W Przemyślu powstaje nowy hotel   INWESTYCJE

Zajmowany ostatnio przez wytwórnię win owocowych, dawny budynek XIX-wiecznego austro-węgierskiego magazynu wojskowego w Przemyślu, zmienia się w hotel. Inwestorem jest lokalny biznesmen, Andrzej Pichur.

Przemyśl; fot. Adobe Stock

Budynek przy ulicy Czarnieckiego, w pobliżu dworca PKS i PKP, przez lata popadał w ruinę. W 2022 roku odkupił go od Biura Turystyki "Albatros" Andrzej Pichur, właściciel firmy Hensfort, jednego z wiodących polskich producentów okien. Zrujnowany obiekt, który pierwotnie był zapleczem Twierdzy Przemyśl, stopniowo przechodzi proces odbudowy i dostosowania go do funkcji hotelowych, po których zadebiutować ma na rynku jako hotel Fortress.

Budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków, ale jest pod nadzorem konserwatorskim i znajduje się w ewidencji gminnej i miejskiej nieruchomości, znajduje się także w zabytkowym układzie urbanistycznym miasta Przemyśla. To oznacza, że właściciel ma obowiązek uzgadniać z konserwatorem wszelkie zmiany związane z bryłą obiektu

Na początku tego roku wymienione zostały już wszystkie stropy, podobnie jak cały dach i wszystkie instalacje. Obecnie trwa budowa podziemnego parkingu. Rozpoczęty w ubiegłym roku proces inwestycyjny potrwać ma trzy do czterech lat.

Projekt hotelu i całego otoczenia tworzy córka przedsiębiorcy, Joanna Pichur, architekt i właścicielka kilku restauracji w tym mieście.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *