Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Przy krakowskich Błoniach powstanie Qubus z 263 pokojami?

Przy krakowskich Błoniach powstanie Qubus z 263 pokojami?


W Krakowie przy Błoniach rozpoczęły się prace przygotowawcze przy budowie 4-gwiazdkowego   hotelu z 263 pokojami i basenem. Hotel będzie prowadziła „polska sieć, która ma już jeden swój obiekt w Krakowie”. Inwestorem jest firm KKS Investment, do której należy m.in. Qubus Hotel w Gdańsku. Nowy hotel powstaje obok planowanego obiektu Błonia Park z 220 apartamentami hotelowymi, które miały być sprzedawane w systemie condo, ale sprzedaż została wstrzymana.Hotel przy skrzyżowaniu al. 3 Maja i ul. Reymonta w pobliżu stadionu Wisły Kraków będzie miał sześć pięter. Znajdzie się w nim m.in. garaż podziemny na 83 samochody. Obiekt zaprojektowała krakowska pracownia AT Architekci. Prace przygotowawcze mają zakończyć się wiosną i wówczas ruszyłaby właściwa budowa. Przewidywany termin oddania hotelu do użytku to druga połowa 2021 r. KKS Investment to grupa kapitałowa, której filarem jest międzynarodowa działalność transportowa. Od kilkunastu lat działa też na rynku deweloperskim, skupiając się głównie na przebudowie i rozbudowie obiektów o cechach zabytkowych w Krakowie. W 2009 r. otworzyła też w przebudowanym spichlerzu na Wyspie Spichrzów w Gdańsku Qubus Hotel, który wydzierżawiła sieci Qubus Hotel Management.

Tuż obok planowane hotelu trzy lata temu rozpoczęła się inwestycja aparthotelowa firmy Portfel Inwestycyjny w projekt Błonia Park, w którym obok apartamentów z funkcją hotelową przewidziano również strefę SPA & wellness z basenem, restaurację i sale konferencyjne. Jednak wzbudziła ona duże kontrowersje w Krakowie, a sprawę na wniosek Urzędu Miasta badała nawet prokuratura, ponieważ inwestor otrzymał zgodę na budowę hotelu, a budował condohotel z apartamentami sprzedawanymi indywidualnym nabywcom, czyli „lokalne mieszkalne”. Cała kwestia sprowadzała się generalnie do braku świadomości (i definicji), co to jest aparthotel i co to jest  condo („Nie znam takiego hotelu, w którym sprzedawane by były apartamenty. Dlatego sprawa wymaga wyjaśnienia, a najlepszym organem do tego jest właśnie prokuratura” mówiła w 2016 r. wiceprezydent Krakowa Elżbieta Koterba lokalnemu wydaniu „Gazety Wyborczej”). Sprawa została umorzona. Budowa osiągnęła doszła do etapu surowego zamkniętego, jednak jak donosi „Dziennik Polski” obecnie inwestycja jest wstrzymana. „– Projekt wstrzymaliśmy, by nie budzić niepotrzebnych emocji. Zastanawiamy się, co z tym fantem dalej zrobić – mówi nam Maciej Zientara, szef rady nadzorczej spółki Błonia Park. Obiekt był określany jako aparthotel, czyli hotel, który ma wielu właścicieli. Oferowano w nim apartamenty na sprzedaż. Jak się okazuje, sprzedaż ta jest zawieszona, a podpisane umowy skasowane. Spółka szuka obecnie pomysłu, stara się wyłonić ostateczną formułę funkcjonowania hotelu. Jak słyszymy, ideałem dla inwestora byłoby, by ktoś od niego kupił obiekt”.

1 Komentarz dla “Przy krakowskich Błoniach powstanie Qubus z 263 pokojami?”

  1. Napewno Qubus, a nie bo ja wiem…Q hotel lub Q plus ?:)

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-05 Kelnerka/kelner Czajowice
  2019-02-07 Kelner/ka Warszawa
  2019-02-05 Recepcjonistka Kudowa Zdrój
  2019-02-07 Recepcjonistka/Recepcjonista Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-06 Pracownik recepcji Gdynia
  2019-02-07 Portier Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-07 Kelnerka/Kelner Renaissance Warsaw Airport Hotel
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA