W Ostródzie powstanie Radisson Blu. Inwestorem Artur Kozieja   INWESTYCJE

Artur Kozieja, właściciel hoteli Metropolo by Golden Tulip w Krakowie i Lake Hill w Karkonoszach, kupił niedokończoną inwestycję w kompleks hotelowy w Ostródzie, wystawioną na sprzedaż przez syndyka za 31 mln zł, i podpisał umowę z Radisson Hotel Group na uruchomienie Radissona Blu. 4-gwiazdkowy hotel z 241 pokojami, aquaparkiem, SPA o powierzchni 400 m kw. i częścią konferencyjną na tysiąc osób otwarty ma być w pierwszej połowie 2021 r. Zarządzać nim będzie sieć Radisson.

Budowa kompleksu Hotel & Resort Plaza by Condohotels nad Jeziorem Drwęckim zaczęła się w 2011 r. i zakończyć się miała w 2013 r. Jednak po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego prace zamarły z powodu problemów finansowych firmy OPB (właściciela Condohotels Group). Ostatecznie firma OPB Development znalazła się w upadłości likwidacyjnej, a syndyk wystawił na sprzedaż należące do niej nieruchomości. Ostródzki kompleks na 4,2-hektarowej działce, z głównym budynkiem hotelowym o powierzchni 16,2 tys. m kw., gdzie znaleźć się miało 161 pokoi, połączonym z nim drugim budynkiem o powierzchni 3,1 tys. m kw. z 80 pokojami i budynkiem aquaparku o powierzchni 2,3 tys. m kw., wyceniony został na 31 mln zł. Kilka lat temu przedwstępną umowę kupna podpisała ostródzka firma Investimento Sławomira Janowicza, właściciela firmy Fortuna z branży automatów do gier, który zmarł na początku tego roku. W lipcu nieruchomość odkupił Artur Kozieja.

Radisson Blu będzie pierwszym sieciowym hotelem na Warmii i Mazurach, nie licząc 28-pokojowego Best Western Plus w Olsztynie. Międzynarodowe sieci uznawały ten region za trudny rynek hotelarski z powodu bardzo niskiego obłożenia poza sezonem. – Dzięki nowym inwestycjom w infrastrukturę drogową, m.in. trasę S7, ta część Mazur jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą kraju. Grupą docelową tego hotelu będą rodziny przyciągane przez aquapark, a poza sezonem korporacje, którym zaoferujemy duże zaplecze konferencyjne, jakie ma niewiele obiektów w Polsce – mówi „Hotelarzowi” Artur Kozieja. – Obok obiektu znajduje się stadion miejski i kompleks boisk ze sztucznym oświetleniem, a także park z kortami tenisowymi, ścianką wspinaczkową i wieloma innymi atrakcjami, więc chcemy też ściągnąć drużyny piłkarskie na zgrupowania.

W listopadzie gotowy ma być już pokój wzorcowy tzw. mock-up room. Projektantem wnętrz jest studio Club Design z Olsztyna, które było zaangażowane w tę inwestycję za czasów Condohotels Group.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *