Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 05/2013, TEMAT NUMERU » Trendy SPA 2013

Trendy SPA 2013

Jak co roku, amerykańska agencja marketingowa SPA FINDER, przygotowała raport o prognozowanych na 2013 rok trendach oraz tendencjach w branży SPA. Opinie swoje zbiera od ekspertów SPA, którzy bacznie przyglądają się temu sektorowi i na tej podstawie prognozują tendencje oraz nowe trendy. Rynek amerykański jest dosyć specyficzny i mocno „wykształcony” natomiast europejski ,choć definiuje czasem inne potrzeby, również podąża za nowinkami…Trendy SPA 2013 według SPA FINDER będą stale zmieniać tę branżę. Mimo wielu trudności gospodarczych z jakimi boryka się cały świat, sektor SPA będzie, zdaniem ekspertów amerykańskich, nadal się rozwijał. Hotele nie mogą już być tylko obiektami noclegowymi ze SPA, ale powinny oferować znacznie więcej. Filozofia wellness powinna być widoczna w każdym elemencie hotelu.

 

W STRONĘ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA


Rozbudowa zaplecza SPA, zmiana jego image’u oraz rewitalizacja tego sektora hotelu to najczęściej wymieniane zmiany. Zakres tych działań nie będzie opierał się wyłącznie na zmianie oferty hotelowego SPA, ale również wkraczał w inne, działy hoteli. Zmiany w ofercie gastronomicznej, uwzględniające rozmaite potrzeby gości i diety, nie będą już dostępne na specjalne zamówienia, ale stale gościły w kartach dań restauracji hotelu. Takie zmiany mają być ukłonem w kierunku zdrowego stylu życia oraz pokazać jak cenne jest dobre samopoczucie i relaks podczas pobytu w obiektach hotelowych SPA. Ten kierunek widać wyraźnie w sieciach hotelowych, a także na rynku europejskim, który stale inwestuje w sektor SPA.

 

MASAŻE ZMIENIAJĄ OBLICZE


Masaże, jeden z najczęściej wybieranych zabiegów, także w polskich SPA, zmienia nieco swoje oblicze. Teraz ma nie tylko rozgrzać tkanki, ale wejść nieco głębiej w ciało zgodnie z potrzebami gościa. Takie działania i techniki zabiegowe mają jak najszybciej wprowadzić klienta SPA w stan bardzo głębokiego relaksu.

Z praktyki terapeuty SPA wiem, że nie jest to zadanie łatwe i szybkie. Oprócz wiedzy z zakresu masażu potrzebne jest zaangażowanie terapeuty SPA oraz prawdziwa chęć pomocy. Ręce mają niejako skanować ciało w poszukiwaniu miejsc gromadzących napięcia oraz w miarę możliwości sprawnie je niwelowa [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


Autor: Anita Bajdalska

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Małgorzata Chechlińska odpowiada burmistrzowi Zakopanego

Małgorzata Chechlińska zajęła stanowisko w związku z oświadczeniem wystosowanym przez burmistrza miasta Zakopane (pisaliśmy o nim TUTAJ). Poniżej publikujemy pełną treść listu. SZANOWNY PAN LESZEK (...)

Focus Hotels chce otworzyć hotel w Bukareszcie

Polska sieć Focus Hotels otworzyła biuro w Bukareszcie, które będzie odpowiedzialne za rozwój sieci na terenie Rumunii, Węgier, Czech oraz Słowacji. Jak zapowiada Łukasz Płoszyński (...)

Nowy dyrektor regionalny IGHP na Warmię i Mazury – Mariusz Pawliczak z Krasickiego

Mariusz Pawliczak, dyrektor generalny hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim został dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego na Warmię i Mazury. Mariusz Pawliczak jest dyrektorem hotelu (...)

ABC Inwestycji Hotelowych

Wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza” wszyscy prenumeratorzy otrzymają także raport „ABC Inwestycji hotelowych”. Uruchomienie ekonomicznego hotelu ze 100 pokojami wymaga minimum 20 mln zł. Koszt (...)

Prezes Nosalowego Dworu w panelu dotyczącym hoteli resortowych podczas Hotel Trends Poland&CEE

Wiktor Wróbel, prezes zarządu Grupy Nosalowy Dwór, weźmie udział w panelu „Rynek hoteli resortowych w Polsce – kreowanie marki, nakłady i zwrot z inwestycji” podczas (...)
Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA