Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Z Branży » Salesianer Miettex przejmuje pralnię Thorax w Łodzi

Salesianer Miettex przejmuje pralnię Thorax w Łodzi


Salesianer Miettex, austriacki lider branży wynajmu tekstyliów, kontynuuje rozbudowę swoich struktur międzynarodowych. Dzięki przejęciu pralni przemysłowej Thorax w Łodzi firma nabyła pierwszą, własną pralnię w Polsce. Zakład dysponuje wydajnością 150 ton/miesiąc, a w tym tygodniu rusza kompleksowa modernizacja i rozbudowa, dzięki którym wydajność zostanie podwojona do 300 ton/miesiąc.


Głównym obszarem działalności nowego zakładu będą bielizna hotelowa i odzież robocza dla przemysłu w obszarze centralnej Polski. Razem z przejęciem nowej pralni grupa Salesianer obejmuje obecnie 23 zakłady, z czego 12 w Austrii i 11 w centralnej i wschodniej Europie. To rodzinne przedsiębiorstwo aktywne jest obecnie w 9 krajach (Austria, Węgry, Słowacja, Chorwacja, Serbia, Czechy, Słowenia, Rumunia, Polska), zatrudnia 2.450 pracowników i pierze 375 ton prania/dzień.

Najnowszy zakup w postaci pralni Thorax jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku ekspansji w kraju i za granicą, co podkreśla partner zarządzający Thomas Krautschneider wskazując kierunek dalszego rozwoju grupy –Salesianer Miettex jest rentowny, w ostatnich latach stale rośniemy, konsekwentnie modernizujemy nasze zakłady minimalizując jednocześnie zużycie energii i zasobów. Pomimo znacznych inwestycji w ostatnich latach udział kapitału własnego w sumie bilansowej wynosi około 40 procent, a współczynnik spłaty wszystkich zobowiązań na podstawie EBITA wynosi 1,4 roku. Chcemy w dalszym ciągu rozwijać się dynamicznie rozszerzając sieć własnych zakładów produkcyjnych i selektywnie przejmować konkurentów rynkowych w kraju i za granicą.

Salesianer Miettex jest obecny w Polsce od 2015 roku. W tym czasie zbudowano znaczną bazę klientów w obszarze wynajmu tekstyliów, a pranie odbywało się we współpracy z partnerami lokalnymi. Przejmując nową pralnię firma zyska możliwość prania również we własnym zakresie, a dzięki bazie własnych klientów oraz klientów pralni Thorax zakład od samego początku będzie wykorzystywał w pełni swoje moce produkcyjne.

- Dokonując przejęcia tego zakładu poczyniliśmy znaczący krok naprzód na jednym z najbardziej dynamicznych rynków w Europie i dzięki temu mamy duży potencjał do dalszego rozwoju w najbliższych latach. W perspektywie średnioterminowej również w Polsce chcemy osiągnąć pozycję jednego z największych graczy na rynku - wyjaśnia Thomas Krautschneider.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Czy polskie hotelarstwo może poradzić sobie bez pracowników ze Wschodu?

Najniższy poziom stopy bezrobocia w kraju spowodował, że niemal wszystkie hotele w Polsce muszą zatrudniać pracowników ze Wschodu. W najnowszym „Hotelarzu” przedstawiamy procedury, koszty, możliwości (...)

Dwie konferencje 2017 za nami

POD PATRONATEM HOTELARZA W dniach 26-27 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz 9-10 listopada w Warszawie w Multikinie w Złotych Tarasach odbyła się największa (...)

CAD podpisuje umowę z IHG w obecności wicepremiera

W obecności Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i ministra rozwoju, Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development oraz David Kellett, wiceprezes ds. rozwoju i analizy inwestycji w (...)

Małgorzata Morek z Orbisu do Hiltona

Małgorzata Morek po 20 latach spędzonych w Grupie Orbis, dołączyła do zespołu Hilton jako dyrektor ds. rozwoju odpowiedzialna za obszar Polski i Europy Wschodniej. Drugą (...)

Katowicki hotel Best Western Premier Forum zmienia markę na Park Inn by Radisson

Sieć Carlson Rezidor sfinalizowała proces podpisywania umowy dotyczącej otwarcia trzeciego hotelu Park Inn by Radisson w Polsce. W pierwszym kwartale przyszłego roku zadebiutuje pod tą (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA