W Warszawie powstać ma hotel TRIBE Airport z 266 pokojami    INWESTYCJE

W wielofunkcyjnym kompleksie FORT 7 planowanym przy ul. Benneta w sąsiedztwie Lotniska Chopina powstać ma m.in. hotel TRIBE z 266 pokojami. Umowa podpisana została między spółką Ennismore, w której większościowy udział posiada Accor, a międzynarodową firmą deweloperką ATENOR.

TRIBE Paris La Défense

Projekt kompleksu FORT 7 zakłada stworzenie nowoczesnej, przygotowanej z troską o środowisko naturalne, inwestycji liczącej ponad 200 tys. m kw. na ok.14-ha działce, otoczonej przez 5,5 ha zielonego terenu z jeziorem w forcie Zbarż. Pierwszy etap obejmie otwarcie hotelu, zarządzanego przez Ennismore, oraz trzech nieruchomości biurowych zaprojektowanych przez JEMS Architekci. W kolejnych etapach powstać ma zróżnicowana zabudowa użytkowa z lokalami pod handel detaliczny, edukację, prywatne usługi wynajmu i mieszkania.

Lifestylowa marka TRIBE ze średniego segmentu, pod którą pierwszy hotel otwarty został przez Accor w 2019 r. w australijskim Perth, jest obecnie częścią firmy Ennismore, która stworzyła m.in. markę Hoxton, a w 2021 r. podpisała umowę joint venture z grupą Accor. Ennismore oferuje teraz lifestylowe marki i kreatywne koncepty hotelarskie z portfolio Accoru jak m.in. luksusowe Morgans Originals, SLS, i SO/; z segmentu premium Mondrian, 21c Museum, 25hours; midscalowe (podobnie jak TRIBE) Mama Shelter, czy ekonomiczne JO & JOE. Jak opisuje sieć: „hotele TRIBE wyróżniają stylowo zaprojektowane nowoczesne przestrzenie z prostym i funkcjonalnym designem”. Ennismore podpisał już kontrakty na 50 hoteli TRIBE i dąży do dynamicznej ekspansji marki w ciągu najbliższych pięciu lat. Obecnie działa siedem hoteli tej marki.

ATENOR to z kolei notowana na giełdzie Euronext w Brukseli „zrównoważona, miejska firma deweloperska” obecna w 10 krajach europejskich z portfelem 32 projektów o łącznej powierzchni ok. 1,3 mln m kw. Jak deklaruje, poprzez swoje podejście urbanistyczne i architektoniczne ma na celu zapewnienie właściwego odpowiedzi na nowe wymagania nakładane przez rozwój życia miejskiego i zawodowego. – Zrównoważona polityka ATENOR w zakresie architektury i budownictwa oraz wynikająca z niej dbałość o najwyższe standardy jakości, pozwalają nam przyczynić się do kształtowania krajobrazu miejskiego w Warszawie i stworzyć nową dzielnicę skoncentrowaną na potrzebach najemców i mieszkańców – FORT 7. Wierzymy, że współpraca z Ennismore pozwoli nam zaoferować wyjątkowe miejsce do życia i pracy w stolicy, oferując szeroką gamę usług w obrębie nowo powstającej części miasta – tłumaczy Sven Lemmes executive officer w ATENOR. W realizacji inwestycji firmie doradza Hotel Professionals.

Plany otwarcia pierwszych hoteli w Polsce pod marką TRIBE ogłoszone zostały w 2019 r. przez Orbis i powstać miały w Warszawie – w byłej centrali firmy przy ul. Brackiej, oraz w Krakowie – na działce obok Mercure Stare Miasto, ale po wybuchu pandemii plany te zostały zawieszone.

Lokalizacja planowanego kompleksu FORT 7

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.