definicji), co to jest aparthotel i co to jest  condo („Nie znam takiego hotelu, w którym sprzedawane by były apartamenty. Dlatego sprawa wymaga wyjaśnienia, a najlepszym organem do tego jest właśnie prokuratura” mówiła w 2016 r. wiceprezydent Krakowa Elżbieta Koterba lokalnemu wydaniu „Gazety Wyborczej”). Sprawa została umorzona. Budowa osiągnęła doszła do etapu surowego zamkniętego, jednak jak donosi „Dziennik Polski” obecnie inwestycja jest wstrzymana. „– Projekt wstrzymaliśmy, by nie budzić niepotrzebnych emocji. Zastanawiamy się, co z tym fantem dalej zrobić – mówi nam Maciej Zientara, szef rady nadzorczej spółki Błonia Park. Obiekt był określany jako aparthotel, czyli hotel, który ma wielu właścicieli. Oferowano w nim apartamenty na sprzedaż. Jak się okazuje, sprzedaż ta jest zawieszona, a podpisane umowy skasowane. Spółka szuka obecnie pomysłu, stara się wyłonić ostateczną formułę funkcjonowania hotelu. Jak słyszymy, ideałem dla inwestora byłoby, by ktoś od niego kupił obiekt”.

1 Komentarz dla “Przy krakowskich Błoniach powstanie Qubus z 263 pokojami?”

  1. Napewno Qubus, a nie bo ja wiem…Q hotel lub Q plus ?:)

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności