W Białymstoku ruszył hotel Mercure

W Białymstoku otwarty został 12 kwietnia hotel Mercure z 92 pokojami. Jego inwestorem jest spółka City Interhotels, do której należy też jedyny 5-gwiazdkowy hotel w tym mieście i na Podlasiu – Royal & Spa. To 26. hotel pod marką Mecure w Polsce. Wkrótce ruszyć ma kolejny, w Szklarskiej Porębie.Wnętrza zaprojektowane przez pracownie MIXD oraz Imagine. Katarzyna Wigda nawiązują do lokalnej flory i fauny – zieleni podlaskich lasów, Puszczy Białowieskiej i rzeki Biebrzy, co widoczne jest w dekoracjach, na muralach i fototapetach. Głównym elementem hotelowego wnętrza jest duża figura żubra – symbol Podlasia – umieszczona nad stołem restauracyjnym.

Nowy Mercure oferuje restaurację Bona Me z kuchnią włoską, uzupełnioną selekcją lokalnych produktów Podlasia i akcentami regionalnej sztuki kulinarnej. W hotelu znajduje się też sala konferencyjna na 160 osób, fitness oraz parking podziemny. – Zielone sąsiedztwo rezerwatów przyrody i nawiązania do naturalnej roślinności, w jaką obfituje okolica, sprawiają, że Mercure Białystok jest miejscem, w którym każdy znajdzie upragnioną ciszę i spokój. Podlasie to kolebka wielu zróżnicowanych etnicznie kultur, więc wizyta w nowym hotelu to dobry punkt startowy do odkrycia wszystkich tajemnic regionu – przekonuje Marek Piotrowski, prezes City Interhotels.

Dyrektorem hotelu jest Sebastian Pruchniak, wcześniej zarządzający Royal & Spa i Best Western Cristal w Białymstoku. Zanim w 2014 r. trafił do stolicy Podlasia, kierował Sand Hotelem w Kołobrzegu, a wcześniej był m.in. dyrektorem operacyjnym hoteli Radisson SAS i Prezydent w Kijowie. – Mercure Białystok to nowoczesne wnętrza, które nawiązując do natury Podlasia, pobudzają zmysły i wyobraźnię. Dzięki elementom nawiązującym do piękna regionu, pobyt w naszym obiekcie będzie dla gości niezapomnianym doświadczeniem – deklaruje dyrektor hotelu. Na początku marca w Białymstoku otwarty został Hampton by Hilton ze 122 pokojami, zarządzany przez VHM Hotel Management.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *