Powstający Sanssouci w Karpaczu pod marką MGallery Hotel Collection   INWESTYCJE

Accor podpisał umowę franczyzy z inwestorem hotelu Sanssouci w Karpaczu Arturem Kozieją na wprowadzenie tego 5-gwiazdkowego obiektu ze 110 pokojami po otwarciu na początku 2023 r. pod markę MGallery Hotel Collection.

Wybudowany w Karpaczu Górnym na początku XX wieku hotel Sanssouci (z franc. beztroski) przed wojną był jednym z najbardziej luksusowych obiektów w mieście. Od lat 50. do połowy lat 90. działał jako ośrodek wypoczynkowy Urocza Funduszu Wczasów Pracowniczych. Potem stał opuszczony, popadając w ruinę i zmieniając kilkakrotnie właścicieli.
Na początku tego roku kupił go Artur Kozieja, a ostatnio podpisał umowę z Erbudem wartą 38,5 mln zł na przebudowę i rozbudowę historycznego obiektu pod nadzorem konserwatora zabytków. Inwestycja obejmuje modernizację istniejącego budynku oraz dobudowanie nowego skrzydła wraz z tarasem widokowym i ogrodami. W zabytkowej części znajdą się: 68 apartamentów, restauracja, lobby bar, strefa SPA & wellness z basenem oraz jacuzzi wewnętrznymi i zewnętrznymi, fitness, sala konferencyjna, odtworzona też zostanie historyczna sala balowa. W nowym skrzydle hotelu powstaną 42 apartamenty. Lokale będą sprzedawane w systemie condo z deklaracją 8 proc. zwrotu rocznie i umową na 10 lat.

– Hotel Sanssouci, to kultowe miejsce na mapie Karpacza, które po latach zaniedbań na nowo staje się synonimem luksusowego wypoczynku w najwyższym standardzie. Dzięki doskonałej lokalizacji i niepowtarzalnemu charakterowi, będzie atrakcyjnym kierunkiem zarówno dla gości z Polski, jak i turystów zagranicznych. Hotel jest mocno wpisany w krajobraz i tradycję miejsca, w którym się znajduje, dlatego zdecydowaliśmy się na markę MGallery, dla której niepowtarzalny charakter obiektu jest kluczową wartością – mówi Artur Kozieja.

Będzie to czwarty hotel w Polsce funkcjonujący pod marką MGallery Hotel Collection, po Krakowie, Sopocie i Wrocławiu, jak również kolejny powstający w ramach przebudowy historycznego budynku. – MGallery Hotel Collection to butikowa marka i wyjątkowe obiekty, w których kultura i historia przenikają się z nowoczesnym designem i sztuką współczesną, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która zapewnia gościom niezapomniane wrażenia. Każdy hotel ma swoją unikatową osobowość i jest efektem twórczej pracy światowej sławy architektów i projektantów wnętrz. Hotel Sanssouci, ze swoją historią będzie wspaniałym uzupełnieniem kolekcji MGallery, a współpraca przy takim projekcie, z tak doświadczonym inwestorem, to ogromna przyjemność i satysfakcja – mówi Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *