Orle Gniazdo Szczyrk przekształci się w Mercure z 453 pokojami   INWESTYCJE

Accor podpisał umowę franczyzy ze spółką Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk na prowadzenie hotelu Mercure Szczyrk Resort. Obiekt po planowanej rozbudowie przyjmie pierwszych gości na przełomie 2023/24 roku. W ofercie nowego hotelu Mercure znajdzie się 453 pokoi, park wodny oraz centrum konferencyjne.

Mercure Szczyrk Resort za trzy lata

Do dyspozycji gości będą dwie restauracje serwujące dania nawiązujące do tradycji kuchni lokalnej oraz trzy bary. W obiekcie pojawi się również centrum fitness oraz park wodny z wieloma atrakcjami. Dla gości biznesowych hotel udostępni centrum bankietowo-konferencyjne. – Marka Mercure wzmacnia swoją pozycję w górskich miejscowościach wypoczynkowych Polski. Po Zakopanem, Krynicy, Karpaczu i Szklarskiej Porębie, przyszedł czas na Szczyrk. Hotel Orle Gniazdo ma wspaniałe tradycje i piękną lokalizację, a poprzez dołączenie do rodziny Mercure będzie stanowić najciekawszą w regionie propozycję zarówno dla osób szukających miejsca na wypoczynek w sercu gór, jak i gości biznesowych czy organizatorów konferencji – przekonuje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Orle Gniazdo Szczyrk dołączy do grupy 22 hoteli Mercure działających w Polsce obecnie i czterech, których otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku, po generalnej przebudowie dołączy. W rozmowach z siecią Accor dotyczących wyboru marki oraz ustaleniu warunków biznesowych umowy franczyzy inwestorowi doradzała firma Hotel Professionals.

Orle Gniazdo dziś

– Dołączenie do uznanej rodziny hoteli, jak i współpraca ze światowym liderem branży hotelarskiej jest ważnym krokiem w rozwoju naszej spółki – deklarują Karol i Jakub Prozner, właściciele Hotel Orle Gniazdo Szczyrk . – Wierzymy, że dzięki połączeniu sił z siecią Accor zapewnimy gościom nie tylko dobrą lokalizację do zwiedzania Beskidu Śląskiego przez cały rok, ale także możliwość posmakowania tradycji i kultury regionu.

Ośrodek wczasowy Orle Gniazdo powstał w latach 70. XX wieku. Projekt początkowo przewidywał realizację trzech niezależnych obiektów, z których każdy miał należeć do właściwego inwestora: Huty Katowice, Huty Kościuszko w Chorzowie i Przedsiębiorstwa Sprzętowo-Transportowego Budownictwa Elektrowni i Przemysłu Transprzęt w Tychach. Ostatecznie jednak zdecydowano się na realizację jednej, wspólnej inwestycji z 270 pokojami obejmującej cztery strefy użytkowe. W grudniu 2016 r. udziały w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk nabył Fundusz Inwestycji Zamkniętych Vesta. Orle Gniazdo to najwyżej położony (660 m n.p.m.) i największy wielofunkcyjny obiekt w Szczyrku. Składa się z sześciu kondygnacji i ma ponad 270 metrów długości. To równocześnie:

  • obiekt noclegowy z ok. 100 pokojami w standardzie ekonomicznym dla ponad 250 osób (reszta pokoi została wyłączona z użytku ze względu na ich standard);
  • obiekt konferencyjny z 14 salami zlokalizowanymi na jednym poziomie;
  • obiekt wystawowy o łącznej powierzchni 1976 m kw. (1709 m kw. powierzchni sal konferencyjnych + 267 holu widokowego);
  • obiekt gastronomiczny z pięcioma punktami gastronomicznymi;
  • obiekt rekreacyjny, w którym znajdują się m.in. strefa SPA & wellness, siłownia, basen letni z podgrzewaną wodą, Małpi Gaj, dmuchany zamek, air-hockey, automaty do gier, stoły bilardowe, stół do ping-ponga, piaskownica, zjeżdżalnia oraz prawdopodobnie najwyżej położone w Polsce duże, wolnostojące szachy.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *