Orle Gniazdo Szczyrk przekształci się w Mercure z 453 pokojami   INWESTYCJE

Accor podpisał umowę franczyzy ze spółką Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk na prowadzenie hotelu Mercure Szczyrk Resort. Obiekt po planowanej rozbudowie przyjmie pierwszych gości na przełomie 2023/24 roku. W ofercie nowego hotelu Mercure znajdzie się 453 pokoi, park wodny oraz centrum konferencyjne.

Mercure Szczyrk Resort za trzy lata. Jeden z najdłuższych budynków hotelowych w Polsce, o o ile nie najdłuższy - 326 metrów

Do dyspozycji gości będą dwie restauracje serwujące dania nawiązujące do tradycji kuchni lokalnej oraz trzy bary. W obiekcie pojawi się również centrum fitness oraz park wodny z wieloma atrakcjami. Dla gości biznesowych hotel udostępni centrum bankietowo-konferencyjne. – Marka Mercure wzmacnia swoją pozycję w górskich miejscowościach wypoczynkowych Polski. Po Zakopanem, Krynicy, Karpaczu i Szklarskiej Porębie, przyszedł czas na Szczyrk. Hotel Orle Gniazdo ma wspaniałe tradycje i piękną lokalizację, a poprzez dołączenie do rodziny Mercure będzie stanowić najciekawszą w regionie propozycję zarówno dla osób szukających miejsca na wypoczynek w sercu gór, jak i gości biznesowych czy organizatorów konferencji – przekonuje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Orle Gniazdo Szczyrk dołączy do grupy 22 hoteli Mercure działających w Polsce obecnie i czterech, których otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku, po generalnej przebudowie dołączy. W rozmowach z siecią Accor dotyczących wyboru marki oraz ustaleniu warunków biznesowych umowy franczyzy inwestorowi doradzała firma Hotel Professionals.

Orle Gniazdo dziś

– Dołączenie do uznanej rodziny hoteli, jak i współpraca ze światowym liderem branży hotelarskiej jest ważnym krokiem w rozwoju naszej spółki – deklarują Karol i Jakub Prozner, właściciele Hotel Orle Gniazdo Szczyrk . – Wierzymy, że dzięki połączeniu sił z siecią Accor zapewnimy gościom nie tylko dobrą lokalizację do zwiedzania Beskidu Śląskiego przez cały rok, ale także możliwość posmakowania tradycji i kultury regionu.

Ośrodek wczasowy Orle Gniazdo powstał w latach 70. XX wieku. Projekt początkowo przewidywał realizację trzech niezależnych obiektów, z których każdy miał należeć do właściwego inwestora: Huty Katowice, Huty Kościuszko w Chorzowie i Przedsiębiorstwa Sprzętowo-Transportowego Budownictwa Elektrowni i Przemysłu Transprzęt w Tychach. Ostatecznie jednak zdecydowano się na realizację jednej, wspólnej inwestycji z 270 pokojami obejmującej cztery strefy użytkowe. W grudniu 2016 r. udziały w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk nabył Fundusz Inwestycji Zamkniętych Vesta. Orle Gniazdo to najwyżej położony (660 m n.p.m.) i największy wielofunkcyjny obiekt w Szczyrku. Składa się z sześciu kondygnacji i ma 326 metrów długości. To równocześnie:

  • obiekt noclegowy z ok. 100 pokojami w standardzie ekonomicznym dla ponad 250 osób (reszta pokoi została wyłączona z użytku ze względu na ich standard);
  • obiekt konferencyjny z 14 salami zlokalizowanymi na jednym poziomie;
  • obiekt wystawowy o łącznej powierzchni 1976 m kw. (1709 m kw. powierzchni sal konferencyjnych + 267 holu widokowego);
  • obiekt gastronomiczny z pięcioma punktami gastronomicznymi;
  • obiekt rekreacyjny, w którym znajdują się m.in. strefa SPA & wellness, siłownia, basen letni z podgrzewaną wodą, Małpi Gaj, dmuchany zamek, air-hockey, automaty do gier, stoły bilardowe, stół do ping-ponga, piaskownica, zjeżdżalnia oraz prawdopodobnie najwyżej położone w Polsce duże, wolnostojące szachy.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.