W Krakowie powstanie 259-pokojowy ibis Styles   TRANSAKCJE

Jesienią 2021 r. roku w Krakowie przy ul. Mogilskiej otwarty ma zostać ibis Styles z 259 pokojami i 166 miejscami parkingowymi. Inwestycję rozpoczęła firma UBM Investment, a ostatnio sprzedała ją wraz z powstającym hotelem Mercure w Katowicach funduszowi Union Investment za 86 mln euro.

Krakowski ibis, który powstaje w pobliżu skrzyżowania ul. Mogilskiej z Cystersów, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju zaoferuje m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz dużo stojaków rowerowych. Również Mercure Katowice z 268 pokojami przy Dworcu Głównym PKP (więcej pisaliśmy TU) powstaje pod hasłem „green & clean” w zielonej certyfikacji LEED NC i spełniać ma najwyższe wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju np. dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów i mebli z recyklingu. Hotelem Mercure zarządzać będzie Accor.

W styczniu UBM sprzedał obydwa hotele funduszowi Union Investment. Przejęte projekty deweloperskie stanowią pierwsze elementy portfela nowego funduszu UII EuropeanM. Inwestuje on głównie w cztery rodzaje nieruchomości komercyjnych: biurowe, hotelowe, logistyczne i handlowe. Główny nacisk położony jest na zakup europejskich nieruchomości klasy średniej, których ceny znajdują się w przedziale kilkudziesięciu milionów euro, a same obiekty charakteryzują się funkcjonalną i ponadczasową architekturą oraz zrównoważonymi przepływami pieniężnymi. Jego docelowa wielkość wynosi ok. 1 mld euro. – UII EuropeanM stanowi naturalne i strategiczne uzupełnienie naszej oferty produktowej dla klientów instytucjonalnych. Profil funduszu ma na celu wykorzystanie okazji inwestycyjnych na europejskich rynkach nieruchomości, również takich, których nie obejmuje tradycyjny profil inwestycyjny core – mówi Wolfgang Kessler, członek zarządu Union Investment Institutional Property GmbH.

W portfolio Union Investment znajdują się już m.in. hotele Radisson Blu i Park Inn by Radisson w Krakowie, Radisson Blu we Wrocławiu oraz Holiday Inn w Warszawie i Gdańsku (wszystkie kupione od UMB), a także Hampton by Hilton City Center w Warszawie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *